"פוחדת שיפגעו בילדים שלי": ח"כ עידית סילמן שוברת שתיקה

חברת הכנסת מימינה מקבלת איומים על חייה מאז שנחתם ההסכם הקואליציוני בין בנט ללפיד. בריאיון בלעדי, היא מתייחסת לראשונה לחששות: "מרגישה בפרק של הסופרנוס – ברור מי מממן את ההפגנות"

זמן צפייה: 10:18

חברת הכנסת עידית סילמן ממפלגת ימינה סופגת איומים על חייה ועל חיי משפחתה מאז שנחתם ההסכם הקואליציוני בין יאיר לפיד לנפתלי בנט, ראש מפלגתה. עד כה היא בחרה לשתוק, אך הערב (שני), היא שוברת שתיקה בריאיון לחדשות 13. "אני פוחדת שזה בסוף יגיע למשפחה שלי, לילדים שלי. אני באמת מרגישה שאני צריכה לשמור על עצמי בעת הזו. לצאת בערב מהבית לכיוון ירושלים ולדעת שיש רכבים שדולקים אחריי - זו לא תחושה נעימה. אי אפשר לפזר ככה ילדים בבוקר, כשיש אחריך אנשים. אני מרגישה לא בטוחה", מסבירה סילמן.

"יש הפגנות נגדי שהן ממומנות ומנוהלות על ידי גורם חיצוני. צריך תקציבים כדי להביא אוכל ושתייה לשבת שלמה לאנשים שיפגינו. הם באו באוטבוסים וצריכים לישון באיזה מקום. אני לא יודעת מי ארגן את כל זה ולא יכולה להפנות אצבע מאשימה אבל הכיוונים ברורים לי". אומרת סילמן ומספרת על אחד המקרים שגרמו לה להבין שהגבול בין הפגנה לאיומים - נחצה. "הוא התקרב אליי ואמר 'אני ממש מרגיש כאב עם מה שאת עוברת, עם מה שהילדים שלך עוברים, זה פשוט נורא. אבל אל תדאגי, בהזדמנות הראשונה שתהיה לנו - אנחנו נשחט אותך'".

עידית סילמן, ימינה
עידית סילמן

סילמן מספרת איך נראים האיומים על בני משפחתה. "כשאני מקבלת טלפון מהבן שלי שבכיתה ו' שהוא יוצא מבית הספר ועוצר אותו רכב ואומר לו, 'אימא שלך שטן והיא תישרף בגיהינום' זה מילים קשות לילד שלא נמצא בתוך הלופ שאני נמצאת בו או בחר להיות בו". עוד הוסיפה "הרבה פעמים השיח לא הולם מצד אנשים שלא ציפיתי מהם, שאמונים על הילדים במסגרות. אני רוצה לדעת שאני יכולה לשלוח את הילדים לבית הספר ושהם יחזרו ממנו ולא אהיה מודאגת מה קורה להם בדרך הלוך ובחזרה".

סילמן התייחסה לשותפות העתידית עם חברי הקואליציה שהתגבשה: "לא על הכול אנחנו נסכים אבל יש יכולת להסכים שאנחנו לא מסכימים על הכול ושם אני רוצה להיות. התיקים החשובים מנוהלים בימין, יש וטו לימין וקבינט שהרוב שלו הוא ימני. יצאנו לתוך מערכת בחירות כשהגדרנו שאנחנו לא נצא לסבב בחירות חמישי, שזו הייתה הבטחת הבחירות המרכזית שלנו".