עושים שישי עם בן זיני

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, בן זיני מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

בן זיני
בן זיני | צילום: עמרי ברזילי

מה יום שישי מסמל עבורך?
"יום שישי בשבילי זה יום של משפחה ולמרות שזה בנאלי לענות את זה, עבורי זה הזמן שלי לקחת הפסקה לרגע מהמירוץ, ללכת להורים ולתת פרחים לאמא ולשבת עם אבא. יש לי חמישה אחים וקשה לנו לשמור על קשר במהלך השבוע אז זה הזמן שלי לשמוע מה איתם ולשבת כולנו יחד בקידוש. תמיד אחרי הארוחה אנחנו מתיישבים לשחק משחקי קופסא עד השעות הקטנות של הלילה״.

 

עוד במדור המוזיקה:

חדשות האירוויזיון: כל מה שצריך לדעת לקראת התחרות בחודש הבא

מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון השני (חלק 1)

מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון השני (חלק 2)

 

מה הדבר שאתה לא יכול בלעדיו ביום שישי?
״אני אספר משהו מפתיע וזה שלמעלה מעשור שביום שישי בצהריים אני הולך לחוג פינג פונג. אני משחק שם עם הקבוצה של המבוגרים ואין מצב שאני מוותר על השעה וחצי הזאת ביום שישי. בעבר הייתי סגן אלוף ישראל בטניס אז הקשר שלי למחבט היה שם לאורך כל החיים״.


מה אתה הכי אוהב לאכול בשישי?
״יש מלא דברים שאמא שלי מכינה ואני אוהב לאכול, קציצות ואורז, עוף בגריל... אבל אם הייתי צריך לבחור אחד מיוחד זה את הדג המרוקאי החריף שלה. אמא שלי מכינה לכולם את האוכל ואין שישי שאני לא אוכל את זה״.

 

מה הזיכרון הכי חזק שלך מחוויה שקרתה ביום שישי?
״אני זוכר טוב מאוד את השישי הראשון אחרי שיצאתי מבית ׳האח הגדול׳. חודשיים ומשהו לא הייתי בבית ופתאום לחזור הביתה זה כמו להיזכר איך לרכב על אופניים. לרגע הכל מבולבל ואז בשניה שמתחיל הקידוש אני קולט שאני זוכר את כל הצלילים והמנגינות, כאילו זה באמת חלק ממני. זה מאוד ריגש אותי. הרגשתי ש'האח הגדול' הייתה תקופה מסוימת ושהחיים האמיתיים זה משפחתיות והבית. הבנתי שלא משנה מה יקרה בחוץ, עם מי אתווכח או איזה מוזיקה אעשה, בסוף הכל מתגמד לרגע הזה שכולם ביחד כמשפחה, משהו שהיה לי מאוד קשה להרגיש בתוכנית״.

מה תעדיף – ארוחת שישי אינטימית או המונית?
״אני אדם של אנשים אז אני אוהב ארוחה המונית. לפעמים אנחנו מזמינים את המשפחה של אמא או של אבא, שגם להם יש הרבה אחים, ואז יושבים בכיף לפחות 30 איש בשולחן אחד. יש לנו המון צחוקים משפחתיים, אנחנו נפגשים לפחות פעמיים בחודש ויש מנהג קבוע שאני מראה להם קליפ שבוע לפני שהוא יוצא וזה נותן לי מזל. יש לי בני דודים בגילאים של הקהל שלי אז אני מקבל את הפידבק הכי רלוונטי אבל ממילא הם אוהבים את הכל כי הם משוחדים״.

 

שנצ בשישי – חובה או מותרות?
״זה מותרות, לא חובה, ואני עושה את זה רק אם אני ממש גמור מעייפות. כמו שכבר אמרתי, בימי שישי בצהריים אני נמצא בחוג פינג פונג שלי בשעות אחרי הצהריים אז לרוב זה פשוט לא יוצא״.


מה אלבום המוזיקה הראשון שהאזנת לו?
״כילד הייתי נוסע עם אמא שלי באוטו ואני זוכר שהיינו שומעים את האלבום 'אהבתיה' של שלמה ארצי. גם אייל גולן היה מדי פעם. בתקופה שלי היה כבר mp3 אז פשוט הייתי שומע כל מיני סינגלים ופחות אלבומים״.

 

על איזו סדרה תמליץ לבינג׳ של סוף שבוע?
״אני אמליץ על 'נמלטים' כי זו הסדרה הכי טובה בעולם וראיתי אותה כמה וכמה פעמים. 'נמלטים' היא מסוג הסדרות שאני יכול לשבת מרותק במשך שעות ולא לגעת בטלפון. אני יכול להתחיל פרק בשעה מסוימת ולהמשיך לדפדף לפרקים הבאים מבלי להבחין בכלל כמה זמן עבר״.


איזו דמות היית מזמין לארוחת שישי? ולמה?
״הייתי מזמין את סטטיק לאכול איתי. אנחנו אמנם חברים אבל אף פעם לא יצא לנו לשבת רק שנינו. סטטיק השראה גדולה מאוד בשבילי, אני מעריך את הדרך שלו ואת כל מה שהוא עבר בחיים. אין ספק שהוא אדם מוכשר בצורה בלתי רגילה. אני אוהב לשמוע על דרכים של מצליחנים והייתי מדבר איתו על הדרך שלו, מתייעץ איתו מבחינה מוזיקלית וגם מכיר אותו קצת יותר מבחינה אישית״.

 

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ביום שישי?

 

השבוע שחרר בן זיני חידוש לשיר "מקום לצידך". החידוש, אותו הפיק ינון יהל ונעשה בשיתוף דור דניאל, יוצר השיר, והשניים הוסיפו בית חדש. זיני מספר שהוא הרגיש שהדור הצעיר חייב להכיר את השיר ושזה פרויקט הדגל שלו.