בנט: "ימינה אינה בלוק טכני - סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות"

יו"ר הימין החדש התייחס להחלטה לרוץ בבחירות הקרובות ברשימה משותפת עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי: "גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידיאולוגי וכל גווני הציונות הדתית"

זמן צפייה: 02:07

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט התייחס היום (חמישי) לאיחוד עם מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, והצהיר כי "ימינה אינה בלוק טכני. סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות". את הדברים כתב בחשבון הטוויטר שלו.

בהמשך דבריו כתב בנט: "גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידיאולוגי וכל גווני הציונות הדתית".

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בזמן שיורים על תושבי הדרום טילים - נתניהו סוחר בתיק הביטחון כדי להכניס את יורשי כהנא לכנסת, ועושה הכל כדי להרכיב לעצמו ממשלת חסינות".

עוד בחדשות 13:

רפי פרץ לאחר האיחוד בימין: קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי

איחוד בימין: פרץ מצטרף לבנט וסמוטריץ׳ – בן גביר בחוץ

בחירות 2020: אלה המועמדים לכנסת ה-23

נפתלי בנט, רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ'
נפתלי בנט, רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' | צילום: רויטרס, עמוד הפייסבוק הרשמי של רפי פרץ

אמש, כאמור, זמן קצר לפני סגירת הרשימות לבחירות לכנסת ה-23, סיכמו יו"ר הימין החדש בנט ויו"ר הבית היהודי פרץ על ריצה משותפת, מה שאומר ששר החינוך ביטל את ההסכם שחתם עם עוצמה יהודית. ראש הממשלה הגיב לאיחוד ומסר: "רפי פרץ גילה מנהיגות ועשה את המעשה הנכון".

לאחר ההכרזה, אמר יו"ר עוצמה יהודית בן גביר לחדשות 13: "לא רק מפרים איתי הסכם אלא בוגדים בי, תוקעים לי סכין בגב. הפוליטיקאים של הציונות הדתית הוכיחו הערב שהם לא ראויים להנהגה. פרץ סילק אותי מהחדר אבל אל תטעו, זה גם סמוטריץ', בנט, שקד. לא מעניינת אותם ממשלת הימין - מעניין  אותם הכיסא שלהם".

רפי פרץ ואיתמר בן גביר
רפי פרץ ואיתמר בן גביר | צילום: חדשות 13

פרץ התייחס להחלטתו ואמר כי "קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי. הציונות הדתית, הזהות היהודית וארץ ישראל היו היחידות שעמדו לנגד עיניי. החלטתי לרוץ ברשימה אחת משותפת שתציל את מדינת ישראל כולה מממשלת שמאל שתחריב כל סממן זהות יהודית של עם ישראל ושתנהל משא ומתן עם תומכי טרור".

"נכון, אנחנו נמצאים במגרש הפוליטי, אך עליי להיות קודם כל נאמן לעצמי ולכן אבקש את סליחתו של ידידי עו"ד איתמר בן גביר על שנאלצתי לבטל בכאב את ההסכם איתו - כאשר מחנה השמאל מצופף שורות במטרה להקים ממשלה נדרשת הכרעה כואבת".