תוצרת הארץ: האופרה הישראלית מבצעת אריק איינשטיין

סולני האופרה הישראלית יבצעו מופע מחווה לשיריו האהובים של אריק איינשטיין, כחלק מפסטיבל האופרה בעכו

זמן צפייה: 09:41

זו השנה הרביעית ברציפות שהאופרה הישראלית יוצאת ממשכנה המהודר בלב תל אביב ונודדת צפונה, אל חצר המצודה ואולמות האבירים של עכו העתיקה, שם תעלה בין ה־3 ל־5 באוגוסט את ההפקות "יוליוס קיסר במצרים", "חליל הקסם" ו"תוצרת הארץ" - מופע מחווה מסקרן לשיריו האהובים של אריק איינשטיין.

עוד ברשת תרבות ובידור:

מה חשבנו על ההופעה של בריטני ספירס בישראל?

מה הפרט החשוב שהשמיטו בסרט החדש של ספיידרמן?

10 סדרות מומלצות לקיץ הקרוב

מגוון מהשירים הטובים ואהובים של אריק איינשטיין שהפכו לפס הקול של המדינה ולנוף תרבותנו בביצועים מרגשים בהשתתפות סולני האופרה הישראלית ואמן אורח באווירה הקסומה של חצרות האבירים בעכו.

"היום אופרה זה כבר מזמן לא אופרה", מסביר דוד זבה, פסנתרן והמנהל המוזיקלי של פסטיבל האופרה בעכו. "כשאומרים זמרי וזמרות אופרה, אל תדמיינו איטלקיות בנות 60, אלא צבריות שמכירות את כל השירים של אריק איינשטיין מהתחלה ועד הסוף. זה יוצא כל כך טבעי", הוסיף.

אריק איינשטיין

מלבד המופע של האופרה הישראלית, קמפיין מימון המונים של אלון נדל ועמוס עבר הדני, רוצה להפיק מחווה נוספת לאריק איינשטיין בשם בשם "מנגנים אריק איינשטיין" - אלבום של ביצועים אינסטרומנטליים משיריו של אריק איינשטיין. באלבום משתתפים כ-30 נגנים ששמחו להנציח את שמו ואת שיריו של אריק בנגינה. רובם ניגנו עם אריק לאורך השנים, וחלקם מהדור הצעיר שגדל על שיריו האהובים.

הפרויקט, בשיתוף מרום תרבות ישראלית, נמצא בימים אלו בשיאו של קמפיין למימון המונים באתר Headstart המבקש את תמיכת ההמון בכדי להוציא לאור את האלבום. מי שעומד מאחורי הפרויקט הם אלון נדל ועמוס עבר הדני, המנגנים ביחד כבר יותר מ-20 שנה, בהפקות, בהקלטות ובמופעים, אשר הופיעו את מיטב האומנים בארץ

>> רוצים לתמוך בפרויקט? כנסו עכשיו ל"מנגנים אריק איינשטיין"