12 מי יודע? נגמרו התירוצים - 12 טיפים לצעידה נכונה

למה כדאי ללכת? כי זה בריא בכל גיל, זה מנקה את הראש, זה בחינם וזה תמיד זמין. השתכנעתם? יופי. אספנו עבורכם 12 טיפים כדי שתעשו זאת נכון

Young,fitness,woman,hiker,legs,at,forest,trail
טיפים לצעידה נכונה | צילום: shutterstock

1. להתחיל לאט ולהגביר את הקצב. התחילו בהליכה איטית במשך כ-5 דקות, ורק אז הגבירו את הקצב למה שמתאים לכם. סיימו את ההליכה בהאטה הדרגתית ובצעידה איטית של כ-5 דקות. ההליכה האיטית בהתחלה – תחמם את השרירים ובסיום, תתחיל את הרפייתם.

2. לא לשכוח הרפיה ומתיחות בסיום. המתיחות יפחיתו מצב של שרירים תפוסים, וההרפייה תסייע בהרגעת הגוף.

Fitness,,sport,,training,and,lifestyle,concept, ,smiling,couple,stretching
תתחילו עם מתיחות | צילום: shutterstock

3. כמה? מומלץ לצעוד כ-30 דקות, רצוי 3 פעמים בשבוע.

4. עקביות ומחויבות. החליטו אם אתם צועדים לבד או עם מישהו נוסף, וקבעו ימים קבועים - כדי שתזכרו לעשות את זה. הילדים בחופש? הזמינו אותם לצעוד איתכם - זה זמן משפחתי נהדר!

5. ניקוי ראש. נצלו את ההליכה לניקוי ראש: שמעו מוזיקה שאתם אוהבים, פודקאסט או תוכנית שמעניינת אתכם. אם אתם לא הולכים לבד – דברו ביניכם.

Father,walking,with,his,little,son,in,park
תזמינו את הילדים לצעוד איתכם | צילום: shutterstock

6. על איזה משטח לצעוד? מומלץ ללכת על אזור שטוח (לפחות בהתחלה). אפשר בהמשך לגוון את הצעידה באמצעות בחירת מקום שונה. מי שצועדים בהליכון, יכולים לבחור תוכנית חדשה.

 

כתבות נוספות במדור הלייפסטייל:

 

7. יציבה ונשימה. יציבה נכונה היא תנאי הכרחי להפקת המקסימום מההליכה: מומלץ לצעוד זקופים, עם בטן מוכנסת ותוך שמירה על נשימה שמתואמת עם קצב ההליכה שבחרתם. להימנע מבחירת קצב הליכה שלא מתאים לכם.

8. נעלים טובות. נעלו נעלי הליכה טובות ונוחות, רצוי עם מדרסים מותאמים אישית, שנועדו לתקן את מנח הרגליים באמצעות מתן תמיכה מיטבית לכף הרגל. מה היתרון במדרסים? הם נעשים לאחר אבחון של כף רגל ספציפית, בהתאם ליציבה של אותו אדם ובחישוב נכון של חלוקת העומסים בפעילויותיו השונות (עמידה, הליכה ועוד).

9. מה אוכלים לפני? מומלץ להימנע מארוחה גדולה מדי לפני ההליכה, כדי שלא תכביד עליכם.

10. אימוץ הרגלים חדשים מומלץ לאמץ הרגלים חדשים כדי להוסיף כמה דקות הליכה יומיות. למשל: אם נוסעים באוטובוס – לרדת תחנה אחת לפני; להחנות את הרכב קצת יותר רחוק מהחנייה; לצאת לטייל עם חברים ומשפחה וללכת איתם ביחד ועוד.

Children,hiking,in,mountains,or,forest,with,sport,hiking,shoes.
תשלבו את ההליכה עם טיול | צילום: shutterstock

11. שיטת הבצל. אנחנו נמצאים בעונת מעבר, ולכן מומלץ לצאת להליכה בלבוש של שכבות, כך שאם מתחיל להיות חם, פשוט מורידים שכבה אחת או שתיים. לפי הצורך ועונת השנה, מומלץ לקחת גם בקבוק מים. בקיץ, מומלץ גם לחבוש כובע.

12. מה אוכלים אחרי? אחרי ההליכה כדאי לאכול משהו קל, וכמובן לשתות מים.

 

בהכנת הכתבה השתתפו מומחי רשת מכוני אורטופדיקס להתאמת מדרסים ופתרונות אורתופדיים