אחרי שנעצר במלזיה: ראש ארגון הפשע ערן חייא גורש לארה"ב

חייא, שנושא דרכון אמריקני, נעצר ע"י השלטונות בקואלה למפור בחודש שעבר, במסגרת מבצע בו נעצרו 16 עבריינים ישראלים. לפי דיווח שהתקבל במשטרה, חייא גורש לארה"ב במטוס של ה-FBI, שם מתנהלת נגדו חקירה כלכלית

ערן חייא

אחרי שנעצר במלזיה: ראש ארגון הפשיעה ערן חייא גורש היום (שני) לארצות הברית והגיע למעצר במדינה, כך לפי דיווח שהתקבל במשטרת ישראל. קצין בכיר במשטרה אישר כי התקבלה הודעה מהאמריקנים כי חייא בדרכו לארה"ב במטוס של ה-FBI, ומסר: "אנחנו עוקבים אחר המהלך".

חייא נעצר ע"י השלטונות במלזיה בחודש אפריל לצד 16 עבריינים נוספים, זאת בגל מעצרים שהחלה המשטרית המקומית - לאחר שלכדה את העבריין שלום אביטן, המזוהה עם ארגון הפשע של האחים מוסלי. אביטן נעצר בבית מלון בקואלה למפור עם 6 אקדחים. תחילה חשבו המלזים כי מדובר בסוכן מוסד, אולם בחקירתו טען כי הגיע "לסגור חשבון עם קרוב משפחתו". בהמשך, כאמור, המשטרה המקומית עצרה 16 עבריינים נוספים - בהם ערן חייא, ששהה כחודש במעצר.

שלום אביטן נעצר במלזיה
שלום אביטן נעצר במלזיה | צילום: מתוך טוויטר

לפי מידע שהגיע למשטרת ישראל, חייא, שנושא דרכון אמריקני, גורש לארה"ב. בישראל עומד צו מעצר בינלאומי נגד חייא, על חלקו בשתי פרשות שנחקרו בימ"ר ת"א, במסגרתן הואשמו אנשיו ברצח שמעון רביבו ובשני נסיונות חיסול של אלי מוסלי. גם בארה"ב מתנהלת חקירה כלכלית בעניינו של חייא, ובמשטרת ישראל נמצאים בקשר עם האמריקנים - שיקלטו אותו כשינחת במדינה.