סטודנט ישראלי הותקף בפריז: "הוכה בפניו כמה פעמים - והתעלף"

יוגב בורשטיין, השוהה בבירת צרפת במסגרת חילופי סטודנטים, התלונן במשטרה לאחר שלטענתו שני גברים תקפו אותו ברכבת התחתית. לדבריו, השניים צעקו והתנפלו עליו לאחר שהקליט הודעה קולית בעברית

זמן צפייה: 01:20

יוגב בורשטיין, סטודנט ישראלי בן 31 הלומד במסגרת חילופי סטודנטים בפריז, הותקף אתמול (שני) ברכבת על ידי גבר זר שהיה בקרון שבו נסע, כך על פי תלונתו במשטרה. הוא פונה לבית החולים, עם שבר באף וחתכים בפנים, ולאחר ששוחרר מבית החולים הגיש תלונה במשטרה.

על פי התלונה שהוגשה במשטרת פריז, שני גברים שהיו בקרון החלו לצעוק לעברו בצרפתית והצביעו עליו, לאחר שהקליט הודעה בעברית בטלפון הסלולרי שלו. לפני שיצאו מהקרון, אחד מהם, גבר שחור גבוה, תפס את יוגב מהמעיל שלו והכה אותו מספר פעמים בפנים. משקפיו נשברו והוא התעלף ונפל ארצה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

ליברמן: הוצע לנו כל תפקיד אפשרי – רק שנסכים להיות בממשלה צרה

לא רק אצלנו: גם בקרב לווייתן קטלן – הסבתות שומרות על הנכדים

"טרגדיה": מימדי האסון בהתפרצות הר הגעש בניו זילנד מתבהרים

תחנת מטרו עמוסה באנשים בפריז
תחנת מטרו עמוסה באנשים בפריז | צילום: רויטרס

מפרטי התלונה עולה כי אנשים שנכחו במקום נשאו את יוגב שהיה מעולף לרציף, אחד מהם גם תחב את המשקפיים והטלפון השבורים לכיסו של יוגב. שתי נשים שניגשו אליו נתנו נייר כדי שיעצור את הדימום. אחת מהן נשארה איתו עד שהאמבולנס הגיע.

לטענתו, לאחר ששוחרר מבית החולים אחרי שבע שעות, הוא הלך להגיש תלונה במשטרה, אך היה עמוס ונאמר לו שעדיף שיגיע בבוקר למחרת מאחר שמדובר בזמן המתנה של שש שעות. כמו כן, תחנת משטרה אחרת הייתה לדבריו סגורה. המשטרה המקומית פתחה בחקירה בניסיון לאתר את החשודים במעשה. לדברי חברו, לא בטוח שמדובר באירוע על רקע אנטישמי. יוגב איננו חובש כיפה או סממן יהודי אחר, ולהבנתו התוקפים לא ידעו אפילו שהוא מדבר עברית.

במשרד החוץ הודיעו כי "האזרח שוחרר מבית החולים ונמצא כעת בתחנת המשטרה ומגיש תלונה. קונסול ישראל בפריז, מישל הראל, שוחח עם האזרח ומסייע לו ככל הניתן".

זה אינו האירוע היחיד בימים האחרונים שבו מותקפים ישראלים בחו"ל. מקרה דומה קרה בשבוע שעבר ברכבת התחתית בניו יורק, כששתי צעירות ישראליות, בשנות ה-20 לחייהן, הותקפו באכזריות ונשדדו בשכונת ברוקלין. המשטרה המקומית פרסמה את תיעוד התקיפה, שצולמה במצלמות האבטחה של הרכבת התחתית, ופתחה במצוד אחרי החשודים במעשה, ככל הנראה נער ונערה. הצעירות שבו לישראל יום לאחר התקיפה.

תקיפת שתי הישראליות בתחנת רכבת תחתית בברוקלין, ניו יורק
תקיפת שתי הישראליות בתחנת רכבת תחתית בברוקלין, ניו יורק | צילום: NYPD

לפי הדיווחים, שתי התיירות היו בדרכן ליציאה מתחנת הרכבת התחתית בזמן שהותקפו. משטרת ניו יורק פרסמה את התיעוד, שבו נראים החשודים תוקפים אותן בזמן שהן יורדות במדרגות, כשהם מכוסי ראש.

בתיעוד ניתן לראות כיצד החשוד התנפל על אחת מהן, דחף אותה ולפת את ראשה בעוד החשודה דחפה את חברתה, שלי זבנר בת ה-20, הפילה אותה במדרגות, משכה בשערה וריתקה אותה בזמן שהחשוד השני היכה בה באגרופים. למרות שניתן לראות כיצד זבנר מתחננת שיפסיקו ואף מציעה להם את ארנקה ומכשיר הטלפון שלה - התקיפה נמשכת.

המשטרה הוסיפה כי בנוסף לטייזר, התוקפים השתמשו בסכינים ופצעו באמצעותן את הצעירות, שנפצעו קל ופונו לבית חולים באזור כשהן סובלות ממכות וחתכים. התוקפים גנבו מהן כרטיסי אשראי ומזומן ואת מכשירי הסלולרי שלהן. בתיעוד אף ניתן לראות כי במהלך התקיפה, שנמשכה דקות ארוכות, עולה במדרגות עובר אורח - אך לא עושה דבר ולא נחלץ לעזרת הצעירות, למרות שלצידו עומדת החשודה ומאיימת בבירור על זבנר. לאחר התקיפה, אחת הצעירות ניסתה למנוע מהשניים להימלט - אך הם דחפו אותה ונעלמו.