מחאת הסתדרות המורים: הלימודים במחוז י-ם יחלו היום ב-10:00

הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים בבירה ובסביבתה יתחילו מאוחר יותר, זאת בעקבות השביתה עלייה הודיעה הסתדרות המורים ביום חמישי האחרון. הלימודים בשאר המחוזות יתקיימו כרגיל

זמן צפייה: 00:20

מחאת הסתדרות המורים: הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים במחוז ירושלים יחלו היום (ראשון) ב-10:00, זאת בעקבות השביתה עלייה הודיעה הסתדרות המורים ביום חמישי האחרון. הלימודים בשאר המחוזות יתקיימו כרגיל.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה לקראת השביתה כי "הניתוק של הממשלה מדאיג מאוד, הם לא מבינים שאנחנו מאבדים את החינוך", והוסיפה כי העיצומים נמשכים "לנוכח הזלזול וההתעלמות של שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו בגיבוש הסכם שכר לעובדי ההוראה. הסכם שימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך".

יפה בן דוד, יו''ר הסתדרות המורים
יפה בן דוד, יו''ר הסתדרות המורים | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בן דוד הוסיפה כי "התעלמות הממשלה מקריסת מערכת החינוך מפחידה. איפה שרי הממשלה? איפה ראש הממשלה? חוץ משרת החינוך אף אחד לא מתייחס למשבר הזה. מדובר במשבר לאומי. מערכת החינוך מדממת ופקידי האוצר מגישים לנו פלסטר.

בהסתדרות המורים מזהירים כי "אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו"מ על הסכם השכר העיצומים יוחרפו. אנחנו מתאפקים ומתחשבים בציבור ההורים כרגע, אבל אנחנו מציעים לשר האוצר ופקידי משרדו לא להעמיד אותנו במבחן. לא נהסס להחריף אם נידרש".

Israel Closes Most Schools Ahead Of Nationwide Lockdown To Contain Covid 19 Surge
כיתה ריקה | צילום: רויטרס

רשימת היישובים והמועצות האזוריות בהם יתקיימו העיצומים היום: אבו גוש, אפרת, בית אריה (עופרים), בית אל, בית שמש, ביתר עלית, בקעת הירדן, גבעת זאב, גוש עציון, הר אדר, חברון, ירושלים, מבשרת ציון, מגילות, מודיעין מכבים-רעות, מודיעין עלית, מטה בנימין, מטה יהודה, מעלה אדומים, מעלה אפרים, קריית ארבע, קריית יערים.