"סליחה מהעם שלי שלקחתי חלק בהונאה הגדולה": השף של העשירים מתוודה ומבקש סליחה

בפוסט מפתיע שפירסם השף מאיר אדוני, הוא מכנה את המאמינים בשלום "אפסים", ומספר על מהפך שעבר ב-7.10, אז לדבריו "מאיר אדוני נפטר". בהמשך מתוודה השף: "אני מתבייש שהייתי חלק מההזייה של אנשי השמאל ההזויים". השפים והקולגות מיהרו להגיב, וחכו שתראו מה כתב "הצל"

מאיר אדוני
"שילמתי מחיר ענק על האמונות האלה". מאיר אדוני | צילום: דן פרץ

הוא אחראי במידה רבה להתפתחות הקולינריה הגבוהה בארץ בעשורים האחרונים, אין כמעט שף מפורסם שלא עבר או עבד באחת ממסעדותיו, והוא נחשב לאחד השפים החביבים בארץ. זאת רק אחת מהסיבות לכך שהפוסט המפתיע שהעלה מאיר אדוני בעמוד האינסטגרם שלו במהלך הסופ"ש, הצליח להדהים כל כך הרבה אנשים.

כתבות נוספות ביאמיז:

חוץ מהטקסט המפתיע, בו מספר השף על מהפך בדעותיו הפוליטיות, השפה הבוטה בה השתלח במחנה השמאל, השאירה לא מעט קוראים המומים. "אני מאיר אדוני בן לאמא סימה ואבא מנחם, ילדי 1973, מודה ומתוודה שהייתי מהאפסים שהטיפו ותמכו בשלום", פתח אדוני את הפוסט. "30 שנה מחיי נסעתי בעולם למחנות שלום, בירדן, בנורבגיה, ובכלל. חלמתי חלומות הזויים על עולם יפה, שקט, מלא בטוב ואהבה. עולם שלא קיים ליהודי ולישראלי. שילמתי מחיר ענק על האמונות האלה! הטיחו בי דברים נוראיים. הפסדתי לקוחות וקמפיינים. אבל נאחזתי בטמטום ההזוי הזה שרציתי להאמין בו".

בחלק הבא של הפוסט מספר אדוני על מה שעבר מאז ה-7.10 ומבקש את מחילת העם על ההונאה הגדולה, לדבריו, בה לקח חלק. אלו מילותיו: "ב7.10 מאיר אדוני נפטר. דקה אחרי נולד מאיר אדוני אחר. שמכה על חטא. שמתבייש שהיה חלק מההזייה של אנשי השמאל ההזויים שלא מבינים שאנחנו מוקפים במפלצות איסלאם קיצוני שאין להם עניין בשלום ונורמליות אלא רק רצון לשרוף אותנו חיים. מתבייש ומבקש סליחה מהעם שלי שלקחתי חלק בהונאה הגדולה של השמאל. מתפלל שבורא עולם יסלח לי. כוחנו באחדותנו! אנחנו חייבים להשמיד על הסוף את מפלצות החמאס ועוזריהם. עם ישראל חי לנצח נצחים! שבת שלום".

מאיר אדוני
"נאחזתי בטמטום ההזוי הזה שרציתי להאמין בו | צילום: מתוך האינסטגרם של מאיר אדוני

התגובות משפים ואנשי אוכל מוכרים לא איחרו להגיע. "השף שרון כהן ממסעדת שילה כתב "שישיאר בקפריסין ויפסיק להטיף לנו", אשת האוכל רותם ליברזון כתבה "בעזרת השם תסתום", אפרת ליכטנשטט בעלת הבלוג "מה את עושה כל היום כתבה "זה לא קשור לימין או שמאל… זה זמן להתאחד כעם ולא לפלג ❤️‍🩹❤️", לצד מאות תגובות שקוראות לאדוני להפסיק ולפלג את העם.

לצד המגיבים הרבים שנשבעו שכף רגלם לעולם לא תדרוך במסעדות של אדוני, היה מישהו שמיהר לתמוך ולחזק, ואף הקדיש לפוסט של אדוני פוסט נפרד בעמוד הפייסבוק שלו. ואלו דבריו של הצל:

[facebook_embed post_url='']

הסטורי של אדוני עם הטקסט השנוי במחלוקת, ירד בינתיים מעמוד האינסטגרם, אך נראה שהסערה סביב מילותיו הקשות רק החלה. נמשיך לעדכן בהתפתחויות הקרובות.