"היה לנו חלום להילחם בתאונות"

מייסד מובילאיי זיו אבירם התייחס לראשונה לעסקת הענק עם חברת אינטל, ואמר כי "כשהקמנו את החברה היה לנו חלום שאנחנו נילחם בתאונות הדרכים"

"קרובים לחזון". אבירם
מייסד מובילאיי מגיב לראשונה לאקזיט הענק: היום (שלישי) אמר זיו אבירם כי "אנחנו מאוד נרגשים. כשהקמנו את החברה היה לנו חלום שאנחנו נילחם בתאונות הדרכים, ועם העסקה הזאת אנחנו הרבה יותר קרובים לחזון". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת העסקה הגדולה בתולדות ההיי-טק הישראלי יצאה אתמול לדרך, עם הודעה משותפת של שתי החברות על הגעה להסכם עקרוני לפיו ענקית השבבים תרכוש את מניות חברת מובילאיי, שמפתחת טכנולוגיה עבור כלי רכב אוטונומיים. הרכישה תתבצע על פי הערכת שווי של 15.35 מיליארד דולרים. לפי ההערכות, אינטל תשלם 14-15 מיליארד דולרים עבור כל מניות החברה, שמפתחת טכנולוגיה לרכב האוטונומי. העסקה צפויה להסגר בתשעת החודשים הבאים. היא אושרה על ידי מועצת המנהלים של מובילאיי ואינטל, וכפופה לקבלת אישורם של גורמים רגולטוריים ותנאי סגירה נוספים.
''קרובים לחזון''. אבירם
''קרובים לחזון''. אבירם | צילום: רויטרס
העסקה צפויה להגדיל את הרווח למניה המתואם של אינטל, כמו גם את תזרים המזומנים החופשי באופן מיידי. המניות יירכשו במחיר של 63.54 דולרים למנייה במזומן: "השילוב צפוי להאיץ את החדשנות עבור תעשיית הרכב, ולמצב את אינטל כספק טכנולוגיה מוביל בשוק הצומח של רכבים אוטונומיים ברמה גבוהה ורכבים אוטונומיים לחלוטין. אינטל מעריכה את פוטנציאל השוק של מערכות הרכב, המידע והשירותים בכ- 70 מיליארד דולר, עד לשנת 2030", נמסר בהודעה המשותפת. חברת "מובילאיי", שיושבת בירושלים, הוקמה ב-1999 על ידי פרופ' אמנון שעשוע שמשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות והמנכ"ל זיו אבירם. החברה מפתחת מערכות עזר לנהג וטכנולוגיה לרכב אוטונומי: הפיתוחים של החברה מותקנים אצל יצרניות רכב מסורתיות, שמתחרות בענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, אפל וטסלה. הרקע לרכישה הוא הניסיון של אינטל להשיג יתרון תחרותי בתחומים חדשניים, לאחר שהפסידה את שוק הסמארטפונים למתחרה הגדולה "קוואלקום". אינטל החלה לשתף פעולה עם מובילאיי, שנחשבת לחברה ותיקה ומוערכת בשוק וביצעה נסיעות מבחן והתאמות טכנולוגיות רבות.
=
צילום: חדשות 2
ביוני האחרון החלה החברה לשתף פעולה עם אינטל וב.מ.וו, והשלוש הצהירו כי יפתחו רכב אוטונומי עד 2021. בנוסף, אינטל הצטרפה לפני כמה חודשים לשיתוף פעולה נוסף של החברה הישראלית - עם חברת "דלפי" הבריטית. השלוש מפתחות מערכת שתוכל להשתלב במכוניות של יצרניות אחרות. אינטל נחשבת לאחת המעסיקות הגדולות במשק הישראלי, עם כ-10,000 עובדים - עוד לפני קליטת עובדי מובילאיי. אינטל נסחרת לפי שווי של 170 מיליארד דולרים, ולפי הפרסום בדה מרקר בקופת המזומנים של החברה יש כ-17 מיליארד דולרים, ולחברה יש חוב בהיקף של 25 מיליארד דולרים. בשנה האחרונה עלתה מניית אינטל ב-15%, אך בחמש השנים האחרונות עלתה בסך הכל ב-30%.
מצלמה, מובילאיי
מצלמה, מובילאיי | צילום: רויטרס