בממ"דים, במרחבים המוגנים ובבתים - איך לשמור על כושר גם בבית

מאז שבת בבוקר, מדינת ישראל ואזרחיה נמצאים במציאות מורכבות ושונה מחיי היום יום. חלק מן האזרחים נמצאים במרחבים המוגנים, חלק בבית ללא יכולת לצאת אבל אצל כולם, השגרה לא מתקיימת. ברגעים כאלו, אחד הכלים שעוזרים להתמודד עם המצב, הוא השמירה על ניהול שגרה יומית

טיפים חשובים לשמירה על כושר ושגרה

אחד מיסודות השגרה בקרב אזרחים רבים, אשר מסייעת בהעלאת מצב הרוח והתחושה הכללית, היא פעילות גופנים. גם בתוך המרחבים המוגנים ובמרחב הבית אפשר לשמור על שגרת אימונים ופעילות גופנית באמצעות מספר תרגילים וטיפים פשוטים:

- השתמשו ברהיטים לגיוון תרגילים – על מנת לגוון את תרגילי האימון, אפשר להשתמש במגוון רחב של רהיטים לטובת תרגילים שונים. לדוגמא – שימוש בכיסא כתרגיל לחיזוק הידיים. הניחו את כפות הידיים על דופנות הכיסא, שלחו את הרגליים קדימה ישירות למול הפנים וכופפו ופשטו את המרפקים בין 10-12 פעמים. מומלץ לחזור על תרגיל זה בין שלוש לארבע פעמים.

- השתמשו במוצרי מזון/רהיטים כמשקולות – מי שמשקל הגוף שלו אינו מספיק לו ומעוניין להגביר את עצימות האימון יכול להשתמש בכל מוצר מזון או רהיט אשר יכול לשמש כמשקולת. לדוגמא – שישיית מים, אריזות שימורים ועוד, איתם ניתן לעשות תרגילי כוח בדומה למשקולות.

צילום: shutterstock

- עשו תרגילים אירוביים במקום – גם בתוך מרחב מצומצם אפשר להמשיך ולקיים אימוני אירובי כפי שעושים בחוץ. דוגמת קפיצות במקום, הרמת הברכיים לחזה, הרמת עקבים לישבן ועוד.

ימים לא פשוטים עוברים עלינו ובאמצעות פעולות פשוטות נוכל לקחת לעצמנו את השליטה לחיים, ובכך להפיג את המתח וגם לעזור לסובבים אותנו.