המטענים שכדאי לכם לקחת לטיול בחו״ל וגם לבית

אם אתם לקראת יציאה לחופשה, אספנו לכם מספר מטענים שיוכלו לטעון בו זמנית את כל הגאדג׳טים שלכם וגם לשמש כמתאם אוניברסלי לשקעי החשמל בחו״ל

המטענים שכדאי לכם לקחת לטיול בחו״ל וגם לבית

חופשה בחו״ל מתחילה באריזת בגדים, כלי רחצה וכמובן הגאדג׳טים השונים שאנחנו סוחבים איתנו במזוודה או בתיק הגב. בין אם מדובר בסמארטפון, טאבלט, לפטופ או אוזניות, אנחנו צריכים להטעין את כולם ולפעמים להטעין כמה מהם בו זמנית, במיוחד אם מדובר במספר בני משפחה.

בשנים האחרונות חלה קפיצה משמעותית בתחום המטענים, בין אם אלו קצבי טעינה גבוהים מאוד, טעינה של מספר מכשירים בו זמנית או טכנולוגיה בשם GaN (גליום ניטריד), המשמשת את היצרניות לפיתוח מטענים קומפקטיים אשר מתחממים פחות וגם יודעים להציע את קצבי הטעינה המהירים.

כל הפתרונות האלו הופכים את המטענים לקומפקטיים יותר, מאפשרים טעינה של מספר מוצרים בו זמנית וגם חלקם כוללים מתאמים לשימוש במטען בחו״ל.

כתבות נוספות בטכנולוגיה

OneWorld 100 – המטען האידיאלי לטיסה לחו״ל

בין אם מדובר בתחנות דלק או הדיוטי פרי, כנראה שתמצאו שם מתאמים אוניברסליים לשקעי חשמל בחו״ל. המשותף בינהם, שכנראה מדובר במטען בסיסי מאוד. בחברת OneAdaptr השיקו דור חדש למטען ה-OneWorld, אשר מלבד היותו מלבן קומפקטי, הוא כולל חיבורים אוניברסליים המתאימים לאירופה, אוסטרליה, צפון אמריקה ואנגליה, הונג קונג וסינפור וגם חיבורי USB לטעינה, כך שאנחנו לא צריכים בכלל לקחת איתנו את ראש המטען של הסמארטפון.

הבחירה בתקע הרצוי לטעינה בהתאם למדינה בה נמצאים, מתבצעת בהחלקה של ידית הזזה בצד המטען (ארה״ב/אוסטרליה, אנגליה או אירופה).

המטען מגיע בהספק של 100 וואט, זה מאפשר לטעון באמצעות שני חיבור ה-USB-A שלו (כל אחד 15 וואט) ושני חיבור ה-USB-C (כל אחד 100 וואט), שני לפטופים במקביל או 5 מכשירים אחרים בו זמנית. החיבור החמישי הוא באמצעות ראש מטען ישירות ל-OneWorld 100.

מחיר: 325 שקל (89 דולר)

OneAdaptr – OneWorld 100
OneAdaptr – OneWorld 100

 

Anker Charger 737 – טעינת לפטופ ועוד שני מכשירים במקביל

המטען 737 Charger של חברת Anker בא לתת פתרון טעינה לשלושה מכשירים במקביל, כאשר הוא מציע הספק כולל של 120 וואט. מדובר בשני חיבורי USB-C המציעים כל אחד הספק של 100 וואט ועוד חיבור USB-A המספק 22.5 וואט. מדובר בהספק המאפשר לטעון בקלות את הלפטופ לצד מכשירים אחרים.

עבור טעינה מהירה וההתאמה למכשירים המחוברים ל-737, ב-Anker שילבו טכנולוגיה בשם PowerIQ 4.0, זאת כוללת פתרון בשם Dynamic Power Distribution (רק בחיבורי ה-USB-C). הטכנולוגיה יודעת בזמן אמת כמה אנרגיה צריך לקבל כל מכשיר המחובר למטען ואז לחלק את ההספק בהתאם לצורך. למשל, אם מחברים לפטופ וגם סמארטפון עם אחוז סוללה נמוך, המטען ידע לספק יותר אנרגיה לסמארטפון ולהטעין בקצב נמוך וקבוע את הלפטופ, לאחר שהמטען יספק מספיק אנרגיה לסמארטפון, הוא יעביר את הספק האנרגיה הגבוה ללפטופ. ב-Anker אומרים שהמטען שלהם יודע לעבוד עם רוב הפרוטוקולים לטעינה של היצרניות, כך שהוא ידע להטעין את המכשירים שלהן במהירות.

ה-737 הוא מטען לא גדול במיוחד, למרות שהוא קצת כבד (187 גרם, בערך כמו סמארטפון). מה שאפשר ל-Anker להפוך אותו לקומפקטי היא טכנולוגיית GaN.

מחיר: 450 שקל

Anker 737 Charger
Anker 737 Charger | צילום: צחי הופמן

 

Chargeasap 270W Zeus – טעינה של 3 לפטופים במקביל גם בחו״ל

גם המטען Zeus של הסטארטאפ האוסטרלי Chargeasap פועל באמצעות טכנולוגיית GaN, כאשר זה מגיע בהספק טעינה הזוי של 270 וואט.

המטען הזה שוקל 320 גרם (בערך משקל של סמארטפון וחצי) והוא כולל 4 חיבורים: חיבור אחד USB-A בהספק של 36 וואט ועוד 3 חיבורי USB-C, שניים מהם בהספק של 100 וואט ועוד אחד בהספק גבוה מאוד של 140 וואט, אשר Chargeasap אומרת שהוא מתאים לטעינה בהספק הגבוה הדרוש למקבוק פרו 16 אינץ׳.

