למה בעצם לקח לנו חמש שנים לצאת לחופשה לבד?

אני מאמינה בעצמאות ומאמינה בילדים שלי, אבל לצאת לחופש בלעדיהם זה פרויקט שדורש לא מעט הכנות. בסוף לקח לי חמש שנים לעשות את הצעד הזה - והופתעתי לטובה | טור אישי

זוג בחופשה

האג׳נדה שלי היא עצמאות, אני מאמינה בילדים שלנו, ביכולות שלהם להתגבר ולהתמודד, אבל לצאת לחופשה בלי הילדים זה פרויקט אמיתי. בכל זאת לארגן הכול עד הפרט האחרון לארבעה קטנטנים זה לא עניין של מה בכך. עברה כמעט שנה מהרגע שתכננתי חופשה ועד שבאמת אספתי את עצמי לכדי לילה לבד, אמא ואבא בלי כל החבורה.

בהיריון הראשון שלי ידעתי שכל עוד הילדים קטנים, ברוב החופשות הם ייקחו חלק (טוב נו, בהתחלה חשבתי שבכולן), ורק כשקצת יגדלו ניקח את עצמנו ונסע, כי אם לא, מה זה אומר עלינו כהורים שהשארנו פה את הילדים ויצאנו לבלות בחופשה בלעדיהם? אבל אחרי ההיריון הרביעי, המאתגר מכולם, דווקא אז הרגשתי שאני חייבת שנייה לעצור ולצאת לחופשה, שנייה להתנתק ולעכל את כל מה שעברנו, שכלל ניתוח ואשפוז ארוך. ובאמת הזמנו כרטיסים לשלושה לילות בחו"ל, כבר התרגשנו וחיכינו וברגע האחרון חטפנו רגליים קרות וביטלנו, הרגשנו שהקטנה שלנו עוד קטנה מדי ובטח שלא ריפדנו ארגון טוב מספיק כדי לטוס לבד.

כתבות נוספות:

 

באופן כללי יציאה לחופשה בלי ארבעתם זה עניין, שמלווה בלחץ שהכול יסתדר כמו שצריך כשאנחנו לא פה, שאף אחד לא יהיה חולה ולא יהיו בלת"מים כמו שתמיד יש אצל ילדים. ואולי גם החשש הזה שיהיה להם קשה בלעדינו ברגע הזה שהולכים לישון וממילא צריך להיפרד, אקט שעבורם הוא לא פשוט, ועוד לא נהיה שם להגיד לילה טוב?

אבל דווקא ברגעים שקשה לנו להאמין, אנחנו מגלים שלילדים שלנו יש חוסן נפשי והם לגמרי מבינים עניין כשצריך, גם אם לנו הם מציירים שלא. אז החלטתי שהפעם בלי ביטולים, ניקח לנו לילה, כי מגיע לנו, מגיע לנו לחדש את הכוחות וקצת להתנתק, לא מהילדים שלנו הרי גם כשהם לא לידנו הם איתנו, אלא מהמרוץ הזה של להספיק לעשות הכול, שנייה לצאת מהשגרה, לעצור הכול ואז לחזור חזרה, למקום הזה שהוא מפעל חיינו.

ובזמן שהייתי לחוצה שהכול ילך כשורה, שלילדים לא יהיה קשה, גיליתי מחדש שהילדים שלנו יותר עצמאיים, מתמודדים ומכילים ממה שאנחנו יכולים לתאר, וכשהם העבירו אחה"צ רגוע, נרדמו תוך דקה בידיעה שתכף נגיע וכנראה גם נהנו מהחופש שהם קיבלו מאיתנו, באותו זמן בדיוק אצלי הגיעה נפילת המתח, שעברנו את זה חלק, ואז הראש התחיל לכאוב, אבל לא נורא יש אופטלגין, מלא אוכל וספא. ושמישהו יגיד לי למה חיכינו חמש שנים כדי לצאת לחופשה לבד??

 

ג'יין מיכאלוב
ג'יין מיכאלוב | צילום: צילום: יפית פלוזניק

 

הכותבת היא מנטורית להורים ויועצת שינה לגיל הרך