היועמ"ש על הקלטותיו נגד ניצן: ההחלטות בכל התיקים - מקצועיות

מנדלבליט הגיב על פרסום שיחות שלו עם אפי נוה מ-2016 בחדשות 12, שבה אמר כי פרקליט המדינה דאז "מחזיק אותו בגרון": "השארתי את המשקעים מאחור". ניצן: "טענה מופרכת - אין קשר לתיקי רה"מ"

זמן צפייה: 10:28

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיב הערב (שלישי) על ההקלטות מ-2015 ו-2016 שפורסמו בחדשות 12, שבהן נשמע אומר דברים בוטים נגד פרקליט המדינה דאז שי ניצן ומסר כי "אני מצר על פרסום חילופי דברים, קצתם בלשון משוחררת ובלתי-ראויה בעידנא דריתחא, מתוך שיחה פרטית בין חברים קרובים, לפני כחמש שנים. אולם, אין בין דברים אלו לבין החלטות מקצועיות שהתקבלו על ידי היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירה ולא כלום. ההחלטות התקבלו בהליך סדור ומקצועי, אך ורק על פי חומר הראיות והדין החל עליהן".

בהקלטות שנחשפו, מתוך שיחות שקיים מנדבליט עם חברו הקרוב, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, נשמע מנדלבליט בין היתר מכנה את ניצן "מניאק", ברקע אי קבלת ההחלטה להודיע על כך שהתיק נגד היועמ"ש נסגר מחוסר אשמה. בנוסף, מנדלבליט התלונן על התנהלות ניצן ואמר "הוא מושך, יש לו זמן... הוא עושה לי את  זה בכוונה... יכול להחזיק אותי בגרון". מנדלבליט התבטא גם נגד המשנה לפרקליט כיום, דינה זילבר.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

נציב שירות המדינה מעכב את הקמת הוועדה לאיתור פרקליט המדינה

כריסטיאנו רונאלדו נדבק בקורונה – יחמיץ את המשחק מול שבדיה

שי ניצן, אביחי מנדלבליט
שי ניצן, אביחי מנדלבליט | צילום: ארן דולב

עוד נמסר מטעם מנדלבליט בתגובה כי "הוא הקפיד לאורך כל הדרך על התנהלות פומבית ממלכתית ומכבדת, ועם כניסתו לתפקיד קיבל על עצמו לשמור על מוסד היועץ המשפטי לממשלה מכל משמר ואף הצהיר על כך ברבים. במסגרת זו, לקח על עצמו לקיים יחסי עבודה תקינים עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, ולהשאיר את כל המשקעים האישיים מאחוריו".

גם ניצן עצמו הגיב לפרסום ומסר כי "הצטערתי לשמוע את האופן שבו התבטא לגביי מנדלבליט לפני כחמש שנים. עם זאת, מדובר בשיחה פרטית שניהלו שני חברים קרובים, ומטבע הדברים אנשים לא נזהרים בדבריהם בשיחות כאלה, ומתבטאים במהלכן גם באופן בוטה".

"אשר לטענה כאילו ניצן 'היה יכול להחזיק את מנדלבליט בגרון', במהלך כהונתו כיועץ, מדובר בטענה מופרכת לחלוטין", נמסר מטעם פרקליט המדינה לשעבר. "ההחלטה של ניצן בעניין מנדלבליט, התקבלה כבר בחודש מארס 2017, שנים לפני שלב קבלת ההחלטות בתיקי ראש הממשלה, וממילא לא היה שום קשר בין שני הנושאים".