סקירה: אוזניות ear (stick) של Nothing – פחות טובות מהדגם הקודם

ה-ear (stick) של Nothing נחתו בישראל והן כוללות מארז נשיאה בעיצוב מיוחד, איכות שיחות מוצלחת ופשרות לעומת הדגם הקודם

אוזניות ear (stick) של Nothing
אוזניות ear (stick) של Nothing | צילום: צחי הופמן

בחודש דצמבר האחרון השיקה חברת Nothing את המוצר הראשון שלה, אוזניות ear (1), לאחר מספר חודשים, בחודש אוגוסט השיקה את הסמארטפון הראשון שלה – Phone (1), החודש (נובמבר) החלו להימכר בארץ האוזניות – ear (stick), מדובר בשנמוך מסוים של הדגם הראשון, כאשר ההתמקדות עכשיו היא במבנה הפתוח שלהן ומארז הנשיאה.

עיצוב ושליטה: ear (stick) – מראה שקוף ומארז נשיאה בעיצוב מיוחד

במבט ראשון באוזניות של Nothing, אפשר לראות שינוי משמעותי במארז הנשיאה, אבל לא באוזניות עצמן. ה-ear (stick) מגיעות בעיצוב דומה ל-ear (1), עדיין במראה שקוף, כאשר השוני העיקרי שהן יושבות באופן פחות חודרני בתעלת האוזן ואין להן מתאמי סיליקון, המספקים בידוד מרעשי הסביבה. מדובר באוזניות שמספקות תחושה פתוחה, אפשר להסתובב איתן על האוזניים ולדבר עם אנשים מבלי להסיר אותן (רק צריך לעצור את המוזיקה או להנמיך אותה). לי הן היו נוחות באוזניים, אולי לאחר זמן מסוים של שימוש הן מעטו לחצו, אבל לא בצורה שיותר מדי מפריעה. מכיוון שאין כאן מתאמי סיליקון, אם האוזניות האלו לא נוחות לכם, לא יהיה לכם יותר מדי מה לעשות בשביל להתאים אותן. כמו כן, ה-ear (stick) עמידות לרטיבות ואבק בתקן IP54.

 

 

כתבות נוספות בטכנולוגיה

מארז הנשיאה מגיע במראה גלילי כאשר רובו שקוף והחלק התחתון אדום באזור מחבר ה-USB-C. הפתיחה והסגירה של מארז הנשיאה מתבצע בסיבוב, מה שמספק את הדימיון לליפסטיק. הפתיחה והסגירה ממכרים ומאפשרים לשחק עם המארז, זה בדומה למארז הנשיאה של ה-ear (1) שהגיע עם שקע קטן לאצבע, שאפשר לסובב אותו. נחמד ש-Nothing ממשיכה עם המגמה של מארזי נשיאה שנראים טוב וגם מעבירים את הזמן במשחק איתם.

מבחינת השליטה באוזניות, Nothing ויתרה כאן על משטחי מגע הממוקמים בגבעולים, היא עברה לשליטה של מעיין צביטה בלחיצה. הפקודות זהות בין האוזנייה הימנית לשמאלית, פרט לשליטה בעוצמת הווליום. לחיצה ארוכה עם שתי האצבעות באוזניה הימנית מגבירה את הווליום ובאוזניה השמאלית היא מנמיכה אותו. לחיצה בודדת מענה/ניתוק לשיחה וניגון/עצירה של השיר, לחיצה כפולה מעבר שיר קדימה או סינון שיחה נכנסת ולחיצה משולשת מעבר שיר אחורה. באמצעות לחיצה כפולה והחזקה ניתן לקבוע פקודות מסוימות, כמו עוזרת קולית. לאוזניות יש גם חיישן המזהה הכנסה או הוצאה שלהן מהאוזניים להפעלה/עצירה אוטומטית של המוזיקה.

Nothing מציעה אפליקציה, עבור אלו שלא מחזיקים את הסמארטפון שלה (בסמארטפון של החברה היכולות מגיעות בילט אין בתפריטים). האפליקציה Nothing X מאפשרת להתאים את האקולייזר, לבדוק את כפתורי ההפעלה וגם להשמיע צלצול מהאוזניות כאשר הן נאבדות בבית. מה שמפריע שהאפליקציה לא עובדת בצורה מושלמת, כך שבעמוד המציג את כפתורי ההפעלה של האוזניות מופיע ריבוע אפור. זה חבל, כי Nothing טרחה לגייר לעברית את הממשק.

אוזניות ear (stick) של Nothing
אוזניות ear (stick) של Nothing החדשות לעומת המודל הישן | צילום: צחי הופמן

סאונד ושיחות: ear (stick) – איכות שיחות טלפון מוצלחת

Nothing שילבה כאן דרייבר דינמי של 12.6 מ״מ עם תמיכה בקודקים AAC ו-SBC, אבל לא בקודק האיכותי יותר aptX. המבנה הפתוח מפריע למוזיקה כאשר יש רעשים חיצוניים. כמו כן, בניגוד לדגם הקודם, ל-ear (stick) אין סינון רעשים אקטיבי (ANC), שזה עלול להפריע למשתמשים רבים. הסאונד של הדגם הזה פחות טוב מהקודם, הוא נשמע חלול ועם פחות באס. באופן כללי, מדובר בצליל סביר, אבל לא כדאי לצפות פה ליותר מדי.

בתחום הדיבור, Nothing סיפקת את טכנולוגיית Clear Voice המציעה שלושה מיקרופונים, אשר לדברי החברה עובדים יחד עם אלגוריתמים מעודכנים בכדי לסנן רעשי רקע חזקים יותר, ומגבירים את הקול כאשר נמצאים ליד רוח או רעשים של אנשים. אני יכול להגיד, שלפחות מהבדיקה שלי, כאשר שוחחתי ברחוב, שמעו אותי היטב.

האוזניות לא תומכות בחיבור מולטיפוינט לשני מכשירים בו זמנית.

אוזניות ear (stick) של Nothing
אוזניות ear (stick) של Nothing | צילום: צחי הופמן

סוללה: ear (stick) – 29 שעות של מוזיקה

הסוללה של האוזניות מספקת עד 7 שעות של האזנה למוזיקה. באמצעות המארז נשיאה מקבלים סך הכל 29 שעות עבודה. 10 דקות של טעינת האוזניות במארז מספקות עד שעתיים ניגון. אין כאן טעינה אלחוטית.

אוזניות ear (stick) של Nothing
אוזניות ear (stick) של Nothing | צילום: צחי הופמן

מחיר: 450 שקל (יבואן רשמי רשת באג)

בשורה התחתונה, ה-ear (stick) הוא מוצר מוזר, הוא יותר יקר מהדגם הקודם שעולה היום 380 שקל, פחות 70 שקל מהדגם החדש. זה אומנם הגיוני שאוזניות חדשות יותר יעלו יותר, אבל הן מציעות סאונד פחות מוצלח, אין ANC וגם אין טעינה אלחוטית. מצד שני, מקבלים כאן מבנה פתוח, שמאפשר להסתובב עם האוזניות ולדבר עם אנשים מבלי להסיר אותן ואיכות שיחות הטלפון מוצלחת.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews