גאווה מקומית: המחווה הטעימה של רן שמואלי ליצרנים קטנים מרמת הגולן

מסעדת קלארו עושה מחווה טעימה ליצרנים קטנים מרמת הגולן ומשיקה תפריט ספיישל שמבוסס על חומרי גלם מסתוריים מהצפון, כולל כמה הברקות מפתיעות במיוחד

Whatsapp Image 2022 06 12 At 1
מחווה טעימה ליצרנים קטנים מהגולן. תפריט רמת הגולן בקלארו | צילום: אנטולי מיכאלו

במחווה מוצדקת לתוצרת הצפונית הנהדרת שלנו, פוצחת מסעדת קלארו של השף רן שמואלי ב"חודש רמת הגולן" שמוקדש ליצרנים קטנים, חקלאים, יקבים ומזקקות מהאזור, עם דגש על מחלבות זעירות, מגדלי בקר ומיזמי פודטק מסקרנים. התוצאה היא פסיפס מרתק של תוצרת צפונית עם חומרי גלם מרגשים, יבולים עונתיים בחסות החקלאות המקומית, וגם יין, אלכוהול ותזקיקים מהגולן.

עוד ביאמיז:

התפריט המסקרן שיוגש עד ה-20.7 כולל חומרי גלם מסקרנים דוגמת שורש וואסבי, עלי וואסבי ופרחי וואסבי ממיזם "וואסבי ישראל"; אסנה, פטל טרי ודבדבנים ממשק מלול שבמושב שעל; עלי חרדל, חסה לאליק ועוד ירוקים פריכים מהחווה ההידרופונית 'עלים בגבעה' מגבעת יואב; דבש לבנדר ויערת דבש ממכוורות יוסף שבמושב מיצר, וגם נתחי בקר של "מרעה גולן", ארגון הדוגל בגידול פרות חופשיות בטבע, ללא אנטיביוטיקה או מזרזי גדילה, ולא פחות חשוב - נושא את תו "חי בריא". רשימת המנות החדשות שיצר השף בפועל טל פייגנבאום מסקרנת ועושה חשק לטעום את הכל. כדי שלא תלכו לאיבוד בים הגריינים, קבלו 3 מנות מצטיינות שמייצגות את התוצרת הצפונית בצורה הכי יצירתית, מבריקה וטעימה.

Whatsapp Image 2022 07 06 At 1
בשר מקומי נטול אנטיביוטיקה וזרזי גדילה. נתחים של מרעה גולן בקלארו | צילום: אנטולי מיכאלו

תמנון צרוב על הפלנצ'ה עם סלסלת צ'וריסוס

הרחק מעולמות ה"סרפ אנד טרפ", מדובר בשילוב המושלם בין ים ויבשה, כשהצ'וריסוס משמש תיבול דומיננטי וקשוח שעולה לאף בחרפרפות נעימה, וירקות ממשפחת הקורנישונים מרעננים את הביס בחמצמצותם. בין נתחי התמנון הצרוב לשלמות מפרידות פרוסות עבות של תפוחי אדמה, וקרם מתוק משום קונפי מרכך את הביס ומאזן כל שלל מרכיביו. כיף להוציא את הצ'וריסו מהקופסא המוכרת ולגלות אותו מחדש כאמצעי תיבולי שעובד ביג טיים (86 שקלים).

סשימי דג ים עם מנגו ממושב אליעד

לכאורה, עוד שילוב בין דג נא לפרי. בפועל, מנה שהיא עונג מושלם, ולא רק בזכות שילוב הטעמים שכל כך מחמיא לדג. נתחי פלמידה טריה ונעימה נפרסו לפרוסות עבות והונחו בצד אחד של הצלחת. בצידה השני כמו זרקונים הונחו קוביות מנגו נוצצות בעסיס מתקתק, ומעליהם גורר שורש וואסבי ישראלי חרפרף וקשוח שטיפס ועלה לאף. התוצאה היא ביס מתוק, מסעיר ומעקצץ, שבאופן פלאי משאיר מקום לפלמידה הרכה והעדינה במחול המרקמים והטעמים שחווה החך (74 שקלים).

Whatsapp Image 2022 07 06 At 1
שילוב טעמים מטריף שלא גונב את הפוקוס לדג. פלמידה ומנגו מדרום הגולן בקלארו | צילום: אנטולי מיכאלו

שישברק לאבנה וזעתר

קשה עד בלתי אפשרי להפנות עורף לשישברק. הכיסונים הרכים תופסים את הנשמה, ואם ברגע הנגיסה מתפוצץ מהם מילוי שמנתי עם קיק חמצמץ, הרי זה משובח. השישברק הקסומים מגיעים כאן שמנמנים ובשרניים במראה מלבב של קרעפלך, ומסביבם דמי גלאס מרוכז בטעם אך קליל במרקמו, שבנוזל שלו שט טלה מפורק. את המתיקות של הדמי גלאס שובר ציר הטלה המתקתק, ואת הרכות הסובבת מרעננים צ'אנקים של טלה בשרני. הקיק מגיע מכיוון אבן יוגורט שמגוררת מעל כל הטוב הזה ומוסיפה מליחות אוממית שמרימה למנה (98 שקלים).

Whatsapp Image 2022 07 06 At 1
מילוי גאוני שמפתיע את הפה. שישברק בקלארו | צילום: אנטולי מיכאלו

קלארו - רחוב הארבעה 23 פינת דוד אלעזר, תל אביב | טלפון: 03-6017777