חדשות התיירות: קריאה נגד המלונאי שסירב לפתוח את שערי מלונותיו לטובת המפונים

התאחדות המלונות יצאה במסר תקיף נגד אלפרד אקירוב, פינוי היישובים בצפון הושלם ואין מחסור בחדרים והמלון בערד שנפתח חודש לפני הזמן כדי לקלוט מפונים. חדשות המלונאות בעיתות מלחמה

מלון מצודת דוד
מלון מצודת דוד | צילום: עמית גירון

אין מחסור בחדרי אירוח למפונים

משרד התיירות סיים לפנות את היישובים בצפון שבטווח 2-3 ק"מ. פינוי תושבי קריית שמונה עומד בפני סיום.

לכל המפונים על ידי משרד התיירות יש חדרי לינה במרכז ובאזורים רלוונטיים . התאחדות המלונות ומשרד התיירות הדגישו כי אין מחסור בחדרי אירוח למפונים. 

רוב התושבים ב-14 היישובים, המונים כ-10,500 איש, התפנו עצמאית. משרד התיירות פינה 3,000 תושבים ל-1,600 חדרים.

היישובים שפונו הם: שניר, דן, בית הלל, שאר ישוב, הגושרים, לימן, מצובה, אילון, גורן, גרנות הגליל, אבן מנחם, סאסא, צבעון ורמות נפתלי.

חשוב לציין כי ישנה זכאות למי שלא התפנה למלונות על חשבון המדינה היא רטרואקטיבית מהיום שהוכרז הפינוי של היישוב. כעת כותבים את המתווה שיהיה כפי הנראה 200 ש"ח למבוגר ו-100 ש"ח לילד ליום. גם זכאים שיחליטו עכשיו לעזוב מלון ולעבור למשפחה חברים או דירה להשכרה יקבלו את דמי המחיה מהיום שעזבו את המלון.

בשלב הזה המדינה כרגע לא מבקשת מכסת חדרים נוספת לקליטת מפונים נוספים, כך שקליטת המפונים לא מונעת ממלונות למכור חדרים.

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

סנקציות כנגד המלונאי שמסרב לפתוח את שערי מלונותיו לטובת המפונים

מהתאחדות המלונות נמסר כי לצד ההתגייסות חסרת התקדים של כל מלונאי ישראל לטובת הסיוע לעורף הישראלי ולאזרחי מדינת ישראל תחת התקפה המאיימת על חיינו ועל עצם קיומה של המדינה, נמצא מלונאי שסירב לפתוח את שערי מלונותיו לטובת קליטת אזרחים שנאלצו להתפנות לאלתר מבתיהם ולעבור בתי מלון.

"זוהי משימה לאומית שאנו, חברות וחברי התאחדות המלונות גאים לקחת בה חלק! בעוד חברינו עושים לילות כימים למען מפוני עוטף עזה, דרום הארץ, קרית שמונה, קיבוצי ומושבי הצפון, בחר החבר אלפרד אקירוב, הבעלים של מלונות מצודת דוד וממילא בירושלים  לסגור את שערי מלונותיו ואף כשהתבקש בכל לשון של בקשה לסייע בקליטת מפונים  - עמד בסירובו. לאדם זה, יהיה חשוב ומשמעותי ככל שיהיה, אין מקום בשורות חברות וחברי ההתאחדות. הוא פגע באינטרסים של מדינת ישראל.

נשיאות ההתאחדות ביקשה מהחבר אלפרד אקירוב לחזור בו מסירובו לאלתר ואם לא - לפרוש משורותיה. אם לא כן, אנו מבקשים מיו״ר מועצת ההתאחדות לכנס את המועצה ולהרחיקו".

 

המלון שנפתח מוקדם מהצפוי כדי לקלוט מפונים

רשת מלונות רוקסון – ROXON הבעלים של מלון רוקסון דזרט, שנבנה בעיר ערד ותוכנן להיפתח רק לקראת סוף חודש נובמבר/תחילת דצמבר 2023, התגייסה למאמץ המלחמתי והקדימה בחודש את פתיחת המלון במטרה לארח עד 120 משפחות של אזרחים מפונים מדרום הארץ ומהעוטף.
בימים אלה מתארחות במלון רוקסון דזרט  80 משפחות של מפונים מיישובי הדרום והעוטף, במהלך הימים הקרובים יתווספו אליהם משפחות נוספות, אף הן מהישובים הנ״ל.

צוות המלון דואג לצרכיהם של האורחים, בתוך ומחוץ למלון, הן באמצעות הפעלות, סדנאות ואימונים, והן באמצעות חיבורים לבעלי עסקים בעיר ערד.

רשת המלונות רוקסון מארחת בימים אלו גם במלונות רוקסון סי סנד בת ים ורוקסון אורבן רמת גן תושבים רבים מהדרום, העוטף והצפון.