פרשת הריגול בתיקי נתניהו: הערכות כי תיפתח חקירה פלילית נגד המעורבים

גורמים המעורים בפרשה העריכו כי לא יהיה מנוס מפתיחה בחקירה נגד חלק מהמעורבים. צוות במשרד המשפטים יבדוק את הסיפור עד שבוע הבא. לאחר החשיפה זעם המפכ"ל על גורמים במשטרה כשהבין שקיבל נתונים לא מדויקים

זמן צפייה: 01:15

פרסום ראשון: גורמים המעורים בפרשת השימוש הלא חוקי בתוכנות הריגול נגד עדים בתיקי נתניהו, העריכו כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה פלילית נגד המעורבים בעניין - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות 13. הצוות במשרד המשפטים שמונה לבדיקת הסיפור, שנחשף בחדשות 13, יתחיל בשבוע הבא בישיבות מרתוניות וההערכה היא כי הבדיקה תסתיים בשבוע הבא.

בתוך כך, המפכ"ל קובי שבתאי זעם השבוע לאחר החשיפה, דבר שגרם לזגזוג בדברים שהוא וקציניו אמרו בתקשורת. שבתאי כעס בעיקר על ראש אגף חקירות, ניצב יגאל בן שלום, שהיה אחראי על הבדיקה הראשונית. רק לאחר שצוות של משרד המשפטים נכנס לתמונה, התברר כי היתה חריגה לפחות במקרה אחד.

מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי
מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי | צילום: דוברות המשטרה

ובסביבת המפכ"ל אמרו כי שבתאי רתח כשהבין שקיבל נתונים לא מדויקים. המפכ"ל לא החליט עדיין כיצד לנהוג באחראים ל"תקלה", אך בינתיים הוא הורה לבדוק את כל ההפעלות שביצעה המשטרה בתוכנה מאז שנכנסה לשירות.

כזכור, מוקדם יותר השבוע פורסם במהדורה המרכזית כי המשטרה השתמשה בתוכנת ריגול בזמן החקירות של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה בתיק 4,000 שלמה פילבר. הבוקר קבע בית המשפט המחוזי כי פרקליטות המדינה תידרש לספק תשובות בנוגע לפרשה.

אמש פורסם בחדשות 13 כי המשטרה הטעתה את הפרקליטות וטענה כי לא היה שימוש בתוכנת הריגול על מעורבים בתיקי נתניהו. עם זאת, אחרי שגורמים בפרקליטות דרשו לבדוק זאת שוב, המשטרה שינתה את גרסתה והודתה כי התוכנה הופעלה נגד פילבר. יש לציין כי לפי שעה אין אינדיקציות שאותו חומר אסור עבר לידי החוקרים, אלא נשאר בידי היחידה הטכנולוגית.