עושים שישי עם רונית שחר

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, רונית שחר מגלה את שגרת יום שישי שלה ומביאה לכם את הפלייליסט שעוזר לה להיכנס לסוף השבוע

רונית שחר
רונית שחר | צילום: חן לי פישמן

מה יום שישי מסמל עבורך?
"שאלה יפה. זה תלוי אם יש הופעה או אין הופעה אבל עדיין מרגישה חגיגיות, זה  בעיקר משהו פנימי אצלי. אין לי המון טקסים שקשורים ליום הזה אבל אני משתדלת כמה שפחות לקבוע דברים ליום שישי. אם יש הופעה, היום מוקדש אליה, אבל התחושה היא ללא ספק של חגיגיות".

 

עוד במדור המוזיקה:

עושים שישי עם דויד ברוזה

אחינועם ניני: "רבין שילם את המחיר הגבוה ביותר שבן אדם יכול לתת אז גם אני אשלם מחיר"

האומנים החדשים שאתם חייבים להכיר

 

מה את הכי אוהבת לאכול ו/או לבשל ביום שישי?
"אין לי הרבה הפרדות בין אוכל של אמצע השבוע לאוכל של יום שישי אבל אני מאוד אוהבת אוכל אסייתי. אני מעדיפה להזמין אוכל אסייתי הביתה או לצאת למסעדה אסייתית מאשר להכין את זה בבית. כבר שנים שכל אוכל אסייתי אהוב עלי, מאז שאני זוכרת את עצמי גרה בתל אביב".


מה הזיכרון הכי חזק שיש לך מחוויה שקשורה ליום שישי?
"אני אוהבת מאז ומתמיד את שעת הצהריים של יום שישי, יש שם משהו שהוא הכי הכי מיוחד בעיניי. מרגישים  את ההתרגעות הזאת בכל מקום בארץ. יש משהו בתחושה הזו שצרוב אצלי בראש. בדרך כלל אני מעבירה את השעות האלה בבית אם אין הופעה או זמן באולפן. אני מאוד אוהבת סוסים ולפעמים אני מבלה איתם את הזמן בשישי".

מה תעדיפי – ארוחת שישי אינטימית או ארוחה המונית?
"אני חושבת שאני מעדיפה ארוחה אינטימית. כשיש ארוחה משפחתית או עם חברים זה עדיין מאוד כיף ואני אוהבת לבלות איתם, אבל אם אני צריכה לבחור אז ארוחה אינטימית. זה סוג של חוויה אחרת כי סוג התקשורת הוא אחר. בשני המקרים קורים דברים מעבר לאוכל כמו שיחה טובה".

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"אני לא טובה בשנ"צים בכלל, כמעט שלא. אני יכולה לפעמים לנמנם, זה קרה לי, אבל לא באופן יזום. אם היה לי שבוע של חוסר שינה אז אני יכולה לנסות לישון בצהריים אבל זה לא משהו שאני חותרת אליו".

איזה שיר מתקשר אצלך ליום שישי?
"שירים ישראליים של פעם יכולים להזכיר לי את הבית כי אמא שלי היתה שומעת אותם ביום שישי. היא היתה שמה רדיו בארבע אחרי הצהריים ומבשלת את ארוחת הערב. זה לא סוג המוזיקה שאני מקשיבה לה למרות שגדלתי עליה בצורה עקיפה דרך אמא שלי".

על איזו סדרה תמליצי לעשות בינג בסופ"ש?
"בזמן האחרון אני צופה הרבה בתוכניות דוקומנטריות. אני אמליץ לא על משהו חדש אלא על משהו שהתחברתי אליו מאוד וזה 'כוכב הלכת המופלא' שיצר דייוויד אטנבורו. התוכנית עוקבת אחרי בעלי החיים שמסביבנו, הטבע והחוכמה שיש בהם. אני נהנית מהתוכנית מפני שאני אוהבת מאוד בעלי חיים. הקריינות של אטנבורו מדהימה בעיניי. זו תוכנית נדירה".

רונית שחר
רונית שחר | צילום: חן לי פישמן

עם איזה אהוב יקר היית רוצה להעביר את יום שישי?
"עם אהובתי היקרה, בת הזוג שלי. קוראים לה עינב ואנחנו במערכת יחסים כמה שנים אבל אנחנו לא גרות יחד, זה חלק מהעניין נראה לי. יש משהו נכון בלא לגור ביחד. אני לא צריכה הרבה כדי להעביר איתה את יום שישי. לפעמים אנחנו נוסעות לסופ"ש לים המלח, שזה מקום אהוב עלי מאוד, אבל לא צריך יותר מדי. העיקר להיות ביחד ולאכול אוכל טוב".

מה עשרת השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ליום שישי?

 

רונית שחר תשיק את אלבומה החדש, "האלבום ה-7", בשבת הקרובה, 28.5, בצוללת צהובה בירושלים. במופע יהיו שירים מהאלבום החדש ושירים מ-25 שנות הקריירה שלה, כולל "אהוב יקר", "שלום לתמימות", "תמיד זה בינתיים" ורבים אחרים. כרטיסים להופעה אפשר להשיג כאן.