עימות מול הבית של ביטן: "פחדן"

עשרות מעובדי התאגיד התעמתו עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן מול ביתו בראשון לציון. המוחים צעקו על ביטן בכניסה לבניין: "ההיסטוריה תשפוט אותך"

ביטן מול המפגינים. הערב

כמה עשרות מעובדי תאגיד השידור הציבורי "כאן" הפגינו אמש (שבת) מחוץ לביתו של יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן, במחאה על ההסכם שנחתם בין ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון לפיו יפוטרו חלק גדול מעובדי התאגיד. העובדים קראו נגד הממשלה ונתניהו שלטענתם הרס את הדמוקרטיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

[brightcove_iframe video_id='hafgana_sikum_vtr2_n20170401_v1' autoplay='0' credit='' desc='הפגנת עובדי התאגיד בתל אביב היום' kid='' duration='1929'']

חבר הכנסת ביטן ירד מביתו וניגש לדבר עם המפגינים שמצידם המשיכו בקריאות נגדו וטענו כי הוא אויב הדמוקרטיה. ביטן יצא נגד המפגינים וטען בפניהם שהם אינם מייצגים את הדמוקרטיה בישראל.

מוקדם יותר מאות מעובדי התאגיד הפגינו מול קריית הממשלה בתל אביב. המפגינים אף חסמו במשך מספר דקות את צומת עזריאלי ותנועת כלי הרכב במקום הופסקה.

k9
בפגישה הגורלית שהתקיימה השבוע בין שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו סוכם כי תוך חודש תתקיים חקיקה לדחיית פתיחת התאגיד ל-15 במאי, זאת בהתאם לבקשת היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. רשות השידור הישנה תמשיך לשדר עד הקמת תאגיד החדשות החדש. התאריך שנקבע לביצוע המהלך -15.11.2017.
המפגינים מול ביתו של ביטן
המפגינים מול ביתו של ביטן | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר אמש יו"ר תאגיד השידור הציבורי, גיל עומר, הגיב בריאיון בלעדי ל"פגוש את העיתונות" לפשרה בין נתניהו וכחלון ותקף בחריפות את החלטה לסגור את מחלקת החדשות. "אני עצוב היום על מה שקרה פה בשבוע האחרון בצרוה שקשה לתאר אותה, אני עצוב על מה שקרה לנו, על הדמוקרטיה שנרמסה בצורה שאי אפשר להמעיט בחשיבותה. השבוע הפכנו במחי יד, להיות טורקיה או רוסיה", הבהיר.

k

"בדברי הימים של המדינה הזו, השבוע הזה, אם זה לא ישתנה, יזכר לדיראון עולם, דגל שחור כבד הונף על העניין הזה, משום שרמסו את הדמוקרטיה, מה קרה פה?", אמר עומר. "הממשלה באה והשתלטה על גוף שידור ציבורי, רה"מ שמ חליט שהוא ימנה את המגישים ואת העורכים, ואת הכתבים, זה באמת דגל שחור. זורקים פה מאות עובדים רק בגלל ששלושה-ארבעה מהם לא באים טוב לרה"מ".

 [brightcove_iframe video_id='gil_omer_vtr2_n20170401_v1' autoplay='0' credit='' desc='צפו: הריאיון הבלעדי של גיל עומר בפגוש את העיתונות' kid='' duration='1929'']