סקירה: ג׳ברה Elite 4 – קומפקטיות ולא יקרות

לג׳ברה יש עוד אוזניות בסדרת ה-Elite העשירה שלה. דגם ה-Elite 4, בשונה מה-Active פונה פחות לספורטאים ומציע חיבור לשני מכשירים במקביל

סדרת ה-Elite הוותיקה של ג׳ברה כוללת כבר מספר דגמים, ה-Elite 3, Elite 5 וה-Elite 7 Pro. ג׳ברה מנסה לפגוע בכל קטגוריה וטווח מחירים עם הדגמים שלה, כך שלקוח שיגיע לחנות, לא יבחר מותג מתחרה. בניגוד ל-Elite 4 Active, ה-Elite 4 לא מיועד ספציפית לספורט וגםקשה מאוד למצוא את ההבדלים בינהם, אבל אם אתם ממש רוצים, ה-Elite 4 הרגיל מיועד לקרוץ לצרכנים שמחפשים אוזניות שיודעות לעבוד עם שני מכשירים במקביל (נגיד, סמארטפון ולפטופ), יכולת שאין בדגם ה-Active. מצד שני, דגם ה-Active עמיד בצורה טובה יותר למים.

 

כתבות נוספות בטכנולוגיה

 

עיצוב ושליטה: Elite 4 – עיצוב נוח עם מיגון לגשם

ה-Elite 4 מגיעות בעיצוב כמעט זהה לכל הדגמים מהסדרת Elite, כאשר מה שמבדל אותן הוא המיגון שלהן המגיע בתקן נמוך יותר – IP55 לעומת IP57 בדגם ה-Active. ג׳ברה מתארת את המיגון של ה-Elite 4 ככזה היודע להתמודד עם גשם, לשם השוואה ב-Active מדובר במיגון לחול, מים וזיעה. בגדול, אם האוזניות משמשות אתכם לספורט ואתם מזיעים איתן הרבה, גם ה-Elite 4 אמורות להמשיך לעבוד בצורה תקינה.

האוזניות מגיעות ב-4 צבעים: אפור-כהה, כחול, לילך ובז׳ בהיר, הן נוחות באוזניים, יושבות בצורה יציבה גם בזמן פעילות ספורט והן יחסית קלות (4.6 גרם לכל אוזנייה).

מבחינת השליטה, ג׳ברה שילבה כאן כפתורים פיזיים ולא משטחי מגע. לטעמי משטחי מגע נוחים יותר, אבל כל אחד עם העדפה שלו. באוזנייה הימנית לחיצה בודדת תנגן/תשהה את השיר, לחיצה כפולה מעבר של שיר קדימה, לחיצה משולשת מעבר שיר אחורה/חזרה להתחלה שלו. לחיצה רציפה של שנייה – הגברת הווליום.

 

 

באוזנייה השמאלית לחיצה בודדת מאפשרת מעבר בין סינון רעשים אקטיבי (ANC), מצב שקיפות (HearThrough) או כיבוי של שני המצבים. לחיצה כפולה עבור הפעלת העוזרת הקולית ולחיצה של שנייה רציפה – הנמכת הווליום. עבור מענה לשיחה דרושה לחיצה בודדת מכל אחת מהאוזניות ועבור ניתוק לחיצה כפולה.

ג׳ברה מציעה פה גם תכונה בשם Spotify Tap בה לחיצה כפולה על האוזנייה השמאלית (במקום העוזרת הקולית) תמשיך לנגן את השיר האחרון בו עצרתם מספוטיפיי. לחיצה כפולה נוספת תבחר לכם באופן רנדומלי מוזיקה שספוטיפיי חושבת שאתם תאהבו.

בשביל להוריד את המחיר, ג׳ברה לא שילבה באוזניות האלו חיישן זיהוי הסרה שלהן מהאוזניים. זה משמש בדרך כלל לעצירה/המשך המוזיקה באופן אוטומטי.

צילום: צחי הופמן

סאונד ושיחות: Elite 4 – איכות צליל טובה, ANC בינוני

האוזניות הן בעלות בלוטות׳ בגרסה 5.2, דרייברים של 6 מ״מ ותמיכה בקודקים SBC ובתקן המתקדם יותר aptX להאזנה לשירים באיכות טובה יותר. איכות השמע טובה, מאוזנת, הבאס ברור ובהחלט מדבר בצליל המספק תמורה טובה למחיר שלהן, אבל עדיין כדאי לשים לב שהצליל לא מספיק רחב ולא לצפות לאיכות סאונד של אוזניות יקרות יותר.

ה-ANC מציע סינון רעשים מינימלי בלבד, הוא מורגש, אבל לא מספיק. מה שכן, כמו אוזניות רבות, הסינון הפאסיבי של האוזניות, רק באמצעות הכנסה שלהן לאוזניים מפחית רעשים חיצוניים. מצב השקיפות היה בינוני, אפשר לנהל ככה שיחה עם בנאדם שנמצא ליד, אבל זה לא יותר מדי נוח.

לאוזניות 4 מיקרופונים עבור ניהול שיחות טלפון, שמעו אותי ברור והקול שלי היה חזק, אבל האוזניות לא הפחיתו יותר מדי רעשי רקע כמו רוח או צלילים מהרחוב. אפשר לנהל ככה שיחות כמעט ללא בעיה, אבל מי שתדברו איתו יבין מיד שאתם מסתובבים באזור רועש.

צילום: צחי הופמן

סוללה: Elite 4 – זמן ניגון ממוצע

משום מה, ג׳ברה בחרה להציג באפליקציה רק את אחוז הסוללה הנותר באוזניות עצמן ולא זה שקיים במארז הנשיאה, למרות שהיא אפשרה את זה עד היום ברוב האוזניות שלה או אפילו בכולן. זמן העבודה של האוזניות לא רע – 5.5 שעות, כאשר יחד עם מארז הנשיאה מקבלים סך הכל 22 שעות (עם ANC). יש כאן טעינה מהירה – 10 דקות טעינה יספקו שעה שלמה של ניגון. מה שחסרה כאן היא אופציה לטעינה אלחוטית.

מחיר: 400 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

בשורה התחתונה, ה-Elite 4 מצדיקות את המחיר שלהן. מדובר באוזניות נוחות במגוון צבעים, שמספקות סאונד טוב, מיקרופונים המאפשרים לבצע שיחות טלפון באיכות טובה, כל עוד לא נמצאים באזור רועש ואפשרות חיבור לשני מכשירים במקביל. מצד שני, ה-ANC בינוני וגם אין חיישנים לזיהוי האוזניות באוזניים.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews