"חלם לשרת במג"ב ונתקל באטימות"

אמו של חייל שסירב להתפנות מהבק"ום ולהתגייס לשריון מדברת על הימים הקשים

גורמים המעורבים בהליך הגיוס לצה"ל הודו היום (שלישי) כי סירובם של 86 חיילים טריים להתפנות מהבקו"ם ולהתגייס לחיל השריון היה "בכמויות חריגות". מרבית החיילים נשלחו למעצר בשל סירובם ובצה"ל מתייחסים לתופעה הזו בחומרה רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שמדובר בגיוס לצה"ל, בו החיילים נדרשים לציית לפקודות וזכות הבחירה לא תמיד מתאפשרת להם, הורי הילדים הביעו בהם תמיכה ועמדו מאחורי החלטתם לסרב להתפנות.

"זהו, יקחו אותי לכלא 6"

אמו של סרבן שריון שנשלח למעצר סיפרה כי הוא ביקש בלשכת הגיוס להתגייס למג"ב כבר לפני שנה. "הבן שלי התגייס ביום ראשון, ב-27 בנובמבר. כל מה שהוא רצה, כל חלומו היה לשרת במג"ב ומה שהוא קיבל בבקו"ם היה אטימות".

"אתמול בסביבות השעה 11 בלילה הוא התקשר אליי ואמר לי - אמא, זהו. אמרו לי שאם אני לא עולה על האוטובוס לשריון בבוקר הם לוקחים אותי לכלא 6".

למרות שקציני שריון עשו מאמץ רב ופעלו לשכנע את החיילים שלא לסרב לפקודת הפינוי, הם נכשלו, ומספר חסר תקדים של חיילים החליט להסתכן במעצר.

"אני לא יודעת אם זה מוצדק או לא", הוסיפה אם החייל. "אבל אני חושבת שלשריון פשוט אין שם טוב. והילדים, שוב אני מדגישה, הם ילדים והם מפחדים מזה. הם לא אוהבים את החיל הזה".