מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון השני (חלק 1)

בעוד קצת יותר משבועיים ישודר חצי הגמר השני של תחרות האירוויזיון לשנת 2022 וזה הזמן להבין מה אתם חושבים על השירים שמתמודדים השנה על המקום הראשון. הצביעו בסקר!

אירוויזיון 2022
אירוויזיון 2022 | צילום: באדיבות EBU

בתאריך 12 במאי ישודר חצי הגמר השני של תחרות האירוויזיון בו יתמודדו 18 שירים על עשרה מקומות בגמר. חלוקת המדינות לשני חצי הגמר נערכה בהגרלה לפני מספר חודשים, כשכל המדינות חולקו לשישה בתים על פי ממוצע ההצבעות מהשנים הקודמות. מדינות שנוטות להצביע אחת לשנייה, מסיבות תרבותיות או פוליטיות, חולקו לחצי הגמר השונים כדי למנוע הטייה של ההצבעות ולמנוע מגושים שונים לעזור אחת לשנייה, כמו מדינות סקנדינביה או יוון וקפריסין שחולקות שפה ותרבות מוזיקלית נרחבת.

 

עוד במדור המוזיקה:

מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון הראשון (חלק 1)

מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון הראשון (חלק 2)

טריוויה: 30 שנה לקריירה של דנה אינטרנשיונל

 

לאורך הימים הבאים נבקש מכם לדרג את השירים מתוך חצאי הגמר ועשרת השירים האהובים ביותר מכל חצי גמר יעלו לגמר ויצטרפו אל חמש המדינות שהעפילו אליו אוטומטית כמדי שנה (בריטניה, גרמניה, ספרד, צרפת ואיטליה). היום נפרסם את תשעת השירים הראשונים שפותחים את חצי הגמר השני של האירוויזיון ואתם צריכים להצביע אם אהבתם את השיר או לא. השירים האהובים ביותר יעפילו לגמר של גולשי אתר רשת 13 בשבוע ההבא. ההצבעה לשירים מתוך חצאי הגמר תהיה פתוחה עד לתאריך 30.4 בלילה.

 

פינלנד - "Jezebel"

להקת דה ראסמוס, בעלת הלהיט הבינלאומי "In The Shadows" מלפני 20 שנה, זכתה בקדם האירוויזיון הפיני עם השיר "Jezebel" אותו הם ישירו באנגלית.
פינלנד השתתפה לראשונה בתחרות האירוויזיון בשנת 1961 ונאלצה לחכות 45 שנה עד לזכייה הראשונה והיחידה שלהם עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בשנת 2006. פינלנד הצליחה להעפיל לגמר שמונה פעמים מתוך 16 ניסיונות.

ישראל - "I.M"

מיכאל בן דוד נבחר לייצג את ישראל באירוויזיון לאחר שהוא השתתף וזכה ב"אקס פקטור לאירוויזיון". בן דוד ישיר את "I.M" באנגלית.
ישראל השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1973 וזכתה ארבע פעמים (1978, 1979, 1998, 2018). ישראל הצליחה להעפיל לגמר תשע פעמים מתוך 15 ניסיונות.

סרביה - "In Corpore Sano"

אנה ג'וריץ', הידועה בשם הבמה קונסטרקטה, זכתה בקדם האירוויזיון הסרבי עם השיר "In Corpore Sano", אותו היא תשיר בסרבית ולטינית.
סרביה השתתפה לראשונה באירוויזיון כמדינה עצמאית בשנת 2007 וניצחה את התחרות עם "Molitva". סרביה השתתפה בעבר באירוויזיון תחת יוגוסלביה ובמשך שנתיים התמודדה כחלק מסרביה ומונטנגרו עד שהחלה להתמודד כמדינה עצמאית. סרביה הצליחה להעפיל לגמר תשע פעמים מתוך 12 ניסיונות.

אזרבייג'ן - "Fade To Black"

נדיר רוסטמלי, זוכה "דה וויס אזרבייג'ן", נבחר לייצג את מדינתו באירוויזיון דרך וועדה פנימית. רוסטמלי ישיר את "Fade To Black" בשפה האנגלית. אזרבייג'ן נשארה המדינה היחידה באירוויזיון שלא שרה שיר בשפת המקור שלה.
אזרבייג'ן השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 2008 וזכתה בתחרות בשנת 2011 עם השיר "Running Scared". אזרבייג'ן הצליחה להעפיל לגמר 11 פעמים מתוך 12 ניסיונות.

גאורגיה - "Lock Me In"

להקת סירקוס מירקוס נבחרה לייצג את גאורגיה דרך וועדה פנימית. חברי הלהקה שומרים את הזהות שלהם בסוד, אבל מדובר באותה להקה שייצגה את המדינה בתחרות בשנת 2016. הלהקה תשיר את "Lock Me In" בשפה האנגלית.
גאורגיה החלה להשתתף באירוויזיון בשנת 2008 וההישג הטוב ביותר שלה עד כה היה המקום התשיעי בשנת 2010 עם השיר "Shine". גאורגיה הצליחה להעפיל לגמר שבע פעמים מתוך 13 ניסיונות. בארבע השנים האחרונות המדינה לא הצליחה להעפיל לגמר אפילו פעם אחת.

מלטה - "I Am What I Am"

אמה מוסקט זכתה בקדם האירוויזיון המלטזי אבל כמה שבועות מאוחר יותר השיר איתו היא זכתה שונה ובאירוויזיון הקרוב היא תשיר את השיר "I Am What I Am" בשפה האנגלית.
מלטה השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1971 ובמהלך שנות השבעים שלחה המדינה שלושה שירים לתחרות עד שהיא חזרה אליה באופן קבוע בשנת 1991. המיקום הכי טוב של מלטה הגיע בשנת 2005 עם השיר "Angle" שסיים במקום השני. מלטה הצליחה להעפיך לגמר עשר פעמים מתוך 17 ניסיונות.

סן מרינו - "Stripper"

המדינה הזעירה שנמצאת בתוך גבולות איטליה בחרה באקילה לאורו לייצג אותה באירוויזיון אחרי שהוא זכה בקדם האירוויזיון המקומי. לאורו ישיר את השיר "Stripper" באיטלקית ובאנגלית.
סן מרינו השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 2008 ומתוך 11 ניסיונות היא הצליחה להעפיל לגמר שלוש פעמים בלבד. ההישג הטוב ביותר של סן מרינו בגמר הוא המקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na" משנת 2019.

אוסטרליה - "Not The Same"

שלדון ריילי, שהתמודד בעבר ב"אקס פקטור אוסטרליה" וב-"דה וויס אוסטרליה", ניצח את תחרות קדם האירוויזיון המקומית עם השיר "Not The Same" אותו הוא ישיר באנגלית.
אוסטרליה החלה להשתתף באירוויזיון בשנת 2015 וההישג הטוב ביותר שלה הגיע בשנת 2016 עם "Sound Of Silence" שסיים במקום השני. אוסטרליה הצליחה להעפיל לגמר ארבע פעמים מתוך חמש ניסיונות.

קפריסיון - "Ela"

אנדרומאכי היא זמרת יווניה שנבחרה לייצג את קפריסין דרך וועדה פנימית. אנדרומאכי תשיר את "Ela" באנגלית ויוונית.
קפריסין השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1981 והמיקום הטוב ביותר שהמדינה הגיעה אליו היה המקום השני עם השיר "Fuego" בשנת 2018. קפריסין הצליחה להעפיל לגמר עשר פעמים מתוך 16 ניסיונות.

חצי גמר האירוויזיון השני ישודר בכאן 11 בתאריך 12 במאי.