סקירה: reMarkable 2 – המחברת החכמה שמשנה את חוויית הכתיבה

חלקנו מסכמים פגישות בלפטופ או אולי עם עט וטאבלט, אבל ה-reMarkable 2 היא כנראה המחברת החכמה הכי נוחה שנתקלתי בה עבור כתיבה בכתב יד

reMarkable 2 – המחברת החכמה שמשנה את חוויית הכתיבה

בשנים האחרונות אנחנו רואים כיצד אפל, סמסונג וחברות אחרות משלבות יותר ויותר עטי מגע בטאבלטים שלהם, המטרה היא להפוך אותם גם למעיין מחברת חכמה, המאפשרת לכתוב בכתב יד, לאייר ולשרטט. רק לפני מספר חודשים, אמזון הודיעה על האפשרות להשתמש בעט מגע בקורא הספרים שלה – Kindle Scrible. בעוד החברות עליהן דיברתי הרגע הופכות מוצרים קיימים גם למחברות לכתיבה, חברת reMarkable הנורווגית מציעה משהו שאנחנו פחות רגילים לראות – מחברת חכמה שמציאה רק קריאה וכתיבה, בלי מסך צבעוני, בלי מיילים, בלי יו טיוב ובלי דפדפן באינטרנט. החיסרון הזה, הוא דווקא היתרון הכי גדול שלה.

כתבות נוספות בטכנולוגיה

רק לאחרונה החלה reMarkable לשלוח לישראל את ה- reMarkable 2. כבר בהתחלה אני אציין שלא מדובר במוצר שכולל ממשק בעברית, אבל כן מאפשר לכתוב עליו בכתב יד בעברית ללא בעיה, אבל תכונות שקשורות לשפה עובדות רק בשפה האנגלית. נקווה אולי שכאשר קהל המשתמשים של החברה יגדל בארץ, היא תשקול התאמה לעברית. בכל אופן, מי שירצה לרכוש את המוצר, יראה שאתר החברה מציג מחירים בשקלים והוא כבר כולל את העלויות השילוח והמיסים לארץ.

reMarkable קוראת למחברת שלה Paper Tablet (בתרגום חופשי טאבלט נייר) וזאת הגדרה נכונה מאוד, הכתיבה עם העט של החברה על גבי מסך בטכנולוגיית E-INK היא כנראה הדבר הכי קרוב לנייר ועפרון שנתקלתי בו. המסך הוא בגווני שחור והוא לא כולל תאורה אחורית, בדומה לקוראי הקינדל הוותיקים. מסך מהסוג הזה לא גורם לעייפות בעיניים, הוא מספק תצוגה קרובה לקריאה בנייר רגיל והוא גם חסכוני בחשמל.

 

 

ה-reMarkable 2 מורכב משלושה רכיבים: הטאבלט עצמו מגיע בעובי של רק 4.7 מ״מ ומשקל של 407 גרם (בערך כמו 2.5 סמארטפונים), עט וכיסוי. שלושת הרכיבים האלו נמכרים בנפרד שזה קצת מרגיז שהם לא כלולים במוצר עצמו. לעט יש שני גרסאות, אחד כולל מחק בחלק האחורי והשני לא. מראש, אני ממליץ על גרסת המחק, כי השימוש הזה מאוד יעיל. בנוסף, חייבים את הכיסוי שהופך את המוצר למחברת שאפשר להכניס בקלות לתיק.

