הידיים יודעות: 3 טריקים של סבתות לקציצות רכות-רכות

האבקה מהמטבח הפרסי שאחראית לעסיסיות, המשקה שעושה פלאים למרקם, והתחליף הטעים לבצל מגורר. הסוד של הסבתות לקציצות הכי רכות בעולם

קציצות
לא תאמינו כמה אווריריות הן יצאו. קציצות | צילום: שאטרסטוק

התחליף הטעים לבצל קצוץ

כולם מכירים את השיטה עם הבצל הטרי שנקצץ או נטחן ונכנס לתערובת הקציצות כדי להוסיף רכות ועסיסיות לביס, אבל לא הרבה יודעים שהאפקט מתחזק אם קודם לכן מטגנים את הבצל עד השחמה קלה בלבד. בצל קצוץ ומטוגן קלות בשמן או חמאה, לא רק מוסיף רכות של ענן ועסיסיות משגעת לביס, אלא גם תורם מתקתקות נעימה לקציצה שמשדרגת משמעותית את הטעם, במיוחד אם קהל היעד הוא ילדים.

בצל מטוגן
הזהבה קלה לפני ההוספה למסת הבשר תעשה הבדל גדול. בצל מטוגן | צילום: שאטרסטוק

כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר, טגנו את הבצל והקפידו לצנן אותו בטמפרטורת החדר לפני ההוספה לתערובת הבשר. לאחר האיחוד המרגש, הקפידו ללוש את התערובת רק עד איחוד, ולתבל במלח שיאזן את המתיקות. מכאן המשיכו כרגיל במתכון האהוב עליכם.

כתבות נוספות ביאמיז:

המים שעושים פלאים

מכירים את פריט החובה בקבב רומני? אז בדיוק כזה, רק בקציצה. לא מדובר על השום, החשוד המיידי, אלא על מי סודה שתורמים לקציצה 3 דברים חיוניים: אווריריות נפלאה שמקלילה את הביס, ג'וסיות נהדרת, ומרקם יציב שלא מתפרק בטיגון. כדי להגיע לתוצאה הנכספת, הקפידו על יחס של 1 כוס סודה לשתיה על כל 1 ק"ג בשר, ערבבו רק עד קבלת מסה אחידה, והמשיכו לפי המתכון הרגיל - עם כל עשב תיבול ותבלין שאוהבים.

קציצות ברוטב חצילים ופלפלים
רכות בכל ביס. קציצות ברוטב חצילים ופלפלים | צילום: קרן ביטון כהן

אבקות הקסם

פירורי לחם או פנקו הם תוספת מוכרת ושגרתית, אך ישנם קמחים טובים יותר להשגת קציצה רכה וחלומית. רבים מדברים בשבחו של הקוואקר, אבל אם אתם נמנעים מגלוטן או מעוניינים בתוספת אחרת וקצת יותר בריאה לקציצה, הוסיפו מעט קמח חומוס קלוי לתערובת ותתאהבו בקציצה מחדש. מדובר על אותו קמח חומוס קלוי שמוסיפים לגונדי הפרסי (וקונים בכל חנות תבלינים), רק כשבגרסת הקציצות היחס הוא אחר: כ-2 כפות קמח חומוס קלוי לכל 1/2 ק"ג בשר. החומוס לא רק יעניק רכות נהדרת, אלא יתרום לקציצה טעם מיוחד וכמות בלתי מבוטלת של חלבון בריא.

קמח חומוס
תוספת חלבון בכל ביס. קמח חומוס | צילום: שאטרסטוק