אימוני כושר אישיים בקבוצות: זה הזמן להתחיל ב- Process

אימוני כושר אישיים בקבוצת קטנות יכולים להיות מהנים ומספקים. בסטודיו Process לאימונים אישיים קבוצתיים מציע מאמן הכושר והבעלים טל בוטבול אימונים, הכוונה, הדרכה וייעוץ מקצועי לגדולים ולקטנים. הדרך שלכם לשינוי מתחילה כאן

1tlpcc
אימוני כושר אישיים בקבוצת קטנות ב- Process | צילום: באדיבות Process

אם הייתם שואלים את הילד טל בוטבול מה יעשה כשיגדל? לא בטוח שמאמן כושר ובעל סטודיו לאימונים אישיים בקבוצות קטנות היתה התשובה המיידית "הייתי ילד מופנם ושקט, לא כל כך מקובל ולא הכי מצטיין בלימודים. ילד שלא בדיוק מוצא לאיזה זרם הוא שייך, עם חוסר בכישורים חברתיים, "לא מחובר" קראו לזה. מה שגרר לא מעט מקרי אלימות.

"כשהתבגרתי כנער התחלתי להתאמן בספורט ולחימה, והספורט שינה את חיי. היום תמצאו אותי מתכונן לאולטרה מרתון כדי להתמודד עם אתגרים בחיים, דרך ספורט" אומר טל, מאמן כושר ובעלים של סטודיו Process - אימוני כושר אישיים בקבוצת קטנות.

2dt Ry
אימוני כושר אישיים בקבוצת קטנות ב- Process | צילום: באדיבות Process


מה משך אותך בספורט?

"הסתקרנתי וניסיתי בכל פעם להבין איך הגוף והשרירים שלנו עובדים ופועלים. כל עולם הכושר והספורט הפך מסקרן יותר עבורי. הייתי עוקב אחרי ספורטאים ומאמני כושר, מטייל בכל הארץ כדי ללמוד מהטובים ביותר בתחום ,ומרחיב את הידע בתחום, כדי להבין איך הגוף שלנו פועל. בצבא שירתתי כמדריך קרב מגע ושם הבנתי שלא משנה מה אעשה בעתיד, זה יהיה קשור בהדרכה, אנשים וספורט"

את הסטודיו הקים טל בעיר באר שבע לפני כארבע שנים. ובו מתאמנים בקבוצות קטנות באימונים אישיים ילדים, נוער ומבוגרים. הקונספט בסטודיו Process נחשב לייחודי מסוגו. אחד מהעקרונות המנחים את טל בוטבול הבעלים הוא התהליך האישי אותו עוברים המתאמנים ומכאן שמו של הסטודיו.

"כחלק מהרצון לגרום למתאמנים – גדולים וקטנים להרגיש טוב באימון ולאחריו אני מציע אימונים עם יתרונות שהופכים את האימון בסטודיו למהנה ואפקטיבי. החוויה פה אדירה, האימון מתבצע בקבוצות קטנות של ארבעה מתאמנים בכל קבוצה, מה שמאפשר לכל אחד מהמתאמנים ליהנות מיחס אישי ומעקב צמוד באשר לתהליך שהם עוברים. העובדה שמדובר באימון קבוצתי אך עם יחס וליווי אישי לכל מתאמן גם הופכת את המחיר לכדאי ומשתלם".

כדי לוודא שכל מתאמן יבצע את התרגילים המתאימים לו ביותר, מתבצע האימון על פי תכנית אישית ולא בסגנון תחנות שכולם מבצעים אותם תרגילים. הכל בהתאם למטרות והיעדים השונים שאנחנו מציבים לכל מתאמן. אני מקפיד לתאם ציפיות עם המתאמנים ולכוון אותם להגיע ליעד".

כדי להתחיל באימוני כושר המתאימים ביותר מציע טל להצטייד פרט למוטיבציה גם בכלים, הכוונה וייעוץ מאיש מקצוע ומדריך כושר מנוסה. "מאמן כושר מקצועי ידע לזהות את הצרכים והמטרות של המתאמן שהגיע אליו. אני מקפיד לתאם ציפיות עם המתאמנים ולכוון אותם להגיע ליעד".

3dxgrr
אימוני כושר אישיים בקבוצות קטנות ב- Process | צילום: באדיבות Process

 

איך נדע לבחור מאמן טוב?

"כשבוחרים מאמן חשוב לבחון נתונים כמו מקצועיות, כריזמה, יכולת הדרכה וניסיון. מאמן טוב הוא מי שיש לו את היכולת ללחוץ על כפתורים מסוימים בגוף שלך, על מנת להפעיל אותך בדרך שאני רוצה, שזו הדרך שאתה רוצה על מנת להגיע לתוצאות, אך לא תמיד מוכן לעשות את מה שנדרש כדי להגיע לשם. פה אני נכנס לתמונה. אני אביא אותך למצב של פעולה ויישום".

לצד קבוצות הבוגרים יכולים גם ילדים להנות מאימונים קבוצתיים בסטודיו. "הסטודיו מאמן קבוצות של ילדים מגילאי 5 ומעלה ובני נוער, שמפגינים יכולות גבוהות וביצועים מרשימים. לפני תחילת הקורונה אימנתי בסטודיו גם קבוצות של נוער בסיכון, ילדים עם צרכים מיוחדים ואוטיזם. בין אם המטרה היא ירידה במשקל, עלייה במסה או עידוד פעילות גופנית ואורח חיים בריא. הילדים מקבלים כאן ארגז כלים שיסייע להם לשמור על התוצאות לאורך זמן. חשוב לי שכל אחד ייהנה מאימון אפקטיבי משחרר ומהנה- כזה שיביא שינוי ותוצאות והשגת המטרות שהצבנו בתחילת התהליך.

"להורים של המתאמנים בקבוצות ילדים אני תמיד אומר, חווית האימון פה יוצאת דופן, הילדים כאן נהנים באימון ומצפים לאימון הבא שיגיע, לכן הם מיישמים גם שינוי של תזונה נכונה ופעילות גופנית בבית. כזה שיביא שינוי ותוצאות והשגת המטרות שהצבנו בתחילת התהליך".

בין אם אתם בוגרים, נערים או ילדים, מקפיד טל להזכיר "לעיתים אימונים יכולים להיות תהליך שכולל דרך ארוכה וקשוחה. יחד עם זאת חשוב להנות מהדרך ולשלב שינוי בהרגלי התזונה על מנת להשיג תוצאות טובות יותר. כך נוכל להראות טוב ולהרגיש בריאים, חיוניים וחטובים יותר. לי כמאמן כושר חשוב שמתאמן יהיה חזק פיזית ומנטלית וכל אלה יסייעו לו להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמו".

4rkunr
''ילדים מפגינים פה ביצועים מרשימים'' נועם, בן 16, מתאמן ב- Process | צילום: באדיבות Process

 

 

אימון ניסיון במתנה לקוראים את הכתבה

Process- סטודיו לאימונים בקבוצות קטנות

נחום שריג 15, באר שבע

טלפון: 052-4364306

למעבר לפייסבוק לחצו כאן

למעבר לאינסטגרם לחצו כאן