שלומית אהרון מגלה מה השירים האהובים עליה מהאירוויזיון

"אקס פקטור לאירוויזיון", התוכנית שתבחר את הנציג הבא לתחרות האירוויזיון 2022, תעלה לשידור בקרוב ברשת 13. לכבוד האירוע ביקשנו משלומית אהרון, שייצגה אותנו בתחרות עם השיר "הלילה", לשתף אותנו בשירי האירוויזיון האהובים עליה

זמן צפייה: 01:05

מה השיר הישראלי מהאירוויזיון שאת הכי אוהבת?
"אהבתי מאוד את 'שיר הבטלנים' של נתן דטנר ואבי קושניר. זה שיר תיאטרלי מדליק ואהבתי את ההגשה הנונשלנטית שלהם. באירוויזיון כולם מתאמצים כל הזמן והם הגיעו עם גישה הפוכה, לא משתדלת וקלילה. הביצוע היה נורא מקצועי ומדויק. זה היה אנטי תזה לאירוויזיון. יש עוד המון שירים ישראלים שאני אוהבת מהאירוויזיון".

 

עוד במדור המוזיקה:

הסטטיסטיקה לא משקרת: עד כמה הצלחנו באירוויזיון ביחס לשיטת בחירת הנציג הישראלי?

משי קליינשטיין משחררת שיר חדש

יוצאי "אקס פקטור" שהגיעו לאירוויזיון: ההצלחות הגדולות לצד הפספוסים הכואבים

 

מה השיר הלא ישראלי מהאירוויזיון שאת הכי אוהבת?
"באירוויזיון שנערך בישראל לפני שנתיים הייתי שופטת בצוות השיפוט הישראלי. הייתי בעד השיר ההולנדי שזכה, 'Arcade'. הוא היה שקט ושונה. גם את השיר שזכה עבור פורטוגל לפני שנתיים אהבתי מאוד. אישית אני אוהבת שאנשים מביאים את עצמם בצורה ישירה. זה שיר שמדבר אלי, זה הטעם שלי. גם 'Toy' היה מדהים וכל האמירה סביבו שנטע ברזילי הביאה מעצמה".

איך את מסכמת את החוויה שלך מהאירוויזיון שנערך בדיוק לפני 40 שנה?
"זו היתה תקופה של מצב בטחוני קשה בארץ והיינו עם הרבה מאוד שומרי ראש סביבנו. היינו מוגנים מאוד אבל גם בתוך עצמנו ופחות התחברנו עם המשלחות האחרות. אני הייתי בחודש שמיני ואני זוכרת שצילמו אותי עם בירה ואמרו בהומור שזה בריא להריון. אני זוכרת שהיה הרבה עניין עםה שמלה שלי. הייתי בחודש החמישי כשזכינו בקדם אירוויזיון והשמלה היתה מלאת פאייטים. היה צריך להרחיב אתה שמלה כמה ימים לפני התחרות ואני זוכרת את הבנים ואת צדי צרפתי מדביקים עוד פאייטים עליה. זה היה מצחיק. השיר הבריטי זכה באותה שנה. זה היה שיר קליל וקליט, נחמד נורא. זה שיר טוב, מהסגנון שמגיע לו לזכות באירוויזיון. אני חושבת שגם לנו הגיע לזכות".

בימים אל תוכלו לראות את שלומית אהרון בהצגה "עוד חוזר הניגון" בתיאטרון הבימה.
בתאריך 19.11 תופיע אהרון בזאפה הרצליה, שם היא תארח את ריקי גל.

"אקס פקטור לאירוויזיון" תשודר ברשת 13 בקרוב.
תחרות האירוויזיון תשדור בכאן 11 ב-14 במאי.