גיורא פרי, שרצח את אשתו ביריות, נמצא מת בתאו בכלא

פרי, בן 72, הורשע ברצח אשתו אסתר אהרונוביץ' ב-2019 במושב תלמי אליהו ונשלח לרצות עונש מאסר עולם. הבוקר הוא נמצא ללא רוח חיים בתאו בכלא ניצן. כל הנראה, פרי מת מוות טבעי. שב"ס: "נסיבות האירוע חוסות תחת צנעת המידע הרפואי. כבכל אירוע מסוג זה, הנסיבות ייבדקו"

גיורא פרי שהורשע ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ'
גיורא פרי שהורשע ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ' | צילום: חדשות 13

ד"ר גיורא פרי (72), שהורשע ברצח אשתו אסתר אהרונוביץ' במושב תלמי אליהו שבנגב ב-2019 ונשלח לרצות עונש מאסר עולם - נמצא הבוקר (שני) בתאו בכלא ניצן כשהוא ללא רוח חיים. משירות בתי הסוהר נמסר כי "נסיבות האירוע חוסות תחת צנעת המידע הרפואי. כבכל אירוע מסוג זה, הנסיבות ייבדקו". ככל הנראה, פרי מת מוות טבעי.

כאמור, במרץ השנה גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע מאסר עולם על פרי - שירה למוות באהרונוביץ'. על אף שהאישומים נגדו כללו עבירה של רצח בנסיבות מחמירות, הוא הורשע ביולי אשתקד ברצח בכוונה תחילה - סעיף חמור פחות - זאת לאחר שבית המשפט סבר כי לא ניתן היה לקבוע באופן ודאי מה קרה בין השניים בחדר לפני מועד הרצח.

גיורא פרי, החשוד ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ', בדיון בהארכת מעצרו
גיורא פרי בדיון בהארכת מעצרו | צילום: חדשות 13

השופטים סברו כי אין נסיבות מקלות למעשיו ו"יש ערך חינוכי חשוב במאסר עולם. ההודאה והחרטה החוסכת זמן אינה מספקת. מצבו הרפואי אינו קשה באופן חריג ואין בו להקלה". לפי השופטים, "פרי ירה חמישה כדורים בכוונה להרוג את אסתר, שניים מהם לעורפה". השופטים ציינו כי "יש להניח שההחלטה הייתה ספונטנית. לכן, לא מצאנו שיש מאסר עולם חובה שהוכח מעל לספק סביר". החוק קובע עונש מרבי של מאסר עולם.

גיורא פרי, החשוד ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ', בדיון בהארכת מעצרו
פרי בדיון בהארכת מעצרו | צילום: דניאל חג'בי

"השאלה בפנינו: מה העונש הראוי לרוצח זה", הוסיפו השופטים, "הנאשם אדם מבוגר איש משפחה ללא עבר פלילי וותיק מלחמות ישראל, רופא נעים ואמפתי שהתנדב בעולם ושלקח את אקדחו כדי לרצוח את אשתו נפש. השאלה מדוע בדורנו יש עדיין גברים הרוצחים נשים נתונה למחקרים. בהיעדר כל אמון בדברי הנאשם לא ניתן לומר מדוע עשה זאת. חמדנות, התפוררות התא המשפחתי או רגשות מאהבה שהייתה. כשופטים צר עולמנו כעולם המשפט. למרות שאנו יושבים בתוך עמנו הדין תלוי במעשה והוא של רוע מוחלט".

לפי כתב האישום שהוביל להרשעתו של פרי, אהרונוביץ' פתחה בצעדים משפטיים נגדו עקב סכסוך כספי על רקע חלוקת הוצאות הבית ביניהם. עשרה ימים לפני הרצח, פרי שהה בחו"ל, ואהרונוביץ' העבירה את חפציו מחדרם המשותף לחדר אחר בבית והסתירה את אקדחו האישי שהחזיק ברישיון. כשחזר, הודיעה אהרונוביץ' לפרי שתחזור לו את הנשק רק לאחר שיעזוב את ביתם. בהמשך, עת השניים שהו בביתם, פרי לקח את האקדח וירה חמישה כדורים באהרונוביץ'. "לאחר מכן", לשון האישום, "הנאשם נמלט מהמקום במכוניתו כשהוא משאיר את אהרונוביץ' מתבוססת בדמה על הרצפה. "במעשים אלו", נכתב, "גרם הנאשם בכוונה למותה של המנוחה, לאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית".

ביום הרצח עצמו, יצא שליח ממשרדו של עורך הדין שטיפל בעניינם במטרה למסור לפרי הזמנה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה. אהרונוביץ', שחששה מתגובתו האפשרית של פרי, ביקשה מהשליח לצלצל אליה שני צלצולים ולנתק את השיחה כדי שתצא מהבית בעת מסירת ההזמנה. כמו כן, אהרונוביץ' פנתה לכלתה וסיכמה איתה שתמתין בקרבת ביתה בזמן שהשליח מוסר את הזימון, על מנת שתוכל לבוא לעזרתה במידת הצורך.

לאחר שנעצר, אמר פרי מתא המעצר: "דבר לא נעשה בכוונה, זה היה מהר, מפחיד ואפוקליפטי מה שנעשה שם. יותר מכל דבר אחר נבהלתי. אני סובל מתסמונת פוסט טראומתית ממלחמת יום כיפור". עוד הוסיף: "30 שניות והכול התחרבש. זה לא מתוך רצון או משהו כזה חס וחלילה, רגע אחד של חוסר תשומת לב והכל הלך לטמיון. זה בלי כוונה. אבל זה יתברר בסופו של דבר".