היועמ"שית נוטה לאשר את מינוי הרמטכ"ל: "לא נירתע מאיומים"

אחרי האיומים שהושמעו מצד ח"כים בליכוד כי היא תודח אם המפלגה תזכה בשלטון, לחדשות 13 נודע כי גלי בהרב מיארה נוטה לאשר את מינוי הרמטכ"ל בתקופת הבחירות

זמן צפייה: 03:41

הנטייה של היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, נכון להערב (ראשון) היא לאשר את מינוי הרמטכ"ל בתקופת מערכת הבחירות. היא השתכנעה ככל הנראה בפגישה עם שר הביטחון בני גנץ, שהגיע עם נימוקים מדוע למנות את הרמטכ"ל ובעקבות חוות הדעת שפורסמה היום של היועץ המשפטי של משרד הביטחון. כמו כן, יש להזכיר שהתהליך החל עוד לפני שהוכרז על בחירות.

חברי כנסת מהליכוד, בהם יואב קיש ושלמה קרעי, השמיעו היום איומים שאם המינוי יאושר בתקופת בחירות, בהרב-מיארה תודח מתפקידה אם הליכוד יחזור לשלטון. על כך אמרו גורמים משפטיים לחדשות 13 כי האיומים לא ירתיעו את היועצת המשפטית לממשלה.

היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד איתי אופיר, שיגר מוקדם יותר לבהרב-מיארה, חוות דעת מקצועית, שלפיה ניתן להמשיך בתהליך מינוי הרמטכ"ל במקומו של אביב כוכבי גם בתקופת בחירות. חוות הדעת הועברה במסגרת בקשתו של שר הביטחון בני גנץ להמשיך בתהליך למרות ההליכה לבחירות. כעת תצטרך היועמ"שית בהרב-מיארה להחליט האם לאשר להמשיך בתהליך המינוי.

ח''כ יואב קיש מהליכוד
ח''כ יואב קיש מהליכוד | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לחוות הדעת המשפטית, צורפו סקירה מבצעית מסווגת של צה"ל על אודות אתגרי מערכת הביטחון וסקירה מדינית מסווגת של ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון אודות האתגרים הביטחוניים והמדיניים הניצבים כעת בפני מדינת ישראל.

כאמור, בליכוד לא אוהבים את האפשרות שימונה רמטכ"ל בתקופת בחירות. "אם היועמ"שית תאשר מינוי רמטכ"ל לממשלת מעבר, המשמעות הישירה תהיה דווקא כלפיה ולמעמדה", כתב חבר הכנסת יואב קיש. "רק יועמ"שית "מטעם" תאפשר זאת ולכן אם תפעל כך היא תוחלף מיידית שנחזור לשלטון". לאחר מכן ריכך קיש את דבריו בריאיון לנריה קראוס ב"שש" וציין כי אם השתמע שמדובר באיום, לא כך הדברים.

את חבר הכנסת שלמה קרעי זה לא שכנע. "תאפשר, לא תאפשר. היא תוחלף בכל מקרה. כך גם כל המינויים של ממשלת ההונאה", צייץ קרעי. על כך הגיב שר המשפטים גדעון סער וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "גנגסטריזם".