תכונה נחמדה במטען היא מסך ה-OLED המשולב על המטען עצמו. המסך המגיע בגודל של כמעט 1 אינץ׳ מספק מידע על קצב הטעינה בוואט של כל מכשיר שמחובר אליו, כך ניתן לדעת אם אתם אכן מנצלים את קצב הטעינה המקסימלי של כל מכשיר. ב-Chargeasap מציינים שהמטען תומך בקצבי הטעינה המהירים של קוואלקום QC 3.0, אפל, סמסונג, OnePlus, Oppo ו-Vivo. במקרה שלי, בדקתי אותו עם מכשיר סמסונג וגם OnePlus. שניסיתי לטעון את ה-Galaxy S23 Plus של סמסונג, קיבלתי טעינה של מעל 20 וואט (המכשיר תומך ב-45 וואט) ועם ה-OnePlus 11 קיבלתי 17 וואט (הסמארטפון הזה תומך ב-100 וואט עם המטען שמגיע בערכה). התוצאה כפי שניתן להבין, שיש כאן קצב טעינה מהיר, אבל לא כזה שמנצל את מקסימום היכולת של הסמארטפונים שנבדקו.

מכיוון שמדובר במטען קומפקטי, הוא מיועד גם לטיולים ולכן מצורפים לערכה חיבורים אוניברסליים המתאימים לאירופה, אוסטרליה, צפון אמריקה, אנגליה, הונג קונג וסינגפור (כמובן שהוא עובד גם בישראל). מדובר במתאמים מתפרקים, שצריך לזכור לקחת אותם ביחד עם המטען לטיסה.

מחיר: 800 שקל (219 דולר)

Chargeasap 270W
Chargeasap 270W | צילום: יח''צ

 

belkin WCH010 – מטען שולחני ללפטופ ועוד 3 מכשירים

חברת אביזרי הסלולר Belkin השייכת ליצרנית האלקטרוניקה Foxconn מציעה מטען שולחני WCH010 הפונה לצרכנים שמעדיפים להניח ולטעון את המכשירים שלהם על השולחן. המטען של בלקין כולל כבל חשמל וקופסה אותה מניחים על שולחן העבודה ועליה נמצאים 4 חיבורי USB. מדובר בשני חיבורי USB-A של 12 וואט (הספק משותף) ועוד שני חיבור USB-C, אחד של 65 וואט והשני 30 וואט.

המטען הזה נותן פתרון נוח כאשר הוא יושב באופן קבוע על שולחן העבודה, כאשר גם ניתן לקחת אותו בקלות לנסיעות. ניתן להטעין עם המטען הזה לפטופ. אם מטעינים מספר מכשירים בו זמנית, הוא יודע לחלק את האנרגיה בצורה חכמה. במקרה שמטעינים דרכו לפטופ, כמו המקבוק פרו, ניתן לקבל דרך חיבור ה-USB-C הספק של 96 וואט (ולנטרל את חיבור ה-USB-C של ה-30 וואט.

מחיר: 430 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

 

Belkin WCH010
Belkin WCH010

belkin WIZ016 – משטח טעינה אלחוטי לאפל

משטח הטעינה של belkin מיועד לטעון בצורה אלחוטית בעיקר מוצרים של אפל: אייפון, Apple Watch ו-AirPods, כאשר הוא טוען את כולם בו זמנית. ה-WIZ016 תומך בטעינה אלחוטית באמצעות תקן ה-MagSafe בהספק של 15 וואט לדגמי האייפון 13 וה-14. המשטח מספק טעינה מ-0% עד 80% אנרגיה לדגמי ה-Apple Watch בתוך 45 דקות, כאשר דגם האולטרה נטען עד 80% בתוך שעה.

משטח הטעינה הזה הוא בעיקר פריט שחוסך כבלים על שולחן העבודה או במקום אחר בבית, הוא מאפשר לטעון את האקוסיסטם הנייד של אפל בצורה נוחה, פשוט בהנחה של המכשירים עליו. את השעון של אפל ניתן לטעון גם במצב Nightstand, כאשר המשטח באזור השעון מתרומם עבור המצב הזה. המשטח עצמו גם ניתן לנשיאה ממקום למקום יחסית בקלות, במקרה שרוצים לטעון איתו במקום אחר.

מחיר: 760 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

 

Belkin WIZ016
Belkin WIZ016

UGREEN 65W PD GaN Wall Charger – האלטרנטיבה הנגישה

חברת UGREEN מספקת אלטרנטיבה יחסית נגישה במחיר למטען עם הספק 65 וואט, המסוגל להטעין 4 מכשירים בו זמנית. מדובר במטען קיר בעל השם הקליט 65W PD GaN Wall Charger. זהו מטען קומפקטי שניתן לקחת בקלות לכל מקום והוא מספק הספק טעינה של 65 וואט, שמספיק גם ללפטופ או לשאר הגאדג׳טים שלכם.

המטען כולל 3 חיבורי USB-C, מדובר בחיבורים דינמיים שמספקים טעינה לפי המכשיר שמחובר אליהם. זה יכול להיות לפטופ ואז מדובר בחיבור בודד של 65 וואט או שני חיבורים של 45 וואט ו-18 וואט או שלושה חיבורים של 18 וואט. החיבור הרביעי הוא USB-A וזה יכול לספק עד 22.5 וואט.

מחיר: 200 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

UGREEN 65W PD GaN Wall Charger
UGREEN 65W PD GaN Wall Charger

 

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews