רבבות הפגינו נגד ניצחון טראמפ

הפגנות זעם נרשמו בערים גדולות ברחבי ארה"ב: "לא נחיה בפחד"

אחרי שעות של הפגנות ברחובות מנהטן, התרחבו הבוקר (חמישי) המחאות נגד תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב כשאלפי מפגינים יצאו לרחובות גם בלוס אנג'לס. המפגינים חסמו כבישים, קראו קריאות נגד הנשיא הנבחר דונלד טראמפ וצעדו כשהם אוחזים בשלטים עם הכיתוב "לא נחיה בפחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז שעות הלילה יצאו אלפים לרחובות במספר ערים, כשהבולטות בהן הן ניו יורק ולוס אנג'לס. על פי הדיווחים ברשת CNN, רוב המפגינים בלוס אנג'לס הם צעירים ממוצא לטיני, שצעדו לעבר בניין העירייה. במהלך ההפגנה הציתו חלק מהצעירים פיניאטה הנושאת את דמותו של טראמפ.
[brightcove_iframe video_id='losangeles_vtr2_n20161110_v1' autoplay='0' kid='' duration='0'']
"אני לא אחיה בפחד", "נילחם ונעמוד על שלנו" ו"אפשר לעשות את זה", הם רק חלק מהסיסמאות שנכתבו על שלטי המפגינים. חלק מהמוחים הביעו חשש שהם או קרוביהם יגורשו בעקבות התבטאויות העבר של הנשיא הנבחר נגד מהגרים.

לא נחיה בפחד
צפו בדיווח של ברהנו טגניה ממנהטן
צפו בדיווח של ברהנו טגניה ממנהטן

אלפים ברחובות בערים שונות בארה"ב

אל רחובות מנהטן יצאו הלילה אלפי בני אדם במחאה על נצחונו המפתיע של טראמפ בבחירות לנשיאות. המפגינים פילסו את דרכם דרך המכוניות במטרה להגיע ולהפגין מול ביתו של דונלד טראמפ, ב-"מגדל טראמפ", שם המשטרה נערכה ואפשרה את קיום ההפגנה. הם קראו "הוא לא הנשיא שלי" ו"חייהם של שחורים חשובים". משטרת ניו יורק עצרה 15 מפגינים בגין הפרת סדר.
[brightcove_iframe video_id='barno_hafganot_vtr2_n20161110_v1' autoplay='0' kid='' duration='1929'']
במקביל, בכיכר קולומבוס התארגנה הפגנה של הקבוצה נגד גזענות, שם קראו המפגינים "דונלד טראמפ לך מכאן! סקסיט! אנטי-גיי! גזען!" כשהם צועדים גם כן לכיוון מגדל טראמפ. חלק מהמפגינים חסמו רחובות והמשטרה פיזרה אותם בעזרת אמצעים לפיזור הפגנות.

גם באוקלנד שבקליפורניה חסמו כ-6,000 מפגינים את התנועה. על פי דיווחי המשטרה המקומית, המפגינים אף השליכו חפצים לעבר השוטרים, הבעירו פחי אשפה באמצע הכביש וניפצו חלונות ראווה של חנויות. המשטרה הגיבה באמצעים לפיזור הפגנות.
[brightcove_iframe video_id='hafgana_arad_vtr2_n20161110_v1' autoplay='0' kid='' duration='0'']
בשיקגו על פי ההערכות כ-1,800 בני אדם התקבצו מחוץ למגדל טראמפ בעיר וקראו "לא טראמפ! לא KKK! לא לגזענות בארה"ב!". בתגובה חסמה המשטרה חלק מהכבישים באיזור כבישים. מחאות נוספות פרצו גם בפילדלפיה, בוסטון, סיאטל, פורטלנד, אורגון ואוסטין. "אני ממש מפוחדת ממה שעלול לקרות למדינה הזו", אמרה צעירה שהפגינה בשיקגו ובידיה השלט "תהנו מהזכויות שלכם כל עוד אתם יכולים".

צפו בדיווח של ערד ניר מניו יורק (רויטרס)
צפו בדיווח של ערד ניר מניו יורק (רויטרס)