כל הארץ גרגרים גרגרים: פסטיבל החומוס הראשון יוצא לדרך

מכונת גלידה אמריקאית שמכינה חומוס, בראנץ' שמוקדש לגרגר הממכר, ארוחות שפים וסיורים קולינריים בעקבות הקטניה האהובה. כל הפרטים על פסטיבל החומוס שמתקיים השבוע ברחבי הארץ

3xvrqy
מאכל רוחני שנלמד במשך שנים. חומוס אצל הקוסם | צילום: ירון ברנר

לא ברור איך עד היום לא הוקדש למאכל הלאומי יום חג, אבל לשמחתנו העוולה תוקנה: רגע אחרי שהרמנו למדינה, הגיע תורו של החומוס עם פסטיבל שמוקדש רק לו. מחר (יום ב' ה-9.5), יצא לדרך פסטיבל החומוס הראשון של ישראל בהשתתפות שפים ואנשי קולינריה ששמו לעצמם מטרה חשובה: לגלות את החומוס מחדש עם מנות שוברות שגרה שמוציאות את החומוס מהקופסא.

1205 1 1
חגיגה מרוקאית סביב הקטניה האהובה. בראנץ' מרוקאי באולה | צילום: אנטולי מיכאלו

במסגרת הפסטיבל יתקיימו ברחבי הארץ ארוחות שף שבמרכזן הקטניה האהובה, ארוחות בראנץ' וסיורים קולינריים, ולקינוח - מנות חומוס יצירתיות שיוגשו בחומוסייה גדולה שתיפתח בשרונה מרקט. הנה כמה טעימות מהפעילויות שיתקיימו בימי הפסטיבל: השף עידו פיינר ממסעדת "רוברטה וינצ'י" יבשל ארוחה עונתית עם טאץ' איטלקי בהשתתפות ירקות מהחווה, חומוס מטוגן וקלמרטה - תבשיל דגים חריף עם חומוס (159 שקלים לאדם). השף ענר בן רפאל-פורמן ממסעדת אלטער יגיש בראנץ' על טהרת החומוס בגינת הירק האורבנית של המסעדה, עם מנות דוגמת פקורה חומוס וירקות, וקרפ חומוס עם ראגו טלה ושורשים (149 שקלים לאדם).

1gwngf
קלאסיקה מנצחת. חומוס בקוסם | צילום: אנטולי מיכאלו

מסעדת פאסטל  שבמתחם מוזיאון תל אביב, תהפוך למשך בוקר אחד לחומוסיית שף עם מנות דוגמת עלה שיסו ממולא בבורגול וממרח פלפלים עם גרגירי חומוס; ופאטה חומוס מקדוס עם חציל (198 שקלים לאדם). השף אורן אסידו ממסעדת "אולה" יצטרף לחגיגות החומוס עם בראנץ' מרוקאי שמח (165 שקלים לאדם), והשף ארז קומרובסקי יכין מסבחה בגדדית ב"מסבחה שיק" בקומת הכניסה של מגדל עזריאלי שרונה.

2kyoct
פרשנויות יצירתיות לחומוס המוכר. בראנץ' חומוס בדלידה | צילום: אנטולי מיכאלו

בימי הפסטיבל יפעל בשרונה מרקט פופ אפ ה"חומוסריה" מבית חומוס אחלה, שם תפעל מכונה שמכינה חומוס טרי בלחיצת כפתור. החומוס, שמוכן תוך כמה שניות, נמזג לקערה, קצת כמו גלידה אמריקאית (!) ומגיע עם מספר טופינגס ותוספות לבחירה: תבשיל ירוקים, "שווארמה" ארטישוקים, רוטב הבנרו חריף אש או מיסו חומוס. מי שרוצה להמשיך את הרומן עם החומוס, מוזמן להצטרף לאחד מסיורי האוכל סביב הגרגר הממכר, שיתקיימו גם הם בימי הפסטיבל.

פסטיבל החומוס יתקיים בין ה-9-13.5 ברחבי הארץ, פרטים והזמנות באתר https://hummus-fest.co.il