סקירה: S95B – טלוויזיית OLED של סמסונג

לקח לסמסונג זמן, אבל סוף סוף היא החליטה להשיק טלוויזיה בטכנולוגיית OLED. למרות הכניסה המאוחרת, ה-S95B מצליחה לספק תוצאות טובות מאוד כבר בניסיון הראשון. יש לטלוויזיה איכות תמונה מוצלחת, ממשק ידידותי ושלט שלא תצטרכו להטעין

Samsung-OLED-TV-S95B
Samsung-OLED-TV-S95B | צילום: יחצ

לקח לסמסונג זמן, אבל בסוף 2022 היא החליטה סוף סוף להצטרף ליצרניות הטלוויזיה המציעות מסכים בטכנולוגיית OLED. התחושה היא שסמסונג עושה את זה בארץ ברגשות מעורבים. בניגוד לטלוויזיות אחרות שהיא השיקה בישראל, את ה-S95B היא השיקה עם קצת פחות רעש שיווקי. לא ברור אם זאת החלטה מודעת, לא להבליט יותר מדי את הכניסה לעולם ה-OLED או שהיא פשוט רוצה להשאיר את מרכז הבמה למסכי ה-QLED המוצלחים שלה. התשובה ככל הנראה, שלפחות בעתיד הקרוב מסכי ה-OLED שלה יחיו לצד ה-QLED ודגמים בטכנולוגיות אחרות.

עיצוב וחיבורים: סמסונג S95B – דקיקה בעובי וגם במסגרת

ה-S95B מגיעה במראה כסוף מוברש ועובי דקיק. מדובר במסך דק יותר ממסכי ה-Neo QLED של סמסונג. העובי הדק מגיע בזכות טכנולוגיית ה-OLED שמאפשרת למסכים ליהנות מהמראה הזה. מה שחסר ב-S95B היא הקופסה החיצונית One Connect שסמסונג מציעה בחלק מהמסכים שלה. הקופסה הזאת מאפשרת לשמור על הטלוויזיה נקייה מכבלים, כי כל הכבלים מתחברים אליה והיא מתחברת רק עם כבל דק למסך עצמו. מבחינת חיבורים, הדגם הזה כולל: 4 חיבורי HDMI 2.1, כולל חיבור eARC, 2 יציאות USB וגם חיבור LAN ו-WiFi.

 

כתבות נוספות במדור טכנולוגיה

 

Samsung-OLED-TV-S95B
Samsung-OLED-TV-S95B | צילום: יחצ

 

ממשק ושלט רחוק: סמסונג S95B – ממשק ידידותי ושלט שלא תצטרכו להטעין

בדומה לטלוויזיות ה-QLED שלה, גם כאן סמסונג שילבה את מערכת ההפעלה שלה – טייזן בגרסת 2022 של Smart Hub. הממשק כולל תפריט צידי בו מופיעות קטגוריות: חיפוש, אמביינט ומדיה. במסך המרכזי מופיעות האפליקציות המותקנות, כאשר מתחתיהן הופיעה לי גישה לסטרימר אפל TV שלי, אשר חובר ל-HDMI 1. הממשק יודע ללמוד את העדפות הצפייה של המשתמש, אבל בתקופה שהשתמשתי במסך, לא ראיתי שינויים מטורפים. הוא הציע לי לצפות בתוכן האחרון בו צפיתי בשירות הסטרימינג והוא מציג תכנים פופולאריים משירותי הסטרימינג האחרים, למשל, אמזון פריים וידיאו. מעבר לזה, יש כאן גישה לגלריית התמונות האישיות שלכם, אם אתם מחזיקים סמארטפון סמסונג וגם תפעול של מוצרים חכמים בבית, כמו התאורה והמיזוג דרך אפליקציית SmartThings.

מדובר בממשק פשוט להפעלה (ברוב הדברים), אבל הוא יכול לעשות עוד דברים מעבר לאפליקציות סטרימינג, למשל, תצוגה של שני שידורים במקביל, במקרה שמצד אחד רוצים לראות משחק ספורט, אבל עדיין להיות מעודכנים בחדשות או לחלופין להציג לצד השידור את הסמארטפון. שימוש אחר במסך הוא במצב האמביינט, זה מיועד לשימוש כאשר לא צופים בטלוויזיה. מצב האמביינט מציג תמונות עם תאורה חלשה מאוד, כך שהמסך הופך לפריט עיצובי בסלון. ניתן לבחור תמונות מגלריות רבות שסמסונג מציעה.

