התאונה בשומרון: הרכב הפלסטיני שהורד לפירוק - ביצע פרסה בקו הפרדה

מממצאי החקירה הראשוניים של התאונה הקטלנית בכביש 465, בה נהרגו שלושה אנשים ושלושה נוספים נפצעו באורח קשה, עולה כי הרכב הפלסטיני, שאסור בשימוש, ביצע ככל הנראה פרסה בקו הפרדה רצוף

זמן צפייה: 02:10

ממצאי החקירה הראשוניים של התאונה הקטלנית שהתרחשה היום (שישי) בכביש 465, סמוך לצומת עופרים שבשומרון, עולה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מדרום לצפון ביצע ככל הנראה פרסה בקו הפרדה רצוף, והרכב הישראלי שהגיע מהנתיב הנגדי ונסע לכיוון מודיעין עילית התנגש בדופן של הרכב הפלסטיני. עוד עלה מהחקירה כי הפלסטינים נסעו ברכב "משטובה", שהורד לפירוק ואסור בשימוש.

בתאונה נהרגו שלושה אנשים, מהם שניים פלסטינים וילד ישראלי בן 6. שלושה אנשים נוספים ממשפחתו של הילד נפצעו בתאונה באורח קשה, בהם ילדה בת כ-9 עם פגיעה רב מערכתית, שפונתה במצב אנוש תוך פעולות החייאה לבית החולים בלינסון בפתח תקווה, אישה בת 34 בהיריון מתקדם עם חבלת ראש, וגבר בן כ-30 עם פגיעה רב מערכתית, שהוכנס לחדר ניתוח בבלינסון והרופאים נלחמים על חייו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"ניסה לגרור אותה לגלגול המוות": צעירה בריטית הותקפה ע"י תנין בזמביה

מעשה סדום, סחר בבני אדם וצריכת זנות: אלה עבירות המין שבהן חשוד חוגג

אחרי 35 שנה: כתב אישום נגד שני חסידי ברלנד בגין רצח הנער ניסים שטרית

בוחני תאונות של המשטרה בזירה בכביש 465
בוחני תאונות של המשטרה בזירה בכביש 465 | צילום: דוברות המשטרה

לוחמי אש שהוזעקו למקום פעלו לחילוץ שניים מההרוגים, שהיו לכודים בעקבות התאונה. להב ליאור אלקריף, סגן מפקד המשמרת, אמר: "התקבל דיווח על תאונת דרכים בין שני כלי רכב. עם ההגעה למקום זיהינו תאונת דרכים קשה מאוד, פצועים בדרגות פציעה שונות ולצערי אף הרוגים אשר שניים מהם לכודים בשני כלי רכב שונים. לאחר הערכת מצב ביצענו פיצול של הצוותים לצורך ביצוע פעולות חילוץ בזמן הקצר ביותר. עקב אופי הפגיעות ברכבים החילוץ מורכב ביותר וממושך".

זירת התאונה בצומת עופרים
זירת התאונה בצומת עופרים | צילום: דוברות כבאות והצלה

דורי חיים, מנהל מרחב ירקון במד"א, סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד עם מעורבות רכב ישראלי ופלסטיני. הצוותים הגדולים של מד"א וכוחות הרפואה של צה"ל שהגיעו למקום החלו מיד בבדיקות רפואית לפצועים שהיו לכודים ברכבים. 2 פצועים הפלשתינאים היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רופא צבאי קבע את מותם. מהרכב השני חילצנו בסיוע כוחות הכיבוי 4 פצועים, ילד כבן 6 היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות בשטח נקבע מותו. ילדה כבת 9 שהייתה מחוסרת הכרה סבלה מפגיעה אנושה, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ולאחר פעולות החייאה ממושכות היא פונתה לבית חולים בלינסון כשמצבה קריטי, גבר ואישה בשנות ה 30 שנפגעו באורח קשה מאוד היו בהכרה מעורפלת, העברנו אותם לניידות לטיפול נמרץ ופינינו אותם במצב קשה מאוד לבתי החולים שיבא בתל השומר ובלינסון".