אחרי חשיפת חדשות 2: המנהל הבכיר בבז"ן השעה את עצמו

שופטת בדימוס מונתה כדי לבדוק את הטענות של שלוש נשים לפחות, שטוענות כי מנהל בכיר בבתי הזיקוק הטריד אותן מינית. המנהל הודיע היום כי ישעה את עצמו עד לסיום הליך הבדיקה בעניינו

המנהל הבכיר השעה את עצמו
המנהל הבכיר השעה את עצמו | צילום: חן ליאופולד / פלאש 90

יומיים אחרי שנחשפה בחדשות 2 פרשת הטענות להטרדות מיניות בבתי הזיקוק מצד מנהל בכיר, הודיע היום (שישי) המנהל כי החליט בהמלצת ההנהלה לצאת לחופשה ללא תשלום, שתימשך ללא הגבלת זמן עד שתסתיים בדיקת הפרשה על ידי שופטת בדימוס שמונתה לבדוק את הטענות נגדו. גורמים בבתי הזיקוק הביעו סיפוק רב מהחלטת מנהל ואמרו כי "טוב עשה שהרחיק את עצמו ממקום העבודה ומהעובדות שם עד שייבדק עניינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי עובדות נוספות חשפו אתמול כי הוטרדו על ידי אותו מנהל בעשרות מסרונים עם מסרים מיניים, הצעות לפגישות וחיזור אובססיבי. אחת מהעובדות היא עובדת בזן ואילו השנייה עובדת חברה חיצונית שהוצבה בבתי הזיקוק לפני כמה שנים.

"ראיתי את פרסום ההטרדה של אותו מנהל ובכלל לא הופתעתי", סיפרה אחת העובדות. "זו הייתה שאלה של זמן עד שאחת העובדות תתלונן - אני זוכרת שמהרגע שהתחלתי לעבוד שם, אותו מנהל החל להסתובב ליד המשרד שלנו כל הזמן. התחלנו כבר לצחוק על זה שהוא ממש עוקב אחרינו".

"לאחר מכן הוא החל לנסות להתחבב, לשלוח מסרונים עם הצעות וחיזר אחרי באובססיביות", הוסיף. "לא הייתה ברירה ולבסוף ביקשתי מהמנהל האישי שלי להודיע לו שלא ייצור איתי קשר יותר. זה היה מטריד ומביך". עובדת אחרת סיפרה כי העדיפה שלא להתלונן כנגד הבכיר, אחרי שההנהלה התעלמה מתלונה קודמת של עובדת בשנה שעברה.

שלשום נחשף בחדשות 2 Online כי עובדת נוספת התלוננה בפני היועצת המשפטית של החברה כבר לפני שנה וטענה כי הבכיר ניהל עימה מערכת יחסים אינטימית והבטיח לה קידום - אבל כשהקשר בין השניים עמד להיחשף המנהל דרש ממנה להתפטר באופן מיידי. היועצת המשפטית הבטיחה לטפל בתלונה, אבל לטענת העובדת לא עשתה דבר והפרשה הושתקה עד אשר העובדת נאלצה להתפטר.

שלשום הבטיח מנכ"ל בתי הזיקוק, אבנר מיימון, כי הפרשה תטופל לעומק ועדכן כי מונתה שופטת בדימוס לבדיקת הפרשה - אבל למרות ההבטחות ולמרות העדויות בבתי הזיקוק נמנעים מלהשעות את המנהל שממשיך בעבודתו כרגיל.

מקבוצת בזן נמסר בתגובה: "בקבוצת בזן לא התקבלו תלונות נוספות בנושא. במידה ותתקבלנה הן יטופלו על פי הדין". המנהל הבכיר, שמיוצג על ידי עו"ד תמי אולמן, מכחיש את הטענות כנגדו.