"אם זה המתווה - לא אוכל לתמוך": ההתנגדות בממשלה לעסקה מתעצמת
בישיבת הממשלה דנו השרים ארוכות במתווה לשחרור החטופים, והביעו התנגדות להפוגה ארוכה ולשחרור מחבלים. השרה סטרוק טענה: "ארה"ב אומרת שהיעד הוא הפסקת הלחימה - זה לא לגיטימי". השרה רגב דרשה שהדיונים בנושא יתקיימו בקבינט המורחב: "מקבלים דברים מוגמרים - וצריכים להצביע בעד" | הציטוטים המלאים
בזמן שישראל ממתינה לתשובת חמאס, התנגדות השרים לעסקת שחרור חטופים מתעצמת: השרים דנו היום (ראשון) ארוכות בישיבת הממשלה על המתווה המתגבש. חלקם הביעו הסתייגות מהאפשרות של הפוגה ארוכה בלחימה ומשחרור מחבלים - ודרשו שהדיונים בנושא יתקיימו בקבינט המדיני-ביטחוני. הציטוטים המלאים מהישיבה פורסמו הערב במהדורה המרכזית.
שר החינוך יואב קיש הביע ביקורת על המתווה הנוכחי: "אם זה מה שאני שומע בתקשורת, לא אוכל לתמוך בעסקה כזו". שר המשפטים יריב לוין אמר: "כדי שזה לא יגיע לפה מבושל, כדאי שתדעו מה הקווים האדומים שלנו". שרת התחבורה מירי רגב הצטרפה לדרישתו וטענה כי "אחר כך אנחנו מקבלים את הדברים מוגמרים וצריכים להצביע בעד".
![הציטוטים מישיבת הממשלה](https://media.reshet.tv/image/upload/t_image_article_800/v1707070413/uploads/2024/903920939.webp)
השר אבי דיכטר ביקר: "סינוואר מחכה לחמישי בלילה ולראשון בצהריים. כך הוא יודע בדיוק מה קורה בממשלה ובקבינט". השרה אורית סטרוק טענה כי אנחנו "מרחיקים במו ידינו את היכולת לשחרר את החטופים - בגלל הסיוע ההומניטרי לאונר"א". סטרוק הוסיפה: "ארה"ב אומרת לנו בפירוש שהיעד הוא הפסקת הלחימה; אי אפשר להעמיד פנים שאנחנו לא רואים את זה. זה יעד לא לגיטימי".
![הציטוטים מישיבת הממשלה](https://media.reshet.tv/image/upload/t_image_article_800/v1707070422/uploads/2024/903920942.webp)
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על דברי השרים וטען כי "לא תהיה עסקה בכל מחיר", וכי המפתח ליחס בין מספר המחבלים ששוחררו למספר החטופים שיוחזרו, שקבעה הממשלה בעסקה הקודמת - צריך להיות נקודת הייחוס שלנו להמשך". כמו כן, השרים ביקשו מנתניהו לקיים דיון נוסף בקבינט המדיני-ביטחוני לפני צאתם של ראש המוסד דדי ברנע וצוות המו"מ לסבב שיחות נוסף. בתוך כך, קבינט המלחמה כונס בשעה 19:00, ובישראל מבהירים: פנינו למו"מ על עסקה - אבל זה ייקח עוד זמן ממושך.