אפל הציגה את האייפון 15 – חיבור טעינה חדש וטיטניום

אפל הכריזה על סדרת האייפון 15: חיבור USB-C, גוף טיטניום, כפתור פיזי הניתן להתאמה אישית וכמובן שיפור במצלמות

אייפון 15 פרו ומקס

הגיע הזמן הזה של השנה בו אפל מכריזה על האייפונים החדשים שלה. הערב (שלישי) אפל ערכה את האירוע השנתי שלה במטה החברה בקופרטינו, שם היא הציגה ארבעה אייפונים חדשים: אייפון 15, אייפון 15 פלוס, אייפון 15 פרו ואייפון 15 פרו מקס. את הדגמים החדשים ניתן יהיה להזמין לרכישה מוקדמת בארה״ב החל מיום שישי הקרוב והם יגיעו לחנויות ב-22 בספטמבר. בארץ רשת פלאפון כבר הודיעה, שניתן יהיה להזמין בהזמנה מוקדמת את הסמארטפונים החל מה-5 באוקטובר.

הבשורה החשובה מבחינת אפל באייפון 15 פרו והאייפון 15 פרו מקס היא החומר שהם מגיעים ממנו – טיטניום. מדובר בחומר יוקרתי יותר מאלומיניום ובעיקר חזק, קל וכנראה נראה טוב יותר. המסגרות של האייפונים האלו יגיעו מטיטניום מבורש. באפל מאוד מתגאים במעבר וגם ציינו שמשתמשים בחומר הזה – טיטניום – Grade 5 בחללית הרובר.

מלבד העמידות שהטיטניום מספק, כל הדגמים החדשים מגיעים עם זכוכית מסוג Ceramic Shield, שלדברי אפל היא העמידה ביותר בתעשייה (בכל מקרה, לא היינו מוותרים על שימוש במדבקת הגנה על המכשיר שאתם הולכים לרכוש באלפי שקלים).

אייפון 15 פרו ומקס
צילום: יח''צ

כתבות נוספות בטכנולוגיה

אייפון 15 – כפתור חדש Action Button

עוד שינוי הוא בכפתור ההזזה (הסליידר) שאנחנו רגילים למצוא שנים באייפונים. זה משמש למעבר מהיר בין צלצול, השתק ורטט. עכשיו אפל משנה אותו לכפתור הנקרא – Action Button. בהגדרת ברירת המחדל עדיין ניתן יהיה לעבור בין מצבי הצלצול אבל גם יהיה ניתן להגדיר אותו לפעולות אחרות, כמו הפעלת המצלמה, הפנס ותכונות נוספות. החיווי על הפעולות שלו יופיע במסך – Dynamic Island הממוקם באזור המצלמות בחלק העליון של המסך (הרחבה בהמשך).

עוד חידוש בכל האייפונים החדשים הוא חיבור הטעינה שלהם, אפל זונחת את חיבור ה-Lightning הוותיק לטובת החיבור USB-C. הסיבה שאפל מבצעת את השינוי הזה היא פסיקה של האיחוד האירופאי לתקן אחיד במכשירים טכנולוגיים. אפל ציינו שבדגמי הפרו והפרו מקס ישולב חיבור USB-C מדגם 3 המציע מהירות העברת קבצים גבוהה מאוד של 10 גיגה. בדגמים הבסיסים יותר מדובר ב-USB-2 – תקן פחות מהיר.

האייפון 15 פרו וגם הפרו מקס מגיעים עם המעבד A17 Pro מבית אפל, המציע שיפורים במהירות ובגרפיקה במשחקים (תנועה חלקה יותר ושיפור הצגת האור בצורה ריאליסטית יותר). ה- 15 פרו כולל מסך בגודל 6.1 אינץ׳ והדגם הפרו מקס מסך בגודל 6.7 אינץ׳.

שני הדגמים כוללים מערך צילום של 3 חיישנים: חיישן ראשי 48 מגה פיקסל אשר מציג שיפור ברמת הפרטים והצבעים שהוא מציג. החיישן הזה יודע לעבור באופן אוטומטי למצב פורטרט (מצב בו הרקע מטושטש מאחורי האובייקט), כאשר הוא מזהה אדם, כלב או חתול. לצורך כך, האייפון לוכד באופן אוטומטי את נתוני העומק. יש כאן גם עוד שני חיישנים של 48 ו-24 מגה פיקסל, כולל זום אופטי עד כפול 5.

אייפון 15 – ה-Dynamic Island מגיע לדגמים הבסיסיים

אייפון 15 ופלוס
צילום: יח''צ

שנה שעברה אפל הציגה את ה-Dynamic Island בדגמי הפרו והמקס, עכשיו הם גם מגיעים לאייפון 15 הבסיסי ולאייפון 15 פלוס. אפל מיקמה במיקום מעט שונה את המגרעת בה ממוקמת המצלמה הקדמית. היא נמצאת במיקום יותר נמוך ולא קרוב מאוד למסגרת. אפל משתמשת במיקום הפיזי הזה להצגת התראות בצורה קצת שונה, שמנצלת את החלל הזה, כך שהוא יציע תצוגה נעימה יותר. המגרעת הבנויה בצורה עגולה וארוכה, הופכת לבועה ממנה יוצאים התראות.

שני הדגמים האלו קיבלו את מעבד ה-A16 Bionic, כאשר הדגם הבסיסי מגיע עם מסך 6.1 אינץ׳ ודגם הפלוס מסך 6.7 אינץ׳. עוצמת התאורה גבוהה יותר והיא מגיעה עד 2000 ניטים בשיא שלה (כפול מהדור הקודם).

בקטגוריית הצילום מדובר בשני חיישנים של 48 ו-24 מגה פיקסל עם זום אופטי כפול 2, מצב לילה הפועל באופן אוטומטי וגם יודע לתפוס צבעים עשירים יותר עם יותר פרטים. מצב הפורטרט שופר, הוא פועל באופן אוטומטי וניתן לאחר הצילום לבחור באיזה אובייקט להתמקד.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews