תושבים חסמו את צומת עמיעד: "אי אפשר שעוד אנשים יהרגו"

עשרות תושבים מקיבוץ עמיעד ויישובים נוספים באזור חסמו את הצומת בכניסה לקיבוץ במחאה על ריבוי התאונות. "יצאנו לכביש כי אנחנו רוצים להסדיר את הצומת"

צומת עמיעד
עשרות תושבי קיבוץ עמיעד ותושבים נוספים מהאזור חסמו היום (ראשון) את צומת הכניסה לקיבוץ, במחאה על ריבוי התאונות והנפגעים במקום. התושבים הניפו שלטים עם הכתובות "רולטת מוות בכביש 90", "יאללה שימו כבר רמזור", "דורשים רמזור, לא עוד הלוויות ובתי חולים" ו"כביש 90 חוצה חיים". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "לפני שבוע היתה פה תאונה", אמרה לחדשות 2 Online אחת המשתתפות ליאור דרומי, תושבת הקיבוץ. "מישהו פונה במסוק ואני כתבתי פוסט בפייסבוק שבעצם פונה למע"צ בדרישה לשים רמזור בצומת". במשך כמה דקות עצרו התושבים את התנועה בכביש, מה שגרם לפקקים באזור.
צומת עמיעד, היום
צומת עמיעד, היום | צילום: ליאור דרומי
"נמאס לנו ואנחנו לא יכולים לשתוק", אמר מארגן המחאה דורון שגיא. "יצאנו לכביש כי אנחנו רוצים להסדיר את הצומת, אי אפשר שעוד אנשים ייהרגו. הגיע הזמן שנוכל להיכנס בביטחה לקיבוץ, גם הולכי רגל וגם נהגים". גם ראש המועצה האזורית גליל עליון גיורא זלץ הצטרף לתושבים בהפגנה, ודיווח כי מנכ"ל חברת נתיבי ישראל התקשר אליו והבטיח כי עד סוף שנת 2017 ירומזר הצומת.
amia
צילום: ליאור דרומי
"יש פה אינספור תאונות בכניסה לקיבוץ, ואנשים נהרגים פה", המשיכה דרומי. "זה לא רק אנשים של עמיעד, זה אזרחים של המדינה. אנחנו יודעים שיש אישור לרמזור ושהוא היה אמור לקום השנה, אבל זה לא קרה. אנחנו דורשים שיהיה רמזור כמה שיותר מהר".
lio
צילום: ליאור דרומי
בצומת הכניסה לקיבוץ עמיעד התרחשו בשנתיים האחרונות 13 תאונות עם נפגעים: האחרונה התרחשה ביום חמישי, בה נפצע גבר באורח קשה.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