התקיפה בדמשק: לפחות 5 הרוגים, נזק ליעדים המזוהים עם איראן

לפי דיווחים בסוריה, התקיפות כוונו לעבר מטרות ומוצבים השייכים לחיזבאללה באזור דמשק, ולעבר בית ספר איראני. ההערכה במערכת הביטחון היא שמספר ההרוגים הגבוה הוא תוצאה של פגיעת טיל קרקע-אוויר סורי שנורה לעבר מטוסי חיל האוויר ופגע באזור מאוכלס

זמן צפייה: 02:58

לפחות 5 בני אדם נהרגו, ביניהם איש צבא סורי, ו-15 נוספים נפצעו אמש (שבת) בתקיפה שיוחסה לישראל בעיר דמשק ובפרבריה. בהודעה הרשמית שפרסם הלילה צבא סוריה נטען כי אמש, לקראת השעה 23:30, ישראל ביצעה מתקפה אווירית באמצעות "מטח טילים" שנורה מרמת הגולן - ופגע בכמה מטרות בעיר דמשק ובפאתיה.

עוד נטען בהודעת הצבא הסורי כי מערך ההגנה האווירי המקומי הצליח "לבלום את הטילים" וליירט את רובם. עוד צוין בהודעה הרשמית כי גם אזורים מאוכלסים נפגעו כתוצאה מהתקיפה וכי נגרם נזק לרכוש במספר שכונות בדמשק ובסביבתה.

הנזק שנגרם למבנה אזרחי בכפר סוסה, שבדמשק
הנזק שנגרם למבנה אזרחי בכפר סוסה, שבדמשק | צילום: SANA

בניגוד לדיווח הרשמי של צבא סוריה, המרכז הסורי לזכויות אדם, שמקום מושבו בבריטניה, דיווח כי 15 בני אדם נהרגו כתוצאה מהתקיפה. עוד נטען כי התקיפות כוונו לעבר מטרות ומוצבים השייכים לחיזבאללה באזור דמשק, ולעבר בית ספר איראני בכפר סוסה (הכפר בו חוסל ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה עימאד מורנייה ב-2008), שבדרום-מערב הבירה. תקיפה נוספת בוצעה נגד גדוד מכ"מ מקומי המוצב במחוז א-סווידאא', שבדרום סוריה.

באתר החדשות הסורי "קול הבירה", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, נטען כי המבנה שהותקף אמש בכפר סוסה, שייך לאיש העסקים הסורי פאדל בלווי, שהוא בעלים של חברה כספית הקשורה לחיזבאללה. עוד נמסר כי המבנה שוכן מאחורי בית ספר איראני, ושימש כמחסן וכמרכז סיוע לוגיסטי עבור המיליציות הפרו איראניות הפועלות בסוריה.

ההערכה במערכת הביטחון היא שמספר ההרוגים הגבוה הוא תוצאה של פגיעת טיל קרקע-אוויר סורי שנורה לעבר מטוסי חיל האוויר ופגע באזור מאוכלס, שכן, המטרות שהותקפו על ידי חיל האוויר לכאורה, רחוקות משמעותית מהבניין שנפגע מהטיל הסורי. מדובר בהמשך פעילות שגרתית של צה"ל במרחב, ולא בפעולה חריגה.