העט של reMarkable 2 יחד עם התוכנה נותן את התחושה של כתיבה בעיפרון, כולל הרעש שכתיבה עושה. ניתן לבחור בין סוגים שונים של עטים, עפרונות וכמו גם העובי שהם יספקו. הבחירה הזאת מתבצעת במהירות דרך הממשק הצידי במסך, המופיע בכל עמוד. היתרון של העט הזה, שהוא לא צורך אנרגיה ולא צריך להטעין אותו. כמו כן, הוא מתמגנט בצורה טובה לצד המכשיר.

reMarkable 2 – המחברת החכמה שמשנה את חוויית הכתיבה
צילום: צחי הופמן

אין בעיה לכתוב במחברת סיכומים בעברית. את הסיכומים אפשר להעביר למישהו אחר, אם זה בשיתוף או במייל, הם פשוט מופיעים כקובץ תמונה. היעדר תמיכה בעברית, לא מאפשר להמיר כתב יד בעברית לדפוס, כן ניתן לבצע את הפעולה הזאת בכתיבה באנגלית, כך שמי שמסכם כך את הפגישות שלו, יוכל בקלות להעביר אותם להמשך עבודה במחשב. אגב, על האופציה הזאת תצטרכו את מנוי ה-Connect של החברה (הרחבה בהמשך).

reMarkable 2 – עבודה ללא הסחות דעת

ה-reMarkable 2 אומנם לא כולל קריאת אימיילים או גלישה באינטרנט, אבל הוא כן כולל חיבור WiFi, המאפשר לו לסנכרן את התכנים עם הענן של החברה או לשלוח את המסמך שבדיוק כתבתם לאדם אחר במייל בתור קובץ PDF, PNG או SVG. עבור היכולות האלו יש צורך במינוי לשירות הפרימיום של החברה Connect. רכישת המכשיר כוללת כבר מנוי לשנה, כאשר לאחר מכן יש תשלום 12 שקל לחודש.

reMarkable 2 – המחברת החכמה שמשנה את חוויית הכתיבה
צילום: יחצ

מכיוון שאת ה-reMarkable 2 אתם לא תסחבו איתכם כל הזמן, יש לו גם אפליקציה לסמארטפון ותוכנה למחשב שבעצם מציגים שיקוף של תיקיית המחברות שלכם. מה שמאפשר לכם גישה לכל התוכן שכתבתם בכל מקום דרך הסמארטפון. דרך האפליקציה או המחשב גם תוכלו לעלות מסמכים למחברת עצמה לקריאה מאוחרת, כמו קבצי PDF או ספרים בפורמט ePUB. יש גם אפשרות להתחבר לשירותי האחסון: OneDrive של מיקרוסופט, Drive של גוגל ודרופבוקס לגישה לקריאת תכנים. אם יש לכם מסמכי וורד או פווארפוינט ארוכים, תוכלו להעביר אותם ל-reMarkable 2 באמצעות המרה שלהן ל-PDF.

reMarkable 2 – סוללה לשבועיים

הסוללה של המכשיר מחזיקה כשבועיים, כאשר הוא נטען באמצעות חיבור USB-C. יש אפשרות לקבוע שהמחברת תעבור למצב שינה לאחר 20 דקות של חוסר שימוש, כאשר אתם עדיין רואים על המסך את המסמך האחרון שכתבתם.

reMarkable 2 – המחברת החכמה שמשנה את חוויית הכתיבה
צילום: יחצ

מחיר: ה-reMarkable 2 נמכרת ב-1,200 שקל, ה-Marker Plus ב-500 שקל וכיסוי ב-500 שקל, סך הכל 2,200 שקל (כולל מנוי לשנה לשירות הענן – Connect, שילוח ומיסים). מנוי חודשי ל-Connect עומד על 12 שקל.

בשורה התחתונה, ה-reMarkable 2 הוא לא מוצר זול והוא גם לא מגיע עם תמיכה בעברית, אבל הוא מכשיר ששינה לי את חוויית סיכום הפגישות, כתיבת הערות או הכנה של רשימת משימות. הכתיבה נוחה מאוד, השימוש במכשיר במהלך פגישות מאפשר להתרכז בפגישה עצמה, ללא הפרעות שאני רגיל לקבל בטאבלט או בלפטופ שלי והמשקל הקל שלו, מאפשר לסחוב אותו יחד עם הלפטופ בתיק.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews