עושים את ההבדל: 5 טיפים לעוגות שמרים נוטפות שוקולד, כמו אלה שרצות לכם בפיד

אי אפשר להפנות עורף לכמות לכמות השוקולד שמרים שמציפה לכם את הפיד. במקום להתעלם, אנחנו כאן בשביל לפשט תהליכים ולעזור לכם לאפות את עוגת השמרים המושלמת, הנחמה בטוחה לימים הלא פשוטים

עוגת שמרים שוקולד, קראנץ שוקולד, בבקה
דיפופים למופת ובאמצע שוקולד. בבקה שמרים שוקולד | צילום: בייקרי 365

לא, אתם לא מדמיינים וזו גם לא האכילה הרגשית שמדברת מגורנכם. הפיד שלכם באמת מוצף בתמונות וסרטונים של עוגות בחושות מפוצצות שוקולד. כולנו חווים את אותו צורך בלתי נפסק בנחמות מתוקות, פחמימתיות ומלאות שוקולד, ולמזלנו (או שלא), אנשי האוכל הופכים את הקרייבינג להמון מתכונים מפתים בהחלט שלא משאירים אף בטן אדישה.

עוגת שמרים, קראנץ' בבקה שוקולד
הנחמה המושלמת. עוגת שמרים שוקולד | צילום: שאטרסטוק

אי לכך ובהתאם לזאת, סביר להניח שגם אתם מתכננים להכין מתישהו בקרוב עוגות שמרים ולתת דרור לתאווה הכל כך מובנת. אם אין לכם ניסיון קודם עם בצק שמרים וגם אם יש, הטיפים שכאן יעזרו לכם להגיע לאותו מרקם רך, צורה יפה, דיפוף שמרים שבין שכבותיו ים שוקולד, וטעם חמאתי עמוק. קבלו את הטיפים שבאמת עושים את ההבדל בין עוד עוגת שמרים רגילה, לעוגות השמרים שגורמות לכם לרייר מול הפיד. ויש גם בונוס - שלושת המתכונים ששברו את האינסטגרם לעוגות שמרים מפוצצות שוקולד.

כתבות נוספות ביאמיז:

הטריק לבצק מושלם

עוד לפני שמגיעים לסוגיית המילוי והעיצוב, חשוב להתייחס לבצק ולזהות את הרגע המדויק בו הוא מוכן להתפחה כדי לא לעבד וללוש אותו יתר על המידה. לישה מוגזמת תזיק למרקם הבצק ותהפוך אותו לקשה לעבודה. את הבצק יש ללוש במיקסר על מהירות בינונית - גבוהה במשך 12-15 דקות, ולסיים את הלישה רק כאשר הוא מתנתק מהמיקסר בקלות ומרקמו אלסטי, מבריק וחלק. אם הוא עדיין קשה, לא אחיד ומלא גושים, סימן שלא לשתם מספיק. הגיעו למרקם חלק ומבריק - ודעו שאתם בדרך הנכונה להצלחה.

עווגת שמרים שוקולד, קראנץ שוקולד, בבקה שוקולד
לישה מדויקת תביא לרכות מושלמת. עוגת שמרים שוקולד | צילום: שאטרסטוק

הסוד לבצק נוח לעבודה

כל בצק שמרים שמיועד לעוגות, זקוק להתפחה סבלנית של לפחות שעה וחצי - שעתיים בטמפרטורת החדר. כשקר בחוץ - שעתיים, וכשחם שעה וחצי תספיק לרוב. ועכשיו לטיפ שעושה את ההבדל - אחרי ההתפחה ועוד לפני הרידוד, הכניסו את הבצק התפוח למקפיא ל-15 דקות. היות שבבצקי שמרים תכולת החמאה גבוהה, כשהבצק מתחמם החמאה נמסה והופכת את הבצק לנוזלי ומאוד לא נוח לעבודה.

הטריק עם המקפיא עובד גם בשלב העיצוב. לאחר המילוי והקיפול ועוד לפני החיתוך העיצוב, הכניסו את גליל הבצק הממולא למקפיא ל-15 דקות, ותראו כמה קל יהיה לעבוד עם הרולדה כשהבצק קר ויציב יותר.

