פלג כורדי: ביצענו את הפיגוע בטורקיה

פלג כורדי הפועל במזרח טורקיה נטל אחריות לפיגוע סמוך לאצטדיון הכדורגל באיסטנבול

המיליציה הכורדית TAK, הפועלת במזרח טורקיה, לקחה אחריות על הפיגוע שהתרחש אמש (שבת) במדינה - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. בהודעה שהפיצו אנשי הארגון, שבעבר היה מסונף למחתרת הכורדית PKK, נטען כי שניים מאנשיו נהרגו אתמול במהלך התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בארגון קיצוני שפרש מהמחתרת הכורדית: הארגון נטל בעבר אחריות לפיגוע שבוצע בשנה שעברה בשדה תעופה באיסטנבול. למרות שהארגון פועל בנפרד מהמחתרת הכורדית, סגן ראש הממשלה הטורקי אמר היום (ראשון) לסניף הטורקי של רשת CNN כי ישנם סימנים כי הפיגוע באיסטנבול בוצע על ידי כוחות של ה-PKK.

בשני הפיצוצים אתמול נהרגו 38 בני אדם - 31 שוטרים ושבעה אזרחים - ונפצעו לפחות 155 בני אדם. מהחקירה הראשונית עולה כי הפיצוץ הראשון נגרם ממכונית תופת שבה הוטמנה פצצה והופעלה באמצעות שלט רחוק. 45 שניות לאחר מכן הפיצוץ השני אירע והוא נגרם על ידי מחבל מתאבד.

31 שוטרים נהרגו במתקפת הטרור (רויטרס)
31 שוטרים נהרגו במתקפת הטרור (רויטרס) | צילום: 31 שוטרים נהרגו במתקפת הטרור (רויטרס)

שני הפיצוצים אירעו בסמוך לאצטדיון של קבוצת הכדורגל בשיקטאש: העיתון "דיילי סבאח" דיווח כי ממשלת טורקיה הכריזה הבוקר על יום אבל לאומי בעקבות תוצאות הפיגוע הקשה. גם הדגלים במוסדות הטורקיים הורדו לחצי התורן.

הקונסוליה הישראלית באיסטנבול שללה אפשרות של נפגעים ישראלים בפיגוע: "מבדיקה מול בתי החולים אין מעורבות ישראלים", נמסר. שגריר ישראל בטורקיה איתן נאה אמר: "אני מגנה את מתקפת הטרור הנתעבת, ומאחל החלמה מהירה לפצועים". אתמול דווח על התראה לפיגוע שעשוי להתבצע על ידי דאע"ש בטורקיה.