מאות הפגינו: "ביבי, כאן זה לא ארדואן"

מאות עובדי תאגיד השידור הציבורי הפגינו מול משרד האוצר בת"א במחאה על סגירת מחלקת החדשות. כמה עשרות מהם מפגינים כעת מול בית יו"ר הקואליציה דוד ביטן

מאות מעובדי תאגיד השידור הציבורי הפגינו הערב (שבת) מול משרד האוצר בתל אביב במחאה על סגירתה הצפויה של מחלקת החדשות. המוחים החלו לחסום את צומת עזריאלי ולהפריע לתנועה במקום. המפגינים מתכננים להמשיך את ההפגנה מול ביתו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

[brightcove_iframe video_id='hafgana_vtr2_n20170401_v1' autoplay='0' credit='חדשות 2' desc='מתוך הפגנת עובדי התאגיד' kid='' duration=''']

בפגישה הגורלית שהתקיימה השבוע בין שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו סוכם כי תוך חודש תתקיים חקיקה לדחיית פתיחת התאגיד ל-15 במאי, זאת בהתאם לבקשת היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. רשות השידור הישנה תמשיך לשדר עד הקמת תאגיד החדשות החדש. התאריך שנקבע לביצוע המהלך -15.11.2017.

"אני עובדת בתאגיד, עזבתי את כלכליסט בשביל להגיע לתאגיד, כי אני מאמינה בו", סיפרה אחת המפגינות במקום. "כרגע אנחנו ממשיכים כרגיל, אני אגיע מחר בבוקר לעבודה, ואני אנסה לעשות כמה שיותר. אני מקווה שנקום, ושהכול יהיה בסדר, שכחלון יחזור בו מהפשרה הזו".

[brightcove_iframe video_id='gil_omer_vtr2_n20170401_v1' autoplay='0' credit='חדשות 2' desc='הריאיון הבלעדי עם גיל עומר בפגוש את העיתונות' kid='' duration=''']

כמו כן סוכם כי כונס הנכסים ימנה יו"ר חברת חדשות זמני, וכי בתוך 15 יום עובדי רשת ב' והטלוויזיה יחליפו מעביד לחברת החדשות. העובדים יצטרכו לקבל על עצמם קיצוץ במשכורות או עזיבה. לחברת החדשות החדשה יוקצו 160 מיליון שקלים והיא תקלוט את עובדי רשות שיקבלו את הקיצוץ בשכרם או את עובדי תאגיד על פי הצורך.

בנוסף הוחלט כי ההנהלה המקצועית הנוכחית של החטיבה תישאר, כשבין אנשיה צ'יקו מנשה, שמעון אלקבץ ויורם כהן. חברת החדשות תשתמש בנכסים של התאגיד "כאן", בהם אולפנים, משרדים והסכם שירותים. בחצי שנה הקרובה ימונה חברי מועצה על יד שופט ומכרז למנהלים קבועים לחברת החדשות. השניים אף קבעו כי השרים יוכלו להאריך הסדר זה בחצי שנה נוספת.