5 כללים לאימון מנצח בעונת הקיץ

איך אפשר להמשיך להתאמן בחוץ גם בחודשי הקיץ הלוהטים? קבלו 5 כללים חשובים לאימון בטוח ואפקטיבי שיעזרו לכם להימנע מהתייבשות

זהו זה, הקיץ התחיל רשמית: חופי הרחצה נפתחו, הבגדים התקצרו והטמפרטורות עלו וימשיכו לעלות.

אולי יעניין אותך גם:

הידעתם? 8 עובדות מפתיעות על פעילות גופנית

אימון בטן מאתגר ב-7 דקות בלבד

מהכתפיים ועד הרגליים: אימון מלא לבני הגיל השלישי

מי מכם שמתאמן בחוץ יודע כי פעילות ספורטיבית בטמפרטורה חמה, כמו זו שמאפיינת את הקיץ הישראלי, היא לא פעילות אידיאלית. עם זאת, ההחלטה להפסיק להתאמן בחוץ בגלל חודשי הקיץ גם היא לא אידיאלית. אז מה עושים? מקפידים על 5 כללים חשובים שיהפכו את האימון שלכם לאפקטיבי ובטוח גם ביולי-אוגוסט:

1. הקפידו לשתות

במהלך האימון אנחנו מאבדים נוזלים רבים ועלולים להתייבש, לכן חשוב לשתות ולהחזיר לגוף נוזלים: הקפידו לשתות מספיק מים לאורך היום כדי להכין את הגוף לאימון, להמשיך לשתות אחרי האימון כדי לסייע לגוף להתאושש ובנוסף, בימים חמים במיוחד, הקפידו לשלב הפסקות שתייה יזומות גם במהלך האימון.

אל תשכחו לשתות לפני, במהלך ואחרי האימון | צילום: Shutterstock

2. הורידו עצימות

החום והלחות עלולים להקשות על היכולות הגופניות שלנו ולהפוך את האימון למתיש במיוחד. אז נכון, אמנם מומלץ להמשיך להתאמן גם כשחם מאשר לוותר על אימון, אבל אין סיבה שתסבלו ותהפכו את ההתאוששות לארוכה במיוחד. הורידו הילוך ובצעו אימון פחות אינטנסיבי.

3. בחרו את השעה המושלמת לאימון

כדי להימנע מפעילות גופנית בשעות חמות במיוחד, תכננו את יומכם כך שתסיימו להתאמן עד השעה 8:30 או התחילו להתאמן אחרי השעה 19:00, כשהשמש שוקעת.

בחרו להתאמן לפני שהשמש עולה או אחרי שהיא שוקעת | צילום: Shutterstock

4. לבשו את הבגדים הנכונים

בחרו פריטי לבוש קלים, נעימים וכאלה המנדפים זיעה במהירות והימנעו משימוש באביזרים נלווים שיכבידו עליכם. בנוסף, העדיפו ללבוש בגדים בהירים שמתחממים פחות מקרני השמש, לעומת בגדים בגוונים כהים שמתחממים יותר.

5. העניקו לגוף את האנרגיה שהוא צריך

פעילות גופנית המבוצעת בתנאי טמפרטורה קיצוניים דורשת יותר אנרגיה מהרגיל. כדי שהגוף שלכם יצליח לעמוד בדרישות האימון, הקפידו לישון לפחות 8 שעות בלילה שלפני האימון, הזינו את הגוף באוכל ושתייה שיספקו לכם אנרגיה זמינה ובמידה ואתם חשים לא טוב, בחרו לוותר על האימון כדי להתחזק ולהבריא לפני האימון הבא.

מור גל פלוטקין היא הבעלים של "Morgal Fitness" ומאמנת כושר אישית, בוגרת מכון וינגייט