ד"ש לסופ"ש | פטריות כמהין, אדם קדמון וטבע מרשים מחכים לכם בדורדון

רותם ואורי בר החליטו להגשים חלום ולגור בצרפת הכפרית. היום הם מארחים בבית חלומות בעיירה מקסימה בדורדון ומזמינים אתכם לגלות את הקסם שבמחוז הציורי

תערוכת הפרחים השנתית בסנט ז'אן דה קול

רותם ואורי בר הגיעו לדורדון לפני שבע שנים כשהחליטו להגשים חלום ולגור בצרפת הכפרית. הזוג טייל 3 חודשים במערב צרפת ולבסוף בחר את העיירה ברנטום וסביבותיה כמקום מגוריהם הקבוע. אך החלום לא הסתיים שם - השניים החליטו לקנות בית מחוץ לעיירה שישמש כביתם וגם כבית אירוח כדי לארח תיירים מכל העולם.

למה החלטתם לארח אנשים בבית שלכם בדורדון?

חלק מהחלום כלל תמיד אירוח. קנינו לנו בית חלומות מחוץ לעיירה. בית עם גן גדול, שדה צמוד ויער פרטיים והתחלנו להתארגן לאירוח. נכון לעכשיו יש לנו בית אירוח מרווח אחד וכן בריכת שחיה. בעתיד יצטרפו אליו עוד שניים. אנחנו מארחים אנשים שמטיילים באיזור ואף עורכים טיולים מאורגנים פרטיים שכוללים איסוף מנמל התעופה/תחנת הרכבת, לינה וטיול והדרכת האורחים לפי טעמם, העונה והקצב שלהם.

הטחנה של המנזר העתיק. צילם גרישה קומרז
הטחנה של המנזר העתיק. צילם גרישה קומרז

כתבות נוספות ממדור ד"ש לסופש

למה כדאי לבקר בדורדון?

לדורדון כדאי להגיע מהרבה סיבות וטעמים כשכל סיבה היא "וואו" בפני עצמו. הנופים באיזור עוצרי נשימה, האדריכלות הכפרית המקומית העתיקה מצטרפת אליהם ונוצרות תמונות מדהימות. כמות הכפרים היפים מהרשימה הצרפתית של משרד התיירות היא הגדולה ביותר מכל צרפת, מה שבהחלט שווה ביקור. וכמובן מי שמעריץ קולינריה צרפתית ימצא כאן את לב ליבו של המטבח הצרפתי.

מה מחכה לאנשי הקולינריה?

מגדלים כאן אווזים וברווזים לכבד ולקונפי, כאן גדלות פטריות הכמהין (יש אפילו פסטיבל מיוחד עבורן), תותי השדה המיוחדים לאיזור, התפוחים, האגוזים והשמן שמופק מהם ועוד ועוד, את כל אלה תוכלו למצוא ולטעום בשווקים הכפריים הנערכים בכל מקום וכמובן שבמסעדות האיזור.

מלבד הנופים והטעמים, מה עוד אפשר לעשות באזור?

למי שאוהב היסטוריה, טירות מבצר מרשימות עם סיפורי גבורה הירואיים או טירות רנסנסיות יפות עם גנים מרהיבים ומיוחדים - יהיה הרבה מה לעשות כאן. גם מי שמתעניין בפרה-היסטוריה ימצא כאן שפע אתרים מדהימים כמו מערת לסקו ועוד הרבה אחרות בהן ציורי אדם קדמון שלא ניתן למצוא במקומות אחרים בעולם.

הכפר ברנטום. רותם ואורי בר
הכפר ברנטום. צילום באדיבות: רותם ואורי בר

מה אתם אוהבים בדורדון?

מה שמסכם באופן סמלי את כל מה שאנחנו אוהבים בדורדון מתמצה בכל בוקר כשאנחנו קמים ומסתכלים מהחלון לעבר הגינה ושדרת האלונים הענקים שבקצה השדה. בכל עונה הכל נראה אחרת. בין אם הם ירוקים או ערומים או בשלכת. בין אם הדשאים ירוקים כהים או בהירים, או אם יש פרחים וירקות בגן הגדול. העונתיות הברורה והשלווה הם חלק גדול מכל זה.

מסלול ההליכה בטוואי הרכבת של סנט ז'אן דה קול‎‎
מסלול ההליכה בטוואי הרכבת של סנט ז'אן דה קול. צילום: רותם בר‎‎

מה התוכניות שלכם לסופ"ש?

היום, ה-14/7 זה יום הבסטיליה ואנחנו בחופש. במקרה יצא שאורחים עוזבים בבוקר וחדשים יגיעו רק למחרת, כך שנוכל לחגוג ים חברים. הזמנו אותם ל"מנגל יום עצמאות ישראלי" ביום העצמאות הצרפתי. אין לי ספק שהם לא יתלוננו.

דף הפייסבוק של בית בדורדון  Home in the Dordogne