שוב מצב חירום: בארה"ב מתכוננים להוריקן "נייט"

על פי ההערכות, נייט צפוי לפגוע בחופי ארה"ב בשעות אחר הצהרים, ומצב חירום כבר הוכרז בלואיזיאנה ומיסיסיפי

נזק בקוסטה ריקה | צילום: רויטרס
הרשויות בלואיזיאנה ומיסיסיפי הודיעו היום (שבת) על מצב חירום, זאת בעקבות התחזקותו של הוריקן "נייט" מסופה טרופית להוריקן בדרגה 1. על פי המרכז הלאומי להוריקנים, הסופה כבר עושה את דרכה לעבר מפרץ מקסיקו וצפויה מאוחר יותר היום להגיע אל חופי ארה"ב. לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק הוריקן נייט מביא עימו רוחות של 100 קמ"ש וגרם כבר למותם של 28 בני אדם במרכז אמריקה. כעת הוא נמצא במרחק של כ-675 קילומטרים לערך מחופי ארה"ב, וצפוי לפגוע באלבמה ולואיזיאנה.
28 נהרגו במרכז אמריקה | צילום: רויטרס
"נייט נמצא על סף דלתנו", אמר ראש עיריית ניו אורלינס. "אבל עברנו את זה כבר פעמים רבות בעבר, אין סיבה לבהלה". כבר ביום חמישי התקבלו הדיווחים על קורבנות ראשונים של נייט, כתוצאה מהגשמים הכבדים והרוחות העזות שהסופה הביאה עמה. כעת החשש הוא שמניין ההרוגים יהיה גבוה בהרבה, וזאת בשל התעצמותה של הסופה להוריקן והתקדמותה לעבר היבשה.
נייט הוגדר כהוריקן דרגה 1 | צילום: רויטרס
הרשויות בקוסטה ריקה הודיעו כי שמונה מההרוגים הם אזרחי המדינה, שניים מהם ילדים. 17 בני אדם נוספים הוכרזו כנעדרים ו-7,000 נותרו ללא קורת גג. בשל נזקי הסופה הוכרז בקוסטה ריקה מצב חירום כללי במסגרתו נסגרו כל בתי הספר והמוסדות שאינם חיוניים. בהונדורס שם פגעה הסופה גם כן טבעו שני ילדים למוות ובאל-סלבדור נקבע מותו של גבר שנסחף במפולת בוץ. גבר נוסף הוכרז כנעדר.