לפיד: "נתניהו נבח על ימינה והם נבהלו - ברור שהם יילכו איתו"

יו"ר האופוזיציה זעם על בנט שלא הצביע בעד הצעת אי-אמון שקראה להחליף את נתניהו, וקבע: "ברור שבסוף הם ילכו איתו, תראו איך הם התנהגו". עוד הודיע: בשבוע הבא נגיש הצעה לפיזור הכנסת

זמן צפייה: 06:03

קרבות באופוזיציה: יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד תקף הערב (שלישי) בריאיון לחדשות 13 את חברי מפלגת ימינה, זאת לאחר שאתמול הם לא הצביעו על הצעת אי-אמון שקראה להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחבר הכנסת נפתלי בנט.

"חברי ימינה שמו הצעת אי-אמון של עצמם ואז לא הצביעו בעדה כי הם כל כך נבהלו מזה שנתניהו קצת נבח עליהם", טען לפיד. "מי שעדיין שואל את עצמו אם בסוף הם ילכו עם נתניהו או לא - ברור שהם ילכו איתו, תראו איך הם התנהגו. הוא אמר להם 'נו נו נו' - ומייד הם נבהלו, נכנסו לפינה ולא הצביעו".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

היועמ"ש הודיע על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגד חיים כץ

פועל במשאית מנוף התחשמל למוות בתאונת עבודה בקריית עקרון

מגמת הירידה נמשכת: 1,608 נדבקים ביממה; 4.5% מהבדיקות חיוביות

יו''ר האופוזיציה, ח''כ יאיר לפיד
יו''ר האופוזיציה, ח''כ יאיר לפיד | צילום: חדשות 13

לפיד, שקרא לממשלה להתפזר משום שהיא "לא טובה לישראל", כלשונו, הודיע כי בכוונתו להעלות ב-4 בנובמבר הצעה לפיזור הכנסת, אז יפקע האולטימטום שהציבה מפלגת כחול לבן באשר להעברת התקציב. "אם חברי המפלגה רציניים לגבי האולטימטום - שיציבעו בעד".

ולמרות שפעם אחר פעם הוא לא מצליח להשיג רוב נגד הממשלה, יו"ר הקואליציה לא מתכוון לוותר. "כחול לבן אומרים שהם יושבים בממשלה רעה לבריאות, לכלכלה ולבוחרים שלה. אני מצפה מהחברים את מה שאני מצפה מעצמי - השאלה היא לא מה טוב לי פוליטית אלא מה טוב לאזרחים".

נפתלי בנט
נפתלי בנט | צילום: רויטרס

עוד בריאיון, לפיד התייחס גם להחלטת המדינה לגבות חלק מהמענקים שניתנו לבעלי העסקים, וזעם: "המדינה משתמשת בכסף שכבר אין לה. יש גבול כמה אפשר לפצות - והרי הכסף אינו בלתי מוגבל. אי אפשר לפצות את כולם כי אין מספיק כסף לנצח, ולכן בעיניי לא נכון היה ללכת לסגר שני".

"מסקר שהתפרסם בעת האחרונה, עלה כי רק 24% מאמינים לממשלה", סיפר והסביר כי נתון כזה לא מאפשר להתמודד עם המצב שנוצר כאן בעקבות התפשטות המגפה. "הציבור מסתכל על הממשלה ואומר שהאנשים האלה הם לא האנשים שהוא סומך עליהם - לא בבריאות ולא בקריירה. אי אפשר לטפל כך במשבר".

מהליכוד נמסר בתגובה לריאיון: "לפיד שקרא בעבר שלא לציית להנחיות הבריאות הוא האחרון שיכול להטיף לראש הממשלה נתניהו, שהוביל את הורדת התחלואה בישראל כמעט לרמה הנמוכה בעולם המערבי ופועל כעת להביא חיסונים למדינת ישראל".