פרשת בזן: טענות נוספות נגד הבכיר

הבדיקה הפנימית בבתי הזיקוק (בזן) נמשכת, יממה לאחר הפרסום הראשון בחדשות 2, ושתי עובדות נוספות טוענות ליחס מטריד ומיני מצד המנהל הבכיר

החברה החלה בבדיקה

פרשת ההטרדות והניצול מצד בכיר כלפי עובדת בבתי הזיקוק מתרחבת: שתי עובדות נוספות חשפו היום (חמישי) כי הוטרדו על ידי אותו מנהל בעשרות מסרונים עם מסרים מיניים, הצעות לפגישות וחיזור אובססיבי. אחת מהעובדות היא עובדת בזן ואילו השנייה עובדת חברה חיצונית שהוצבה בבתי הזיקוק לפני כמה שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראיתי את פרסום ההטרדה של אותו מנהל אתמול ובכלל לא הופתעתי", סיפרה אחת העובדות. "זו הייתה שאלה של זמן עד שאחת העובדות תתלונן - אני זוכרת שמהרגע שהתחלתי לעבוד שם, אותו מנהל החל להסתובב ליד המשרד שלנו כל הזמן. התחלנו כבר לצחוק על זה שהוא ממש עוקב אחרינו".

"לאחר מכן הוא החל לנסות להתחבב, לשלוח מסרונים עם הצעות וחיזר אחרי באובססיביות", הוסיף. "לא הייתה ברירה ולבסוף ביקשתי מהמנהל האישי שלי להודיע לו שלא ייצור איתי קשר יותר. זה היה מטריד ומביך". עובדת אחרת סיפרה כי העדיפה שלא להתלונן כנגד הבכיר, אחרי שההנהלה התעלמה מתלונה קודמת של עובדת בשנה שעברה.

עו''ד תמי אולמן, ארכיון
עו''ד תמי אולמן, ארכיון | צילום: חדשות 2

אתמול נחשף בחדשות 2 Online כי עובדת נוספת התלוננה בפני היועצת המשפטית של החברה כבר לפני שנה וטענה כי הבכיר ניהל עימה מערכת יחסים אינטימית והבטיח לה קידום - אבל כאשר הקשר בין השניים עמד להיחשף המנהל דרש ממנה להתפטר באופן מיידי. היועצת המשפטית הבטיחה לטפל בתלונה, אבל לטענת העובדת לא עשתה דבר והפרשה הושתקה עד אשר העובדת נאלצה להתפטר.

אתמול הבטיח מנכ"ל בתי הזיקוק, אבנר מיימון, כי הפרשה תטופל לעומק ועדכן כי מונתה שופטת בדימוס לבדיקת הפרשה - אבל למרות ההבטחות ולמרות העדויות בבתי הזיקוק נמנעים מלהשעות את המנהל שממשיך בעבודתו כרגיל.

שתי תלנוות נוספות
שתי תלנוות נוספות | צילום: חן ליאופולד / פלאש 90

מקבוצת בזן נמסר בתגובה: "בקבוצת בזן לא התקבלו תלונות נוספות בנושא. במידה ותתקבלנה הן יטופלו על פי הדין". המנהל הבכיר, שמיוצג על ידי עו"ד תמי אולמן, מכחיש את הטענות כנגדו.