עווגת שמרים שוקולד, קראנץ שוקולד, בבקה שוקולד
הקפאה של 15 דקות תעשה הבדל עצום. עוגת שמרים שוקולד | צילום: שאטרסטוק

השיטה לדיפופים דקיקים ועמוסי מילוי

זה דורש קצת השקעה, אבל שווה את המאמץ. כדי ליהנות מאותו אפקט יפה של שכבות בצק דקות ורכות שבתוכן ים שוקולד, יש לקפל את הבצק כמה פעמים ולמלא כל שכבה בשוקולד. כך עושים את זה: לאחר הוצאת הבצק מהמקפיא, מרדדים את הבצק דק ככל האפשר, תוך ניסיון לשמור על צורת מלבן. מורחים שכבה נדיבה של המילוי שבחרתם על חצי מהמלבן הגדול, ואת השכבה ללא מילוי מקפלים על האזור הממולא, כך שיווצר מלבן בצק שבתוכו שוקולד.

עוברים בעדינות על הבצק הממולא עם מערוך כדי להוציא אוויר מיותר, ומורחים פעם נוספת מלית על הבצק. כעת מגלגלים את מלבן הבצק עם המלית לצורת רולדה תוך ניסיון להדק ככל האפשר את הבצק תוך כדי גלגול, אך בזהירות כדי לא לקרוע את הבצק. מכניסים למקפיא ואחרי מנוחה של 15 דקות, מוציאים את הרולדה, חותכים באמצע ומעצבים לאיזו צורה שרוצים.

עווגת שמרים שוקולד, קראנץ שוקולד, בבקה שוקולד
ככל שתרדדו דק יותר, כך תקבלו יותר שכבות שמרים ושוקולד. עוגת שמרים שוקולד | צילום: שאטרסטוק

האפקט השוקולדי המושחת שמציף לכם את הפיד

זה כל כך מפתה ומגרה, שחייבים לנסות פעם אחת. כדי להשיג את המראה השוקולדי הנוטף מכל עבר, כל מה שצריך לעשות זה לשלב בעוגה שני סוגי שוקולד. בקיפול הראשון מילוי שוקולדי מסורתי על בסיס חמאה, קקאו וסוכר, ובקיפול השני ממרח שוקולד לבחירה, כשהמובילים הם נוטלה, שוקולד השחר ואפילו ממרחית. בתום האפייה יתקבל לא רק מראה שכבות יפהפה, אלא גם טעם שוקולדי מודגש שמציף את הפה בעונג גדול.

עווגת שמרים שוקולד, קראנץ שוקולד, בבקה שוקולד
אל תתביישו להגזים על המילוי ולשלב שני סוגי שוקולד. עוגת שמרים שוקולד | צילום: שאטרסטוק

המראה המבריק כמו בקונדיטווריות

אף עוגת שמרים לא שלמה בלי סירופ הסוכר שנשפך עליה ונספג בה בתום האפייה, אך גם כאן יש שני כללים חשובים: תמיד, אבל תמיד יש לשמור על יחסים הפוכים: עוגה חמה תקבל סירופ סוכר קר, ועוגה קרה תקבל סירופ סוכר חם. אם שניהם יהיו חמים, הסירופ לא יספג טוב בכל שכבות הבצק, ואם שניהם יהיו קרים, הסירופ לא יחלחל מעבר לשכבה החיצונית.

ולגבי הסירופ עצמו - מכינים אותו ביחס של 1:1. כלומר - לכל 100 גרם סוכר מוסיפים 100 גרם מים, מערבבים תוך חימום עד שהסוכר נמס ונטמע במים, ורק לאחר קירור לטמפרטורת החדר, מוזגים בנדיבות על העוגה הלוהטת שזה עתה יצאה מהתנור. כעת, כשהידע החשוב מונח לפניכם, אתם מוכנים לצאת לעבודה. קבלו את עוגות השמרים שוקולד הכי שוות ברשת, ויש גם מתכונים מתחת לסרטון.

שמרים דאבל שוקולד

עוגת השוקולד של רותם עדיני היא אחת המגרות שנתקלנו בהן, ולא פחות - גאונית בזכות מילוי שובב של שני סוגי שוקולד.

קראנץ שוקולד וחמאה חומה

אין לנו מנוח מאז שבר פיירמן פירסמה את המתכון היותר מדי מגרה הזה, שמושתת על שוקולד וחמאה חומה. אל תאשימו אותנו אם לא תוכלו לישון אחרי שתראו את הדבר הזה.

עוגת שמרים מפוצצת שוקולד השחר

המתכון של קורל חוטה לא סתם הפך לאחד הוויראליים. הוא מספק כל תאווה שוקולדית אפשרית בזכות מילוי אקסטרה מפנק ודיפוף שמביא למקסימום את העונג משוקולד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by קורל חוטה (@coral.hota)