ליברמן: "פרץ יחבור לנתניהו"; העבודה: "הוא ממציא מעשיות"

יו"ר ישראל ביתנו טען בפוסט בפייסבוק כי יש עסקה בין פרץ לרה"מ לפיה הוא יחבור ל"ממשלת הלכה". בעבודה מיהרו להגיב: "לא נשב עם נתניהו, נקודה. ליברמן הוא מומחה לעסקאות אפלות"

זמן צפייה: 00:45
בחירות 2019 - הסיבוב השני: פחות מיממה לסגירת רשימות המועמדים לכנסת ה-22, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טען היום (חמישי) בפוסט בפייסבוק כי "ברור לי מעל ומעבר לכל ספק שיש עסקה סגורה בין נתניהו לעמיר פרץ על הצטרפות מפלגת העבודה לקואליציית הלכה של מיד לאחר הבחירות". עוד כתב ליברמן: "התמורה להצטרפות היא תמיכתו של נתניהו בפרץ בהתמודדות לנשיאות. שני הצדדים יכולים להכחיש את דבר העסקה מהיום עד ה- 17 בספטמבר, אבל כל בר דעת שרואה את ההתנהלות של הצדדים ומקשיב למוזיקה של הדברים, מבין שבמקרה הזה מדובר בריקוד טנגו לוהט של השניים. ההכרעה בבחירות הקרובות היא לא בין נתניהו לגנץ, אלא בין ישראל ביתנו לבין ישראל של סמוטריץ', בן גביר, דרעי וליצמן". ממפלגת העבודה-גשר נמסר בתגובה לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו כי "ליברמן הוא המומחה מספר אחת לעסקאות אפלות. לא נשב עם נתניהו ולא ננהל מו״מ עם נתניהו, נקודה. ברור לחלוטין שגם ליברמן וגם נתניהו רואים את מגמת הזרימה של אנשי ימין לעבודה-גשר". לכתבות נוספות בנושא >>  עמיר פרץ: "לא מתכוון להתחבר עם ברק ומרצ – מדובר בתבוסה מראש" הסקר מוכיח שוב: רק ליברמן יכריע מי יהיה רה"מ הבא • פרשנות שפיר: "פרץ עשה טעות – קוראת לעבודה להצטרף אלינו" "היה ראוי למלבין של נתניהו לאורך כל השנים שיצטנע קצת, אבל הוא המומחה לקומבינות ולעסקאות מפוקפקות ולכן הוא ממציא מעשיות שלא היו ולא נבראו. אם נחליט על עסקאות כאלה נדע לפנות למומחה מספר אחת לעסקאות אפלות. הציבור יודע למי להאמין והוא מאמין לנו ולא לשקרים של ליברמן, מציעים לו להסתכל על הדבשת של עצמו". אתמול נאם פרץ מול ועידת העבודה, והצהיר כי לא יחבור למפלגת המחנה הדמוקרטי. "יכולתי להישאר במקום הנוח לי, לחבור למרצ ולאהוד ברק, ולעמוד בראש גוש שמאל", אמר. "הרי אנו רואים שהחיבור של ברק-מרצ לא היה מוסיף קול אחד למחנה, וזה אומר לוותר מראש. אולי היינו עומדים יחדיו מנופחי חזה, אך היינו מגישים לנתניהו את השלטון ללא מאבק. אני לא מתכוון להתחבר עם ברק ומרצ – נקודה".
עמיר פרץ בועידת מפלגת העבודה
עמיר פרץ בועידת מפלגת העבודה | צילום: חדשות 13
פרץ ניצל את הבמה כדי לבקר גם את מפלגתו של בני גנץ, כחול לבן, שבבחירות האחרונות פנתה למצביעי העבודה. "היום ברור לכולם כי מה שכחול לבן מכרה לציבור היה בלוף אחד גדול. יצרו מיזם פוליטי שהייתה לו מטרה אחת: להחליף את בנימין נתניהו", אמר. "בכחול לבן יש אנשים מצוינים. כולם חברים שלי. עם כולם עבדתי בשלב זה או אחר של חיי, אבל זו עגלה שהסוסים האצילים שמושכים אותה אינם שועטים באותו כיוון. כל סוס אציל שם שועט לכיוון אחר". "בני גנץ איש נהדר. רוצה הכל בהסכמות, נמנע ממחלוקות, אבל לצידו סוס אציל נוסף – יאיר לפיד. הוא מושך לעימות מול החרדים ובאותה מידה שועט אל הימין הקפיטליסטי הקיצוני", המשיך. "אם לפיד היה יכול לעצב את הכלכלה והחברה בדמותו, 80% מאתנו היו עבדים של השיטה ומשרתים את לפיד וחבריו".
ליברמן בכנס הצגת רשימת המועמדים לכנסת של ישראל ביתנו
ליברמן בכנס הצגת רשימת המועמדים לכנסת של ישראל ביתנו | צילום: חדשות 13
"ויש סוס אציל נוסף - בוגי יעלון ששועט אל עבר ארץ ישראל השלמה, שהוא הביא איתו את האוזר מעצב חוק הלאום. מישהו חושב שהעגלה הזאת תחזיק מעמד? מישהו חושב שהעגלה הזאת היא התשובה שעם ישראל צריך? האם זו מפלגת האזרחים, מעמד הביניים? או מפלגת הטייקונים והאלפיון העליון? הפעם אני פונה לאזרחי ישראל: אל תלכו שבי אחרי הסיסמא 'רק לא ביבי'". "אדוני ראש הממשלה, לא חשבת שכאשר אני אומר דברים נוכחים ונוקבים אל חברי בשמאל, אתה תצא פטור", המשיך פרץ ותקף את ראש הממשלה נתניהו. "ובכן, אדוני ראש הממשלה, אני מכיר אותך יותר מאחרים. לי יש שעות ביבי. ואתה, אדוני ראש הממשלה, לא יכול לפעול רק בין בחירות לבחירות". "כשאני מביט על המצב, בעצב רב, על ההידרדרות בכל התחומים, אני מגיע למסקנה שאין צורך בעוד פעם בחירות. פשוט צריך לשלוח אותך הביתה בבחירות הקרובות. מועד ב' – מספיק לנו. לך הביתה, תתעסק עם ענייניך המשפטיים ותניח לנו לבנות מחדש את הדמוקרטיה, את מערכת המשפט, את הגאווה הלאומית שלנו שנרמסה מול החמאס".