 

 

למרות שציינתי שהממשק פשוט, יש לו גם חיסרונות – החלפה של המקור (Input) בו צופים דורשת חפירה מסוימת בתוך הממשק. הסיבה לכך, סמסונג החביאה את היכולת הזאת בתוך האופציה של ״התקנים מחוברים״, במקום להציע כפתור קיצור בממשק. עוד נקודה שסמסונג צריכה למצוא לה פתרון, במצבים מסוימים, שהסטרימר אפל TV שלי עבד ואני ניסיתי לנווט בתפריט עמוד הבית של הטלוויזיה, הטלוויזיה כל הזמן קפצה חזרה לאפל TV, כי היא ניסתה לעבור למכשיר המחובר ואשר פעל באותו רגע, במקום להבין שאני דווקא רוצה להיות בעמוד הבית שלה.

השלט הרחוק הקומפקטי עם הטכנולוגיה הסולארית של סמסונג הוא אחד הדברים הנפלאים בטלוויזיות של החברה הדרום קוראינית. השלט כולל מתגי הזזה נוחים לשליטה בווליום ומעבר בין ערוצים, כאשר כפתורי הקיצור כוללים גישה לדפדפן, אמזון פריים וידיאו, נטפליקס ודיסני+. השלט ניתן לטעינה עם מחבר USB-C, כך שלא צריך סוללות. חוץ מזה, בגב שלו קיים משטח סולארי, היודע לבצע את הטעינה גם מהאור של התאורה הקיימת בבית או בלילה דרך תקשורת הרדיו של מכשירים שונים הפועלים באזור שלו.

תמונה וצליל: סמסונג S95B – איכות תמונה מוצלחת

סמסונג אוהבת להבליט את רזולוציית ה-8K הגבוהה בדגמי הפרימיום בטכנולוגיית ה-Neo QLED שלה, ב-S95B היא ״רק מסתפקת״ ברזולוציית 4K, אבל זה לא אמור להפריע לכם יותר מדי, כי כרגע ספקיות שירותי הסטרימינג כמו נטפליקס או דיסני+ לא מציעות תוכן מהסוג הזה. המעבד של ה-S95B הוא ה-Neural Quantum Processor 4K, אשר כולל מנגנון אקטיבי עם בינה מלאכותית לשדרוג תמונה ברזולוציה נמוכה וגם קצב רענון תמונה של 120 הרץ ותאורה חזקה המגיע ל-1000 ניטים. מבחינת תקנים, הטלוויזיה תומכת ב-HDR10, אבל אין לה דולבי ויז׳ן (שיטה המבצעת אופטימיזציה לתמונה, אשר חלק משירותי הסטרימינג תומכים בה).

 

Samsung-OLED-TV-S95B
Samsung-OLED-TV-S95B | צילום: צחי הופמן

 

איכות התמונה של הטלוויזיה הזאת נהדרת, עם שחור מוצלח וגוון צבעים עשיר ועמוק. לסמסונג יש העדפות לצבעים קצת יותר מדי עשירים או אפילו בוהקים עם המון תאורה, אז קחו את זה בחשבון כאשר תבחרו במצב התמונה ״ממוטב״ או מצב ״נוחות העיניים״. שני המצבים האלו פעילים בהגדרת ״מצב חכם״ (Intelligent Mode) אשר מאפשרים למסך לבצע את ההתאמות הדרושות באופן אוטומטי. אני רוב הזמן ניטרלתי את האופציה הזאת ועברתי למצב צפייה ״רגיל״, שהתאורה בו עדינה יותר וגוון הצבעים פחות עשיר.

מעבר לזה, גם ביצועי הסאונד של הטלוויזיה טובים עם תמיכה בדולבי אטמוס ורמקולים של 60 וואט.

מחיר: 6,000 שקל לגודל 55 אינץ׳ ו-8,000 שקל לגודל 65 אינץ׳ (יבואנית רשמית סמליין)

בשורה התחתונה, הטלוויזיה הראשונה של סמסונג בטכנולוגיית OLED נראית נהדר. הצבעים עשירים, השחור עמוק והתאורה חזקה, אפילו הסאונד של המסך הזה נשמע טוב. יש דברים שהייתי משפר בחוויה של הממשק וגם היעדר של דולבי ויז׳ן הוא מוזר.

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews