נעמה יששכר הגישה בקשת חנינה רשמית לנשיא פוטין

לאחר שבלשכתו של נשיא רוסיה הבהירו לצעירה שעל מנת להשתחרר עליה להגיש בקשה מסודרת, עורכי דינה של נעמה פנו רשמית לפוטין: "מקווים לשחרור מהיר"

זמן צפייה: 00:20

עורכי דינה של נעמה יששכר הגישו היום (ראשון) בקשת חנינה רשמית לנשיא רוסיה פוטין, לאחר שזה הבהיר שעליה לעשות זאת על מנת שהוא יוכל לקבל החלטה בנוגע לשחרורה.

בבקש נכתב כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים שנשיא רוסיה יאמץ במהירות, בהתאם לסמכותו, החלטה בנוגע לחנינה ושחרור של נעמה".

לכתבות נוספות בנושא >> 

יפה יששכר: "פוטין הודה – השופטים החמירו עם נעמה"

"מבקשת שתחזיר את נעמה הביתה": כך נראתה פגישת פוטין-יפה יששכר

בכיר ישראלי לחדשות 13: "נעמה יששכר תחזור מהר מאוד לישראל"

נעמה יששכר
נעמה יששכר בדיון בערעורה בביהמ''ש במוסקבה | צילום: חדשות 13

ביום שישי, יפה יששכר, אמה של נעמה, סיפרה בריאיון ל"שישי עם אילה חסון" על הפגישה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. "אמרו לי שהוא איש קר, שאולי הוא לא יסתכל לי בעיניים, אבל הוא היה מאוד אנושי", אמרה. "הוא לחץ לי את היד, החזקתי אותו עם היד השנייה – שלא יברח".

"אמרתי לו שאני מתחננת ומתפללת שישחרר אותה, ושאני מתגעגעת אליה", המשיכה. "הוא אמר לי בעצמו בשיחה 'אני מודה שבתי המשפט פעלו בחומרה יתרה, היא קיבלה יותר מדי שנים'".

יששכר התייחסה גם לעיתוי סיומה הצפוי של הפרשה, שבועות ספורים לפני הבחירות. לדבריה, לא הרגישה כי ראש הממשלה פועל בציניות. "מר נתניהו לקח את זה אישית, הייתה לי שיחה איתו", אמרה. "ראש המל"ל, מאיר בן שבת תמיד ענה לי לטלפון ועדכן אותי. גם שרה מאוד רצתה להחזיר אותה, וכשהיו לי כמה דקות היא הרגיעה אותי והחזיקה לי את היד, לפני הפגישה. אמרה לי 'יפה היא תחזור'".

יפה יששכר לוחצת את ידו של פוטין לאחר הצהרתו
יפה יששכר לוחצת את ידו של פוטין לאחר הצהרתו | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר באותו יום שוחחה יפה עם בתה, והסבירה לה את הליך החנינה. "הייתה כנראה אי הבנה. עורך הדין ונציג זכויות האדם דיברו ברוסית, והיא לא הבינה על מה הם מדברים", אמרה. "היא אמרה שהיא מבולבלת ושהיא לא יודעת מה לעשות. אמרתי לה שהיא חייבת לחתום על החנינה, כי זה מה שישחרר אותה. ברגע שהיא תחתום על הבקשה – הכדור יעבור אליהם".

דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, התייחס הבוקר לנושא, ואמר כי חנינתה של יששכר מתעכבת, כיוון שהיא לא הוגשה רשמית. פסקוב אמר כי כל עוד לא יוגשו המסמכים הרשמיים שבהם תבקש נעמה מהנשיא פוטין לחון אותה - לא ניתן יהיה לדון בבקשה. ברוסיה אמרו גם כי הנציבה לזכויות אדם ברוסיה תהיה מוכנה לסייע לנעמה בהגשת בקשה לחנינה או לשחרור מוקדם.