סמוטריץ' מתנצל: "דברים שלא היו צריכים להיאמר - מצר על כך"

שר התחבורה חזר בו מהדברים שצייץ נגד ראש הממשלה ואמר: "לעיתים אני אומר את האמת שלי בחריפות כי כואב לי". מלשכת רה"מ נמסר: "נתניהו הבהיר לסמוטריץ' שאם לא יתנצל פומבית - יפוטר לאלתר"

זמן צפייה: 01:15

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) התנצל הערב (שני) על שתקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: "לעיתים אני אומר את האמת שלי בהתבטאויות חריפות וקשות המשקפות את העובדה שאני לא משחק משחקים של פוליטיקה וכשכואב לי - אני צועק. מתוך הכאב האמיתי, נאמרו דברים בסגנון שלא צריך ולא ראוי שיאמר, בוודאי לא במישור היחסים שבין ראש ממשלה לשר בממשלתו, ועל כך אני מצר". הדברים נאמרו באירוע השקת הקמפיין של מפלגת "ימינה" ברמת גן.

"מותר שתהיה ביקורת, אבל היא צריכה להיות עניינית ומכובדת ולא לגלוש לפסים אישיים ואת זה אני בהחלט מקבל", המשיך. "זה צריך לחול גם על שרי הליכוד שתוקפים אותי אישית ואת חברי מפלגתי בצורה לא מכובדת. נתניהו הוא מנהיג הימין, הוא ראש ממשלה טוב ואנחנו מגבים אותו לא פעם, גם כשזה לא פופולרי. אנחנו מגבים אותו מול הרדיפה המשפטית המפלה שהוא עובר, מול המתקפות הצבועות מהשמאל, פשוט כי זו האמת, פשוט כי אנחנו אנשים ענייניים".

"כשצריך לבקר את נתניהו - אנחנו גם מבקרים. אף אחד, אבל אף אחד, בשום איום, לא ישתיק את הביקורת הזו. הציונות הדתית היא שותפה של הליכוד והיא תמשיך להיות כזו ככל שהליכוד יחפוץ בכך, אבל היא לא אסקופה נדרסת ולא ניתן שיפעילו נגדה סטנדרטים אחרים מאלה שמופעלים מול השותפים האחרים".

לכתבות נוספות בנושא: 

לאחר הפגישה עם נתניהו: סמוטריץ' לא יפוטר מהממשלה

ברקע השיקולים לפטרו: סמוטריץ' נפגש עם נתניהו

סמוטריץ' נגד נתניהו: "אפס מנהיגות – טרלול במשמרת רה"מ"

[brightcove_iframe video_id='news-politics-state-policy-20190812-2051' autoplay='0' credit='' desc='סמוטריץ′ מתנצל על שתקף את נתניהו' kid='1_83mv53ob' duration=''']

בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו | צילום: רויטרס

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים: "רה"מ נתניהו זימן אחר הצהריים את השר סמוטריץ׳ לשיחת נזיפה והבהיר לו כי אם לא יתנצל פומבית על ההשתלחות נגדו - יפוטר לאלתר מהממשלה. בעקבות הדברים, סמוטריץ׳ התנצל. ראש הממשלה הבהיר לסמוטריץ׳: 'לא תהיה אזהרה נוספת'".

כאמור, בתום פגישה בין נתניהו לסמוטריץ' שהתקיימה הערב, הוחלט כי האחרון ימשיך בתפקידו ולא יפוטר מהממשלה. שר החינוך רפי פרץ תיווך ביניהם וביקש מהם: "אל תשברו את הכלים". בשיחה מרובעת של ראשי מפלגת "ימינה" הוחלט שסמוטריץ' יבהיר הערב שהדברים נאמרו מתוך כאב.

שר החינוך רפי פרץ
שר החינוך רפי פרץ | צילום: חדשות 13

השניים נועדו במשרד רה"מ בירושלים, לאחר שמוקדם יותר טענו שרים בליכוד כי נתניהו קיים דיונים בלשכתו בשאלה אם לפטר את סמוטריץ', בעקבות הדברים הקשים שכתב נגדו אמש בחשבון הטוויטר שלו. מהליכוד נמסר: "אין תגובה".

בתוך כך, חבר הכנסת דוד ביטן אמר בריאיון לתוכנית "לפני החדשות" כי "סמוטריץ' צריך להבין שאנחנו לא נוער הגבעות. הוא לא מעריך שום דבר, הוא שר במדינת ישראל. בטוח שלנתניהו היה חשק לפטר אותו, לפעמים ראש ממשלה צריך גם להיות גננת"

כזכור, סמוטריץ' התייחס אמש להחלטת בית המשפט המחוזי לאסור על קיום אירוע עירוני בהפרדה מגדרית בעפולה, ובחר לתקוף את הרשות השופטת וכן את נתניהו. "מערכת משפט מטומטמת. סליחה שלמרות מעמדי לא מוצא מילה מעודנת יותר. טמטום פרוגרסיבי פונדמנטליסטי", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "מאחר וחסידי משילות אנחנו, לא נפטור עצמנו בלגלגל את האחריות על המשפטנים: ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי".