פעם ראשונה בים

מתי כדאי ללכת, איך מתמודדים עם השמש ומה עושים עם כל החול הזה? כל מה שכדאי לדעת על הפעם הראשונה שלכם בים עם הקטנטנים

זמן צפייה: 09:47

הקיץ הישראלי חם ומזמן בילוי משפחתי מהנה בים ובבריכה. ישראל עשירה בחופי ים יפים וכמה מרגש להגיע עם התינוק או הפעוט לים בפעם הראשונה. החול והמים לפעמים קצת מפחידים וכמובן שנדרשת השגחה צמודה כל הזמן, אבל זה כנראה הבילוי הכי ישראלי שיש. מה כדאי לדעת לפני היציאה מהבית לים, מה כדאי לקחת אתכם וממה להיזהר.

מתי לצאת לים?

הסבתות יטענו שהים מזוהם ולא כדאי לצאת עם קטנטנים לחוף, אבל למעשה אין לכך שום ביסוס או המלצה מגורם מוסמך. ההמלצה של משרד הבריאות מתייחסת להימנעות מיציאה החוצה עם תינוק בשעות חום או עומסי חום גדולים בקיץ וכמובן המלצה להגן על תינוקות קטנים ממכת חום או מהתייבשות.

אם החלטתם לצאת לים חשוב להצטייד היטב ולהגן על התינוק מהשמש. ההגנה היא גם משמש ישירה - כלומר בגדי ים מתאימים או קרם הגנה, אבל גם מהחום, על ידי ציליה או מקום מוצל.

צילום: PIXABAY

עונת המדוזות החלה

המדוזות עוקצות וגם אם לא נגעו בעורנו לעיתים כניסה למים בהם יש מדוזות רבות, יכול לייצר תחושת צריבה לא נעימה. מיותר לציין כי מומלץ לא להכניס תינוק למים כאשר ישנן מדוזות, ולכן אנו ממליצים לקחת לים בריכה קטנה ומתנפחת ולמלא אותה במי ים. ככה התינוק נהנה מהים ולכם לא יהיה פחד שייעקץ.

אוכל ומים

מומלץ לקחת לים ארוחות בקופסא סגורה לתינוק ולשמור על הכל בצידנית מקוררת. החום והשמש יכולים בקלות לגרום לאוכל להתקלקל, כולל פירות. דאגו לצידנית ואם התינוק אוכל תרכובת מזון לתינוקות, אז גם למים מורתחים עבורו.

מה עושים עם כל החול הזה?

התחושה המוזרה של החול יכולה להרתיע ילדים קטנים. כדאי לדאוג למחצלת או מגבת גדולה ולתת להם לחוש במגע החול בהדרגה. שימו לב שהם לא מתלהבים ומחליטים לאכול את החול עצמו. גם כאן אנו ממליצים למלא בריכה קטנה ומתנפחת במים- במיוחד לתינוקות שקשה להם עם החול.

זה כנראה הבילוי הכי ישראלי שיש | צילום: PIXABAY

חכמים בשמש

השמש חזקה ולכן קחו איתכם לים אוהל מתקפל או שמשייה גדולה שתגן מפני השמש. מומלץ להלביש את התינוק בחולצה, אפילו חולצה ארוכה. ניתן למצוא היום בגדי ים לתינוקות, התפורים כאוברול עם חולצה ארוכה, המגנה מהשמש.

אז במיוחד עבורכם, ריכזנו את רשימת ציוד שכדאי לקחת לים:
כובע
משקפי שמש
קרם הגנה
בגד ים
מגבת
תיק ים
צילון/ שמשייה
בריכה קטנה/ גיגית גדולה
בגדים להחלפה
חיתול להחלפה, לחזרה הביתה
צעצועים לחול
מים ואוכל עדיף בצידנית

הטיפים לים עם הקטנטנים הם מבית "האגיס"

החופש הגדול

10 המלצות לבטיחות ילדים במים

לקראת הקיץ: איך להוזיל את עלויות הקייטנה?

האם נמצא פתרון לשכחת ילדים ברכב?